Споделена история от Здраве

Диета и ниско кръвно налягане?
Здравейте :)
Аз съм момиче на 16 години, с ръст 161 см и тегло 59 кг. От доста време се опитвам да отслабна тъй като имам около 7-8 кг за сваляне. Но проблема при мен е, че съм с доста ниско кръвно и почти няма диета да съм пробвала, от която да не ми падне кръвното още повече.. вие ми се свят, причернява ми, губя равновесие и т. н. При последната ми диета, която изключваше главно въглехидратите (в последствие разбрах, че това е много грешно) кръвното ми падна до 70/75... Също така рядко мога да спортувам пак поради тази причина. Явно трябва да приемам повече въглехидрати, най-вече сладко, но това е невъзможно, ако искам да отслабна :(
Моля, ако има някой със същия проблем или просто може да ми помогне, нека пише, ще се радвам изключително много :)) Държа да отбележа, че не искам отслабването да е бързо и рязко, тъй като ще е доста стресово за организма :))
Е, благодаря ви много предварително и очаквам мнения и съвети :)

Коментари

1.   и аз съм човек с ниско кръвно налягане и отслабвам. На твоята възраст и без диети припадах - израства се, спокойно!
1. Пий много вода, поне 2-3 литра на ден. Това е много добре и за отслабването и кръвното, но тя не трябва да е газирана!
2. Кафето също е добре за теб. Съдържа много антиоксиданти, до 6 чаши на ден дори (според американски учени) удължават живота. Не вреди, това е мит!
3. Ако пушиш - откажи цигарите!
4. Яж въглехидрати под формата на плодове и зеленчуци, картофи, ориз и хляб като последните три с мярка. (до две филийки хляб на ден, ориз може и повечеко, но ако намериш да е Басмати или необработен (тогава без лимит за ориза! ), картофите са също полезни заради витаминте - но само варени и готвени).
5. Никакво сладко, но си носи бомбони в теб, ако рязко ти падне захарта и ти стане лошо - пакетче захар, бомбон. ВИНАГИ НОСИ В СЕБЕ СИ вода!
6. Най-важното с-у ниско кръвно и много килограми е метаболизмът - бягай в парка, прави кардио тренировки във фитенс студио, но трябва да си качиш метаболизма

успех

2.   Здравей миличка, аз съм в подобно положение и затова правя следното, просто се ограничам, т. е. не ям тестени и мазни неща, но си позволявам да ям натурален шоколад, такйа наречения черен. Позволявам си от всичко по малко, но след 18 часа вечер не ям. Това е един много хубав режим и от него също се свалят кила. Т. е хапвай си през деня по-малко хляб, или по една филийка на закуска и една на обяд, повечко плодове, чисто месо, зеленчуци и си позволявай шоколад, той е енергия и с малко разходка и не ядене след 18 часа всичко ще е наред. Направи си просто режим и начин на ядене, а не диети и глад, това на никой не помага, но за жалост хората не го разбират и само си вредят.
Желая ти успех:)))

3.   Благодаря ти много :)) Не пуша и не пия кафе, но останалите неща ще ги имам в предвид :) Относно водата - най-много съм пила по литър и половина на ден.. доста ми е трудничко, но ще се опитам да достигна поне 2 литра. Ще пробвам, дано има резултат! :)

4.   Благодаря ти, 2 :)))))))) Хубавото е, че мога да ям шоколад (обожавам го) и плодове :) А има ли някои храни, който не мога да приемам при ниско кръвно?

5.   чесън и шоколад, който е с малко какао - гледай да има поне 75%, по-малко захар.
Водата да е поне 2, 5 литра, ако трябва се насилвай в началото, яж диня, това си е чиста вода, не излизай в жегите

6.   Аз съм 2, до колкото знам чесъна сваля кръвното, много хора го ядът за това. Но наистина, пий повечко вода и не излизай на жегата и всичко ще е наред:)

7.   Чесана сваля доста кръвното, избягвай го. Аз също съм винаги с 90/60 кръвно.

8.   Мога да ти помогна за диетата - трябва обаче да броиш калории. До 1500-1600 на ден, сутрин и обед нека има чисти въглехидрати-картофи, ориз, хляб, макаронени (за да не превишаваш калориите обаче, по-добре си купи кихненско кантарче), може даже и шоколад - аз доста си похапвам, но и спортувам. Още вода, мн вода - казаха ти го.

9.   Авторката : благодаря ти 8 , а от къде мога да си закупя такова кантарче ? :)