Споделена история от Здраве

Косопад
Здравейте, пише момиче на 17. Имам ужасен косопад, който траеше месеци. Подстригах се, защото ми беше много дълга косата и започнах да пия хапчета ревалид, и си купих шампоана им. Вече 2 месеца минават, косата ми пада значително по-малко, но пак не я виждам да расте.. Виждам си скалпа, който преди не можех да забележа, а сега всяка нощ плача и се депресирам заради този проблем. Защо това се случва на мен? Не я третирам по никакъв начин. Нито преси, не ползвам сешоар след къпане. Грижа се за нея балсам, маска, тоник и накрая какво? Всичко отива по дяволите... Някой може ли да ми помогне?

Коментари

1.   Здравей! Аз имах същия проблем тази година и знам през какво преминаваш. Момиче на 25 години съм. Също като теб пих две опаковки Ревалид и ползвах шампоана на Дюкре срещу косопад. Косата ми започна да пада по-малко, но не се оправи напълно. Т. к уча Медицина се сетих, че има два вида хормонални проблеми, които водят до косопад (при мен също с месеци продължаваше, както при теб). 1) Проблем с щитовидната жлеза (хипофункция или Тиреоидит на Хашимото) - трябва да си пуснеш изследвания, за които джи пи то ти ще ти даде направления (TSH, fT4, антитела). Ако имаш проблем, ще ти даде направление за ендокринолог, който ще ти изпише хормонални хапчета, които ще подпомогнат отслабената функция на щитовидната жлеза. 2) Висок тестостерон - получава се при синдром на поликитозните яйчници. Трябва да посетиш гинеколог за да ти види яйчниците на ехограф. Предписват се противозачатъчни хапчета в този случай.
Недей отлага посещението на джи пи то, защото за нас жените косата е много важен "аксесоар" и наистина е депресиращо да виждаш как косата ти става наполовина от това, което е била.

2.   Разтривай скалпа със серум за растеж на коса на Кройтерхоф. Може и разни витамини да пиеш като геритамин.

3.   СТРЕС!! Не се напрягай! Бъди спокойна и медитирай! Успех

4.   Аз съм мъж и като мнозинството мъже имам загуба на коса. Сериозният косопад е от мъжките хормони, докато женските правят косата на главата силна, но не дават да расте брада. Твърде възможно е в тебе да има мъжки хормони над нормата за жена. Неща които ги потискат са соята и ментовият чай. При теб може да спре от тях загубата на коса, но не и при мъж защото мъжкият хормон му е основният и е твърде много.