Споделена история от Здраве

Имам лош дъх
Здравейте, аз съм момиче на 22 години и имам именно този проблем "лош дъх". За съжаление проблема ми е донякъде от немърливост знам че може би ви звучи грозно и ненормално, но смея да кажа че вече се заех с проблемите си и се моля всичко да е наред и да се възстановя. Искам на кратко да ви разкажа за всичко свързано с устната ми хигиена и посещенията ми при зъболекар и ако някой може да ми даде съвет и ми сподели полезна информация и лек бих била страшно благодарна.

Е моите зъби не са толкова прави още от малка съм си така, но не това е основния ми проблем. Преди 2 години ходих за последно на зъболекар тъй като имах болки и проблемни 2 зъба единия от които се оказа че е с гънгрена, а другия с по голяма дупчица. След толкова много процедури и допълнителни обработки и съответно един куп пари се оправих за около месец лошия дъх не беше толкова силен и не се усещаше.
Но още на следващия месец започнах да усещам болки в оправените си зъби оказа се че са ме излъгали и нямам коронка, нервите не бяха извадени напълно защото се появиха болки и т. н. Това ми каза следващата ми зъболекарка, която с цялото ми уважение към лекарите си остави и тя ръцете по мен.

И така 2 години до преди 3 4 дни не посетих зъболекар, но вече стана непоносимо усещам лош вкус в устата си миризмата е силна дори самата аз я усещам. Реших се и отидох отново след консултацията се оказа, че нямам толкова проблеми имам 2 мъдреца за вадене тъй като са с кариеси единия от които вече го няма слава богу успешно без хирургическа намеса ето и днес ми сложиха арсен на друг проблемен зъб за който е късно да се спаси нерва.

Общо взето останалите неща са кариеси тук там които също ще оправя, но се чудя какво става след като нямам зъбен камък, плака, джобове с гной, диабет и всички останали инфекции които предизвикват лош дъх. Стоматоложката ми каза че имам здрави венци и че вероятно се дължи на многото дупчици и да не се притеснявам че до месец би трябвало да се излекувам именно от тази гнусна история.

Добре няма да разказвам повече просто искам някой ако е изживял нещо подобно нека ми каже, ако може разкажете ми с какво сте се излекували от лошата миризма която идва предимно в по късните часове лично при мен. Стане ли около 19 20 следобед и започва по силно, а дори с тампон съм опитвала обтривам зъбите и около венеца и след като изсъхне е нещо кошмарно.

Не знам ужасена съм от себе си толкова ми е гадно, а искам да се излекувам преди си имах приятел който ми сподели че усеща миризмата и направо потънах в земята. Затова сега съм решила да се оправя каквото и да ми коства боли не боли рискувам и така, че в живота ми влезе и човек който не искам да изпусна, а не знам какво ще е ако докато си дойде не се излекувам а това ще е след около месец.

Моля ви обръщам се към всички които не биха ме убидили а биха споделили полезна информация именно за тези неща. Всички препатили кажете с какво мога да третирам устната кухина зъбите си раните от извадените ми мъдреци... билки лекарства каквото и да е просто искам да се излекувам и да не ми се налага да дъва по 2 пъкетчета дъвки на ден които така и не помагат особено много... Е надявам се да не ви е досадна историята ми.. това е от мен. И Благодаря предварително на отговорилите!

Коментари

1.   А, да не би проблемът да е от другаде - сотмаха, черния дроб и пр.? Също така до колкото съм чувала лош дъх се получава и при проблеми със срцето. Не искам да те плаша, но може би като свършиш с лечението на зъбите или едновременно с него си направи пълни изследвания. Консултирай се непременно с лекар / на първо време личният/. Права си, че се чувстваш некомфортно и е добре, че си решена да предприемеш мерки.

2.   Ами вече минах и през това направих си пълни изследвания и се оказа че нямам проблеми със сърцето нито с черния дроб ,а за стомаха не нямам инфекции храня се здравословно пия по 3 литра вода на ден и достатъчно плодове не прекалявам с подправки сол и силни храни именно затова се надявам след излекуването на зъбите ми да премине всичко това, но не съм била така преди от скоро се получи може би откакто се появиха и дупките. Та така просто ми се искаше успоредно с лечението да направя и нещо друго ако ме посъветвате както казах билки или разтвори или каквото и да е... за да нападна от всички страни.

3.   Hе искам да те отчайвам, но при мен този проблем е от пет години. правих какво ли не кой каквото ми каже ходене от кабинет на кабинет и НИЩО....

4.   Според мен в дупките по зъбите ти по време на хранене влиза храна и миризмата идва от там. Мий зъбите си по-често, оправи всички проблеми в устата си. В аптеките продават неща с които можеш да се жабуриш. А ако имаш си свари лайка или смрадлика, помагат за зарастване на рани и един вид дезинфекция.

5.   Здравейте, благодаря на тези които са написали мнение.. искам да ви споделя че ми извадиха и втория горен мъдрец останалите още не са се показали... другото което оправи зъболекарката ми е най голямата дупчица сега е с лекарство зъба за щастие не е мн увреден и в понеделник ще ми го затвори след това вече останалите... та исках само да ви кажа че макар и с малка разлика неприятно тежката миризма е по слаба нз дали е заради това че ги няма мъдреците или заради дупчицата но наистина е малко по добре всичко....

Bзех си смрадлика защото раничките от махнатите зъби ме болят и от тях също усещам миризма но за щастие различна от предходната преполагам е нормално все пак са рани... та така днес си взех четка и паста за зъби препоръчана от доста хора взех си и вода за уста четка за език и мисля да нападна от всички страни и дано да се оправя... а искам да се извиня предварително за това че споделям непрекъснато какво ми се случва и т. н. но ми е неудобно да го направя с приятел близък...

Благодаря ви че ми пишете и относно номер 3 защо се е случило така и аз не мога да си обясня как може след като нямаш налични вътрешни инфекции и нямаш и проблемни зъби... направо ме стресна не мога да си представя как наистина аз в момента се притеснявам като говоря с който и да било и поддържам дистанция... дъвча нон стоп дъвки, нз как го издържаш толкова време... дано да отмине при теб както и при мен, че след около месец мисля да почивам на море с един човек който от скоро влезе в живота ми и така слава богу че до сега не сме имали някакви по близки отношения нз но с една целувка бих могла да го отблъсна... уф дано до тогава отмине всичко...

6.   Има една вода за уста - Retardex. Поръчвам си я от Англия. Малко е скъпа, но помага много, точно срещу лош дъх.

7.   Мога да споделя, че проблема ми започна както вече казах преди повече от 5 години. първо започнах със стоматолог-пломбирах всички зъби, зъбен камъки след което антибиотик за кървящи венци (който пия и до днес "профилактично"на шест месеца) След като по мнение на стоматолога сме били отстранили всички причини за лош дъх в устната кухина се насочих към УНГ. Там направих снимка за синузит и преглед на сливици -нищо. Казаха ми няма видима причина за лош дъх, а аз го усещам дори когато си мия зъбите през носа. После ходих и на гастроентеролог с доста хапове и изследвания и пак нищо. ""НА нервна почва било""-нямам думи. А между времено чета в нета и правя какви ли не процедури и така.. Тетра, клеева тинктура (пия я сутрин на гладно и жабуря) спрях цигарите, започнах да внимавам какво ям и пак го усещам този лош дъх-на канал.

8.   От авторката: Ясно разбирам те, но при мен не е точно така не го усещам докато си мия зъбите и може би след като ги измия няколко часа не се усеща силно по скоро ако докосна с тампон зъбите си и след това го помириша... какво да кажа вече не знам взех си хубава паста за зъби четка вода за уста ерудермил ли как беше жабуря със смрадлика и не е каквото беше да се надяваме... не знам дали си внушавам наистина не го усещам толкова... но не знам защо предимно в по късните часове се появява по натрапчиво... и въпреки това след махнатите мъдреци е по слабо... как искам да изчезне... и спокойно да поговоря с някой без да дъвча по 20 дъвки на ден и без да прикривам устата си с ръка или да стоя на 2 метра от човека с който говоря... чудя се при евентуална целувка дали ще се усеща толкова след като вече е по лек... както и да е това с целувките не е най важно... здравето за мен преди всичко... искам да попитам относно раните от извадените мъдреци защо толкова ме болят... жабуря вече 2 дни със смрадлика а и мина и седмица откакто ми ги махнаха венците сякаш са ми подути още, но пък не са и възпалени нямат джобове със секрет според стоматоложката ми... кажете ми усещали ли сте същото и колко време сте били така... благодаря ви отново за вниманието което ми отделяте

9.   Мий го след ВСЯКО хранене смисъл на-малко 2 пъти дневно
Винаги преди лягане и преди закуска! После и след нея
НЕ използвай избелващи пасти за зъби
Вземи си и конец и така ги чисти из основи
след като си направиш всикзи зъби отиди на лекар да ти ги облекът и те няма да се развалят вече така чесно, но ти пак ги мий както ди казах

Хайде живот и здраве ;**

10.   От номер 8 оправи си останалите съби и ходи на конролен преглед порез месец :)

11.   Номер 9 какво искаше да кажеш с това като си оправя зъбите да отида на лекар да ми ги облекът... как така да ми ги облекът...

12.   здрасти, аз съм маняк на тема устна хигиена, откакто носих шини 2 години и вложих много енергия в тези зъби. Мия ги задължително след всяко ядене и редовно ходя на семейната ни зъболекарка, която е чудесна. Качествени зъболекари има много.
Според мен трябва да изчистиш със специален копринен конец междузъбните пространства и редовно да си миеш зъбите, поне 3 минути всеки път. Вземи си ако трябва електрическа четка за зъби.

Друг проблем може да е стомахът. Много хора имат лож дъх заради него.
успех

13.   Мий си зъбите най-малко 2 пъти на ден. Вечер се жабуркай с вода за уста(препоръчвам Сандрин). Преди да си измиеш зъбите ги почистваи с конец(не с клечки за зъби)Освен постоянност се иска много желание! Дано съм била полезна :)

14.   Здравейте предлагаме ви един продукт на билкова основа за лош дъх казва се сйнтамент пробваите и ни пишете.
http://www.santament.com/index.html

15.   Здравейте, ако лошия дъх не идва от зъбите -и венците и зъбите са здрави-причинителя е Хеликобактер пилори-причинител на стомашна язва, както може би и други стомашни бактерии-изследването става чрез гастроскопия и биопсия-лекуването не е лесно-с няколко антибиотика и инхибитор на протонна помпа, но има и рецидиви-тогава е хубаво да се търси лечение с хомеопатични средства, не е зле да се посети и УНГ специалист-да се види дали няма някакви хронични възпаления, които да обуславят процеса за лошия дъх. Успех!

16.   След като нямаш стоматологични проблеми, може да се дължи на това, че от страх да не се получи лош дъх на практика си го предизвикваш от стрес и нерви. Извършват се такива биохимични процеси в организма, които водят до лош дъх.

17.   Лимфната тъкан, ако няма как да се изчисти, се чисти през венците или стомаха.
Жабури се с олио или зехтин, да изчистиш лимфата.

20.   И аз имам същия проблем с лошия дъх и стоматоложката ми каза, че е от зъб на който ми е ваден нерв и е умартвен.

21.   Аз се оправих с проблема като ползвах: лакто флор то се води пробиотик симбиотик ама ползвах таблетките за смучене и има едни таблетки за пиене след хранене, едновремено и с кокосово масло се жабурех по 20-30 минути по няколко пъти на ден.

още на първия ден се усеща разликата :)