Споделена история от Здраве

Цикъл???
Здравейте! Момиче на 21г съм. Пиша тук с цел съвети. Знам че тук никой не е лекар и че ще ми напишете да се посъветвам с такъв. Имам нередовен цикъл, един доста често срещан проблем при жените, посещавала съм гинеколози, но са ми изписвани противозачатъчни, които не ми се е много да пия пила съм, но ефекта е два три месеца, в момента на спирането им пак се започва. Но другото, което ме притесни е появата на косъмчета по гърдитее ми. Когато прочетох в интернет има статии че може би е поликистозни яйчници, които съм чела че не ср лекуват. Вашето мнение?

Коментари

1.   Получавам чувството, че не разбираш ефекта на противозачатъчните. Уравновесяват ти хормоните и цикъла, но само докато ги взимаш и така се предполага да се случва, а не да ги взимаш известно време и да те "излекуват" и после да ги спреш и да си останеш ок. Относно косъмчетата, да нормално е, все пак хормони са, които имат действие да ти регулират менструационните цикли, но също тяхна работа е да регулират вторичните ти полови белези като космите по/около половите ти зони и гърдите. Може да е малко досадно, но е малка цена за всичките позитивни ефекти на хапчетата. В интернет не си гледай симптомите, защото винаги пише всякакви неща и само се наплашваш без да получаваш конкретни отговори. За такива само от преглед можеш да ги получиш. Взимай си редовно хапчето, дори да не си сексуално активна, за да си ти регулира цикъла и вече допълнително питай лекар за притесненията си относно яйчниците, но се стряскай от Гугъл отговори.
Успех и по-добре да се образоваш относно тези неща за своя собствена обща култура. Има един канал в Youtube, Sexplanations се казва, където се дава много и много добра информация за сексуална култура на английски. По-ранните им епизоди, ако разгледаш имат много базова информация за тялото и всичко нормално около него, което един човек трябва да знае, а после има и информация за напреднали ;)