Споделена история от Здраве

Подут корем
Здравейте, хора!
Трябва ми помощ. Не знаех къде да питам и реших тук. Не знам дали някой има като моя проблем, но ако имате ще се радвам да споделите и да ми кажете как да се справя с него.
Проблема ми е, че хапна ли нещо и корема ми много се подува. Сутринта е плосък и хапна ли, се издува. Няма значение от храната. Примерно, аз обичам бананите, особено с кисело мляко, хапна ли тази комбинация и ми става толкова тежко, корема ми се подува все едно съм бременна. Знам, че бананите засищат, но това не е нормално от това да се издувам. От всяка храна става така. Много е кофти. Не се храня с вредни храни, ако това се чудите, нито сладко или подобни. Не мога на ден да ям само по една ябълка или банан, за да не се издувам. Не мога да се нахраня с това. Като малка имах доста често запек. Сега уж съм по-добре. Пия течности. Движа се. Не знам на какво се дължи. Ако някой може да ми помогне или е със същия проблем, ако мога да го нарека така, ще се радвам да ми напише коментар :)
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Не смесвай плодовете с други храни. Плодовете ферментират и се отделя СО2, точно той подува корема ти. Отиди на диетолог и всичко ще се оправи. Не е достатъчно само да се ползват здравословни храни, а много важно е как те се комбинират.

2.   Най-добре иди на лекар

3.   Сега страдаш ли от запек или нередовно изхождане

4.   Възможно е да имаш проблем не с бананите, а с киселото мляко сутрин! Опитай да замениш киселото мляко с чай или портокалов сок за няколко дни да видиш какъв е ефекта.
Някой е създал в главата ти неправилна диета. Направо ме шокира с идеята си, че е възможно някой да живее на само по една ябълка или банан на ден. Най вероятно това е някаква строга диета за супер бързо отслабване /и разболяване/ от колкото нормално хранене.
Подуването на корема ти е по верочтно да се дължи или на някакъв вид колит или на някаква алергична реакция към даден вид храна, примерно алергия към мляко, или към химическите добавки, които му слагат производителите.