Споделена история от Здраве

Тумор в мозъка
Откриха ми тумор в мозъка. В шок съм, живота ми мина на лента. Нямам надежда за нищо, и на нашите не мога да кажа, нямам сила. Плача от три дена, не спя, не знам какво да правя. Някак си не ми се живее, искам всичко да свърши. Какво да правя, не ми се пише дори... м на 31 съм

Коментари

1.   Здравей, чувал ли си за лечебно гладуване по Лидия Ковачева? Преди години, майка ми излекува баба ми чрез него, от същото заболяване..Не се отчайвай..

2.   Направи всичко, което преди не си могъл. Не се страхувай от нищо и изживей дните си на макс. Пътувай, запознавай се с хора, излизай на заведения, но в никакъв случай не се набутвай в болница. Нали не искаш последните ти дни да минат в болничното отделение гледайки една бяла стена. Пък и виж понякога има и надежда ,че като промениш живота си , живееш по-здравословно и спортуваш, тумора може да се смали и дори да мине. Има хиляди случай по света на хора излекували се така. Не се отказвай, всички имаме собствените си битки, ти си един от нас. Успех и само напред дори света да гори!!!

3.   Ако на мен ми бяха открили щях да рева. Какво да ти кажа. Лесно е от страни. За съжаление фармацевтите крият лека от нас. За да печелят на наш гръб. Искат вечно да сме болни. Какво е значението как ще умреш. Да се превърнеш в пияндурник и да деградираш още 50 години или да си сторил нещо реално. Прочети книги за тези неща. Спри боклуците от магазина. Ако това ще те успокои идват нови времена, внедрява се концепция, която ще ни направи по- разумни хора. Жалко за родителите ти. На тях ще им е гадно.

4.   Спокойно бе човек, на една моя позната преди 2 г същата работа, но с операция се оправи, предадеш ли се си загубил мача, не го допускай

6.   Приятел пращам ти сили!!! Не се предавай.

7.   Търси алтернативно лечение. Насочено към усилване на имунитета. Ако имунната ти система успее да разпознае тумора като чужд, ще го унищожи. Не се предавай, това няма да ти помогне. Успех!!! Не се предавай, никой не знае какво му е писано, някои, отписани от лекарите, се излекуват.

8.   А аз нямам тумор и пак не ми се живее, пък и съм на 23. Тая паника и откачане няма да ти помогнат, просто се успокой и мисли как да действаш.

9.   Радвай се, че си го открил и вместо да плачеш взимай мерки. На един познат оперираха 7-годишното дете от същото и сега се възстановява. Успех и разчитай на нас да те подкрепяме тук.

10.   Аз ако съм ще си пуша коза и ще се интересувам от експериментални лечения и няма защо да криеш от най близките си които дори и земята ще изровят ти да си добре. Най важното е не се предавай психически и абсолютно веднага започвай лечение. Доброкачествен или злокачествен предприемай действия, половината борба е само и единствено в главите ни. След необходимите изследвания и документи започвай кампания в gofundme и се бори. Стискам палци.

11.   Успокой се! Не винаги е фатално! Страшно е като ти кажат "тумор", но има изход! Мен ме оперираха преди 10 години от същото. Попаднеш ли на добър неврохирург с добър екип - е лечимо на 100%.
Търси д-р Кондов - да, има и критики по негов адрес - факт. НО е много добър лекар и човек! В момента е в Плевен - УМБАЛ "Сърце и Мозък".

13.   Бог да е с теб, бъди с хората, които обичаш

14.   Злокачествен ли е? В коя част на мозъка? Аз имах аденом на хипофизата и го стопих със хапчета. Първоначално излезе, че имам тумор на рентген, чаках две седмици за ядрено магнитен резонас, през които не знаех колко ще живея,защото не знаехме какъв е вида на тумора, имаше само предположния. До някъде разбирам как се чувстваш, няма ли лечение?

15.   Здравей направи всички съвременни снимки изследвания това с лечебното гладуване на Лидия Ковачева го практикува др Емилова и лапи с хума. И най вече вяра аз 25 години съм така направиха ми операция в медицинска академия София. След това гладолечение лапи с хума. И ВЯРА МОЛИ СЕ ВСЕКИ ДЕН... завърших училище ям пия нормално ежедневие така че вярвай и ще се оправиш. Стискам палци всичко да се оправи..

16.   Първо се успокой. Много е важно да получиш подкрепа в този момент, сподели с вашите. Тумор не значи, че няма изход. Предполагам, че ще ти направят операция и след това всичко ще е наред. Потърси ли 2 то, 3 то мнение от лекари? Сега е много важно без паника и да се направи най-доброто.

17.   А бе вие нормални ли сте? !? Погребаха го човека или му предложиха някакви алтернативни простотии. Да си изживявал последните дни с близките!? ! Такива тъпи реакции не съм очаквала. Как може да сте толкова некомпетентни? На 31 години е. Да не е на 91 да не искат да го оперират и лекуват? Да не ходел в болница хаха, а къде се лекуват хората не знаете ли? Конспирации!? ! Потресена съм! Дай като се разболеем на 30 и да мрем. Еми следващият път като имате пневмония, не се лекувайте и вие ще умрете.
Човек, остави ги тези простотии, стягай се и се оперирай. Познавам двама, оперирани от същото. Живи и здрави са. Може да се наложи и химио терапия. Не се предавай и задължително предприеми действия с лекарите. Кажи на вашите, ако мислиш, че ще те подкрепят. Ако ще те оплаквст и те преживе, не им казвай, а направо действай. Нямаш време за сълзи и сополи. И не е толкова страшно, не бой се. Тумор не е равно на злокачествен рак. Пиши после какво е станало.

18.   Това е може би едно от най-ужасните неща, които може да се случат на човек. Отчаянието и депресията са напълно естествена реакция. Опитай се да погледнеш ситуацията от друг ъгъл. Ако майка ти или баща ти бяха на твое място, какво би предпочел? Да се откажат с лека ръка от живота си или заедно да се борите. Ако на твоето дете бяха казали тази ужасна диагноза, щеше да си до него и да го подкрепяш. Опитай се да се събереш и кажи на близките си, те ще са ти опора, това е изключително важно, за да тръгнат нещата в положителна посока.
Също така моя съвет е да почетеш за Рик Симпсън, в интернет, ю туб и фейсбук има много информация, познавам човек, който се лекува така, знам, че тук не е легално, но друга алтернатива за състоянието му няма, а той се чувства добре.

19.   Болестта не е трагедия, тя просто ти показва, че нещо не е наред с органа и функциите му. Тумор в мозъка означава, че мисловното ти възприемане и действие с този орган не кореспондира с вселенските закони. Промени си начина по който възприемаш и се вписваш в света. Промени си менталния модел на поведение.

20.   Може ли да вмъкна нещо... На скоро говорих с баба, беше на гости и каза как 40% от месото се преработва, а другите 60% остават да гният. Тоест гноясват. А всички (болшинството) идват от гноя. Та така де, месото е вредно. Баща ми, майка ми, и други роднини не ядат месо. Аз ям, но може и да се откажа като се замисля. Например гноясват и основите на зъбите при някои хора. Спри да се храниш вредно. А може и да си генетично предразположен. Имаш моята подкрепа! С теб съм!

22.   Аз имам също съмнения за такова. Искам да попитам какви са симптомите и най-вече колко време може да стои туморът там. При мене има хронично неразположение в лявата теменна част на главата, което понякога преминава в болка и слабост при концентрация. От 10 години го имам това неразположение. За толкова време може ли да е тумор, или при всички случаи ако е тумор е трябвало да ритна камбаната досега? Съгласен съм и с номер 19. Това неразположение при мен се появи след много направени простотии от моя страна.

23.   Има различни видове тумори, не всички за злокачествени. Споко, направи си необходимите изследвания първо. Вероятно може да се отстрани чрез операция.

24.   Прочети книгата на Луиз Хей, той минава по твоя път. Пиши как си, моля те.

25.   Реакцията ти, всъщност, е нормална. Шокиращо е да чуеш, че имаш тумор. Човек на практика чува, че с живота му е свършено. В момента си изпаднал в дупка, също е нормално. Депресираш се, не виждаш изход, страхуваш се, не знаеш какво се случва и какво е правилно. Никой не може да те съди, само ти знаеш през какво минаваш. Но, човече, нямаш време за размисли и страсти. Изправен си пред нещо сериозно, губиш времето си в меланхолия. Разбира се, ще си го излееш, поплачи си, помисли си колко е тежко, остави се в черната дупка за няколко дни. След това трябва да станеш и да вземеш решения. Може лечението да ти подейства прекрасно и да живееш цяло столетие, но може и да нямаш този късмет. Във всяка една ситуация сега е момента да се стегнеш, да премислиш живота си и да решиш какво правиш занапред. Ще се лекуваш ли? Как ще се лекуваш? На кого ще кажеш? Как ще прекарваш дните си?
Щом си изпаднал в това състояние, май ти се живее. Ако не ти се живееше, нямаше да приемеш диагнозата толкова зле. Използвам проста аналогия. Имаш правото да страдаш и да се страхуваш, но заслужаваш да живееш, да се бориш и да се справиш. А аспрвянето не става със сълзи под одеялата.