Споделена история от Здраве

Имам проблем с главата
Здравейте,
Момче на 15 съм и искам да споделя проблема си.
Още от малък съм имал проблеми с главата.Не сериозни де , ето какви

Обикновено към 16-17 часа ми става леко лошо на главата , след това се позасилва и съм принуден да си легна към 20-21 часа за да избегна да повръщам цяла нощ.
Заспивам , спя си спокойно непробудно и на сутринта ми няма абсолютно нищо.
Да не говорим че някой път съм се събуждал към 22-23 часа (като съм си легнал в 20 часа) и се чувствам добре.

Още като малък ми е правена снимка на главата изследвания и всякакви неща.Не знам какви точно но знам че всичко ми е на ред и всичко е било в нормата.

Преди около година също си правих изследвания на кръв и урина, не за това просто профилактично.Отново всичко е в нормата и нямам никакви проблеми.

Сега вече е много по различно.Не ми се случва това но пък ми става лошо от всякакви други неща.

Примерно ако спя малко по криво на възглавницата , ако си разклатя по силно главата , ако дори дъвча дъвка повече от 15-20 минути.

Помогнете ми , кажете ми някакво решение , или поне какво е това за да знам какво да правя.

Просто не мога да водя нормален живот.По цял ден съм в страх , да не би да ми стане зле и да си съсипя деня.Единствено вечер късно половин - един час преди да си легна чувствам облекчение че не се притеснявам вече за нищо , че дори и да ми стане лошо ще си легна и няма да ми има нищо.

Мислех че си е нормално и с времето ще мине , ама вече не издържам.До края на август не съм в България и за това пиша тук през това време да видя какво мислите вие.
Като се върна обаче в бг ще ходя по доктори и ще видя какво ще кажат.

Коментари

1.   Може би е добре ако сега си направиш още едни изследвания, например МРТ, защото от детска възраст до сега се променят нещата.
Лола

2.   Ядрено магнитен резонанс и консултация с експерт! Веднага!

bile

3.   Сигурен ли си че всичко не идва от психиката ти.
Имх познат, който постоянно благодарение на психиката си влияеше върху здравето си и страдаше, прилошаваше му, а ти постоянно се тревожиш. Нямаш проблем с здравето, по твойте приказки от изследванията. помисли над това всичко да е в главата ти. Трябва да се азсееш и да спреш да мислиш за това, ... моето мнение :)

4.   На мен ми прилича на проблем с вестибуларния апарат или с кръвното или съчетание на двете. Но всичко това може да се установи само от лекар. Лошото е, че в днешно време трудно се попада на добър специалист. Така, че ако някой е имал подобни проблеми и познава наистина добър лекар - нека да пише. Може и да е свързано с пубертета и това би било най-доброто, защото след няколко години ще отшуми. Но все пак трябва да се установи ими ли друга причина. Сетих се и за варианта - шип, който притиска някакъв нерв.

5.   Към номер 3.
Знам това , всички ми го повтарят но аз не се притеснявам толкова колкото изглежда в темата.
Като малък се притеснявах за всичко и може би от това да е бил проблема тогава.Сега вече изобщо не се притеснявам дори и за по важни неща.

Но вече продължава дълго време и леко почва да ме човърка от вътре.

А възможно ли е просто да съм свръхчувствителен.Защото вече няколко човека ми го казаха.

6.   Непременно отидете на отоневролог. Вероятен е проблем с вестибуларния анализатор. Мога да ви препоръчам Д-р Широв във Исул. Питайте го и за шипове на врата- той разбира и е много мил със желание да помогне на всички. Прегледът му е от порядакът на 20лв.
Като малък боледували ли сте от инфекция на ушите или друга по тежка обща инфекция която може да се е отразила на вътрешното ухо? Разклащането на главата, дъвченето, повръщането, прилошаването са много характерни, но няма да се видят на ЯМР.
Дано да съм помогнала.

7.   изследвай се за таласемия минор, щитовидна жлеза, пробвай успокоителни от хомеопатията.... успех
dioneq