Споделена история от Здраве

Подозрения за рак на езика!
Страх ме е да ида на лекар, страх ме е да споделя с близките си. Истината е, че пуша, пия, гласът ми е пресипнал. Трудно ми е да преглъщам. Много безотговорно от моя страна! Да не ида досега на лекар! Забелязах, че от година езикът ми е жълт и обложен, появиха се ранички по ъгълчетата на устните, авти, черни точки по зъбите. Допитах се на шега до един приятел УНГ(Уши-нос-гърло), като споменах, че уж става въпрос за една позната, а той доста шеговито и леко нехайно заяви, че моята позната имала ларингит и я гонело параноя. Обаче мен ме болят и ушите, не само при преглъщане. Боя се, че е или рак на устната кухина, или на гърлото, или на езика. За последното знам, че почти не се лекува, особено ако е в напреднал стадий, а и се развивало прекалено бързо. Май при мен е в напреднал стадий, защото ми се появиха и пъпчици. Но аз и пуша неправилно! Слюнчене на цигарата, и прочие. Една позната умря на 21 от това. Аз съм на 23, още нищо не съм видяла от живота, не съм дори завършила следване! Сама съм си виновна! И заслужавам укори, защото дори след възникналите съмнения не прекъснах вредните си навици. Да съм отишла и на лекар. Но ме е шубе! Хора, много се страхувам. Какво да правя? Държа се като пъзла, знам. И кой каквото си направи, друг не може. От шибана простотия! Дори за близките си да не помисля. Обиждайте ме! Ама хора, живее ми се. Какво ще ме посъветвате? Спешно е. Моля, постнете историята ми, защото от няколко дена не съм на себе си, гледам снимки на раково болни, и едно към едно! Даже ми се появиха сенки под очите, добих един болнав вид. А и не съм правила още секс, но това е друг въпрос! ... Не ми спестявайте истината. Има ли хора, оцелели от това заболяване, и в кой стадий? ...
Благодаря предварително и на тези, които ще пишат, и на модераторите.
Напълно приемам изказвания като: "Ми що не си отишла на лекар досега, какво си чакала", "Не пиши тука, а върви на изследвания", щото си го причиних от тъпотия и егоизъм!

Коментари

1.   От авторката: Моля, преместете историята на първа страница, виждам, че няма четаемост, а аз спешно се нуждая от съвет. Иначе не бих се обърнала към анонимен сайт. Става въпрос за много сериозен проблем. И честно, не разбирам този маниер да погледнеш историята - 25 пъти - и да не пишеш. Написана е малко объркано, но това е, защото аз самата съм под стрес. Ще съм много признателна.

2.   Момиче, нямам време подробно да пиша, но в общи линии хората и затова не пишат, защото не знаят.
И аз не зная, но ще споделя опит.

Първо, намери в интернет как по езика се разпознават болестите.
Обложеният език е признак за много вътрешни проблеми.
Кой от всичките, не мога да кажа.

Но първото, което мога да дам като съвет и жабуренето.
Да, с олио или зехтин, а ако е неприятно първо просто с вода.
Жабуренето с мазнина обаче абсорбира този налеп, който според мен е по-скоро замърсена лимфа.

После за преглъщането.
Започни упражнения на земята, от типа на йогата.
Извиване на тялото или люлка по гръб.
Ако има лост край вас, иди да висиш известно време.
Може да е елементарно притискане в областта на врата или по-надолу.

Да, иди на лекар , там ще те успокоят.
Според мен няма повод за паника.
Може да е проблем и с ушите.
Има един троичен ли, как се казваше този нерв, той може да е причина за болката в ушите ако е възпален.
Иди на лекар.

3.   А какво точно очакваш? Някой да ти каже какво ти има? Не е ли по-добре това да го направи лекар? Може да пишеш в puls. bg.
Според мен ако беше рак, една година нямаше да се влачи, най-вероятно е някаква хронична инфекция, , трябва да си засилиш имунитета. А стреса го потиска.

5.   Всъщност те е страх от смъртта, не от диагнозата. Приеми, че всички сме на този свят за съвсем кратко време и пак ще се прераждаме. И върви на лекар! Рано или късно всеки умира от нещо, най-често рак в наши дни. Но ти си млад човек, ако беше рак до сега да си се преселила в отвъдното. Черните точки по зъбите са зъбен камък, най-вероятно. Пъпките може би се дължат на неправилен начин на живот, вкл. хранене. Обложният език е гъбички или възпалителни процеси. Ами много ясно, че ако не се лекуваш, всичко това може да се изроди в онкологично заболяване. Да допуснем, че си болна от рак, и да допуснем, че не се лекуваш - тогава така или иначе ще си заминеш. Но поне ще знаеш да се възползваш максимално от оставащите ти дни. А така - хем нищо не знаеш, хем живееш в постоянен стрес и това не е никакъв живот. Така че само ти можеш да се пребориш с параноята си.

6.   отивай на лекар стига си мрънкала и истерясвала безпричинно, в 21 век сме за бога, нямам думи, що за нехайство и безхаберие на днешната младеж...