Споделена история от Здраве

Бяло течение?
Забелязала съм, че една-две седмици преди да ми дойде цикъла имам бяло течение, но е много странно, защото е съпроводено от някакви бели/зеленикаво-жълти топченца, от които не мога да се отърва. Мисля, че е бяло течение, но защо са тези бели работи.
Девствена съм!

Питах майка си и тя ми каза, че и тя на моята възраст е имала така и е било преди да и дойде. Да, но получавам сърбежи от това и има неприятна миризма (при отлична хигиена). До скоро сестра ми имаше подобен проблем, но тя води полов живот. Ходи на гинеколог и се оказа, че има брадавица (получена от партньора и-слава Богу сега всичко е наред).

Тя ми каза, че може да е реакция от сапуните, затова взимахме бебешки, интимен сапун и нищо не стана, още си ги има. Изчела съм доста по тази тема тук, но все пак реших да пусна лично тема, защото на всеки е строго индивидуално. От доста време е така и започнах да се притеснявам, но ме е срам да отидя на гинеколог! Моля Ви, посъветвайте ме!

Коментари

1.   Най-добре се консултирай с гинеколог,просто да си спокойна за себе си :)

2.   И аз преди имах същия проблем, даже мога да кажа, че течението беше страшно много и направо го усещах как тече. Ужас! Миех се доста редовно, особено при появата на това течение започнах още по-често. Отидох на гинеколог и гинеколожката ми чак остана изненадана от количеството и по погледа й чак се уплаших, че е нещо много сериозно.

Пуснах си изследвания и се оказа, че от прекаленото миене (с интимен гел, хубав си беше) съм унищожила важни бактерии, които се намират във влагалището и не само. Както и да е де, смених и аз със бебешки сапун, само дето с течението нищо не се промени. А моето не беше само преди да ми дойде ами непрекъснато! Отврат.

Пак ходих и пак някакви изследвания.. било заради сапуна пък сега.. Изписа ми някакъв интимен гел за 20 лв, който аз казах на майка ми, че няма да си купя, защото изобщо нямах пари за такъв гел тогава. И смених сапуна. Пак е бебешки, на нивея, за чувствителна кожа, опаковката е синя с някакво си мече. С него съм от 2 3 месеца и съм забравила за гадното течение и съм супер доволна.

Важното е все пак да идеш на гинеколог. Аз супер много мразя, но се налага. Относно топчетата, аз също съм ги забелязвала, но със сигурност не се получават вътре в теб! Просто течението е.. гъсто и при допир с бельо и дори кожата ти при триенето се получават като топченца. Това ми напомня за отвратителните старци, които непрекъснато виждам, и които обожават да си бъркат в носа правейки си..... на топченца :D:D Стана прекалено извратено ама.... факт са.. поне да се научат |-(

3.   И на мен доста често ми се получава бяло течение от скоро,след това топченца.. Не съм ходила на гинеколог, но и не чувствам да имам проблем :) Спокойно.. А би ли ми разказала за брадавицата? В смисъл какво точно представлява ?

4.   Благодаря ти номер 2, че сподели и ти. Ще се престраша и ще отида на гинеколог, макар и да ми е неприятно, но първо смятам да пробвам с този сапун, който спомена.

5.   Авторката: Ами не съм я виждала разбира се на сестра ми, но тя ми каза, че е на ципата на ануса и ходи при няколко гинеколога. Тя отначало имаше сърбежи и не знаеше какво е и не беше ходила и тя на гинеколог и първо правеше промивки с някакво прахче (забравих как му беше химичното име, водата се оцветява в лилаво). Каза, че и било минало от това, но пак започнали сърбежите, дори и вътре във вагината и се решихме и отидохме. Там и казаха за тази брадавица и че е заразена от партньора и преди нея всички жени ги е заразил. Изписаха и хапчета, които трябва тя и партньора и да ги пият и заедно с това ходеше да и горят тази брадавица. Та така общо взето това беше и сега каза, че няма и следа. Това горене било малко неприятно, не знам с какво е горено, но след процедурата и щипело. Казаха и също, че е само външно засегнато, а иначе е по-лошо, ако е вътрешно. :)

6.   Мисля, че получаваш хормонална гъбична инфекция, която изчезва от самосебе си. Говори с гинеколог. Не е нужно да си водила полов живот за да я имаш.