Споделена история от Здраве

Тялото ми не е пропорционално
Здравейте!
Аз съм на 18г (почти 19) , висока съм 162-3 , тежа 45 кг..друг е въпроса,че на външен вид изглеждам поне 50кг +! Това не ме устройва . Преди години отслабнах (от 52 на 42) и много харесвах тялото си..после малко по малко почнах да качвам(как стана?!) , но сега дори на тези 46кг дрехите ми са опънати по тялото - не се харесвам така . Целта ми не е да свалям кг , а да изглеждам по-слаба външно .Да отслабна на см , а не на кг .

Пробвах да отслабна пак този месец - но ако свалям е винаги в горната част на тялото и изглеждам като 12 годишна (само нагоре) . Тяло тип круша съм - винаги пълнея от кръста надолу , а и когато краката ми са къси (торса ми е по-дълъг) е грозно ! Всички дънки и панталони ми стоят ужасно..Поли не нося , защото ми са дебели краката на фона на горната част на тялото и имам много стрии. Ясно е , че няма да се издължа повече..Бюст нямам (още 1 проблем) , а рамената ми са много тесни и главата ми изглежда огромна..Също пълнея и в ръцете .

Моля ви , дайте съвет как да се поправят тези пропорции . Не е до ген-майка ми е много слаба(висока 165 , 50кг) , яде от всичко по много и не качва , а аз сякаш пълнея само от въздуха! Нейните крака са по-дълги. В смисъл ние носим един и същ размер дрехи , но на нея й стоят различно - на мен са по-тясни в краката . На нея са й точни , но стои стахотно !

Само си представете картинката - имам голяма глава , тесни рамене , малка талия(57см) и изведнъж се разширявам(към 90см ханш) и едно доооста голямо дупе , дебели бедра и като цяло крака ( + това , че са много къси ) + доста обемни прасци (като на мъж). Идеи как да намаля обиколката на прасците? Танцувах много преди години , сега от време на време тичам , правя упражнения вкъщи и малко йога .Забелязала съм , че колкото повече спортувам , толкова повече ми наедряват краката . Не искам да съм мускулеста! Стегната-да , но не мускулеста !

Движа се достатъчно , а и се храня здравословно винаги - не си позволявам нищо от забранените неща (хляб , тестени неща , газирано , сладко , пържено и т.н. - ясно ви е) , но ям в големи количества..просто не мога да се спра докато не преям . Дали това , че приемам много(да не кажа само) млечни и месени неща не е проблема ? Просто не си падам много по плодовете и зеленчуците .

За всички е ясно , че красотата се крие в пропорциите , а моите не са ок . Много ще съм Ви благодарна ако ми помогнете . Чувсвам се зле в кожата си..наистина много зле.

Коментари

1.   Аз мисля, че преувеличаваш, а и не външния вид е най-важното нещо в човека. Нали си чувала - харесай се ти и ще те харесат и другите!

2.   От авторката:
Моля за съвети, а не за поуки. Лесно да кажеш на някой "Еми трябва да се харесваш.."-е, не е лесно да се самонакараш да се харесаш, когато не се харесваш изобщо! Защото аз знам как съм изглеждала, как съм се чувствала и какви комплименти са ми правели преди. Достатъчно ниско самочувствие имам в момента по ред други причини( освен тази)...а това, че имах хубаво тяло ми действаше добре- тогава наистина се харесвах, но сега дори не мога да се гледам в огледалото.

Ако някой знае как да отслабна само от кръста надолу-главно бедра, прасци.. и как да ми станат по-слаби краката като цяло, моля да сподели. Упражненията отпадат, защото от тях прасците ми станаха такива!

3.   Преувеличаваш, наистина номер 1 е много права да ти кажа !! НЕ можеш да ослабнеш само от краста на доло! Няма такива неща по добре не яж много тестено поговори с маика си за този проблем тя ще вземе мерки... Успех 3

4.   Спорт и здравословно хранене, но главно спортувай не тежести, а движения, но не очаквай мн големи резултати гена си е ген и аз съм като теб но дупето ми е мъничко за мое щастие но не се оплаквам поне за сега на 25 съм но като гледам мама ....с диети май няма да стане ,успех

5.   Ти не си добре, като ти дойде акъла проблема ще изчезне!

6.   Мила, мисля, че дори си малко поднормено тегло, но все пак ще опитам да ти помогна. - пий вода, това вече го знаеш. Недей да наблягаш на сладкото, тестото и на протеините - дано не си на Пиер Дюкан диетата, защото въобще не е препоръчителна за млади. Всъщност, сега ще ти се стори странно, но си хапвай повече от "добрите" въглехидрати - пълнозърнест хляб, зеленчуци - свиквай им по-добре, макарони и спагети, ориз и спортувай повече - ако не искаш да развиваш прасеца, карай колело и прави клекове за бедра. Успех ти пожелавам!

7.   Това е ген - не можеш да го оправиш с диети и упражнения. От упражненията само ще натрупаш мускули и ще влошиш положението. За теб са подходящи пластични интервенции от рода на липоскулптура, липосукция, но това са много скъпи процедури, някои от тях са болезнени и не са безопасни за здравето.

8.   7 не е изобщо прав.

Пропорциите действително може да са генетично предопределени, аз например нямам талия, но като почнах да тренирам, като стегнах страничните си коремни мускули, както и тези на гърба, на корема - те стегнаха тялото ми като в корсет и талията ми почна да се оформя.
Нека момичето отиде на фитнес и там да му направят програма според целите. Не прибягвай до хирургия, винаги има риск, а не си заслужава да се прости човек с живота си заради такава глупост

9.   Не си харесвам бедрата краката ми са дебели, моля дайте ми съвет как да отслабна точно там :(

10.   И аз съм като 9 ти номер :( от две седмици ходия на фитнес, какво друго да правя? Искам спешно да отслабна точно в бедрата и краката. Искам да имам слаби крака и хубави бедра. Mоля помогнете ми, предварително благодаря

11.   Здравейте, искам да ви попитам дали е нормално да бъдеш на 14 години да си 157см висока и да тежиш 55 килограма. Много ви моля да ми пишете.

12.   Трябва да отслабнеш. Аз имам подобен проблем. Висока съм 160, около 50кг, имам бюст, по-широки рамена и къси крака. Работата ми е свързана със седене на едно място и като не се движа и прекаля с храната пълнея.

Пропорцията се губи, не се харесвам в никакви дрехи и нямам самочувствие. Забелязала съм обаче, че като успея да отслабна дори 2-3кг. нещата се променят. Късите крака се забелязват по-малко когато човека е по-слаб.

13.   Прасеца и краката се оформят с клякания! Висока съм 158см. 48-49кгсъм и съм слаба на горе (по тънка талия) и гръдната ми обиколка е с 3 см. по малка от бедрата. Дайте някое и друго съветче да сваля 2-3 килограма (в бедрата! )

14.   Миличка, и аз съм като теб, но пък от момчета и момичета съм чувала, че това е страшно привлекателно и в никакъв случай не е грозно. Възможно е дънките/панталоните да не ти стоят skinny като на моделите не защото си дебела, а защото, да кажем, дънките, колкото и да ги шият skinny, те никога няма да ти стоят така както например един skinny панталон поради прчината, че денимът на дънките е по-плътен и с някои модели може да се получи оптическа измама като ги обуеш, и да изглеждаш видимо по-дебеличка там, където най-малко искаш. Но това е от кройката и материята главно. Не си дебела. Ако ти се набират на колената, подкъси ги с 2-3 сантиметра и после дори да ги подгънеш, ефектът ще е различен. Ако искаш да отслабваш на сантиметри (т. е. да гориш мазнините), намали максимално въглехидратите, които поемаш с храна и напитки и наблегни на протеина, като не прекаляваш много, за да не се натоварват бъбреците и черния дроб. Тичането вае краката. Тичай сутрин като половин час по-рано изядеш някакъв протеин, например варени яйца, за да стимулираш мускулите да горят мазнините и да стягат тъканта над тях. Ако го правиш на гладно, ще изпиташ остра нужда от въглехидрати след това и ще се изгуби балансът на цялата схема, защото така или иначе ще трябва да набавиш отнякъде тези въглехидрати и ще си се натъпчеш пак с тях, и по този начин ще спреш изгарянето на мазнините. До половин час след тренировката пий само вода. След това първото ядене трябва да бъде протеин. Много е просто. Опитай и ще видиш. На този принцип се базират всички диети за отслабване. И недей толкова самокритично!