Споделена история от Здраве

Растеж на ноктите
Здравейте момичета :) бих желала да ми дадете някоя хитринка, с която поддържате ноктите си и дали ползвате нещо за ускоряване на растежа :) Ще съм ви много благодарна

Коментари

51-72 от 72

56.   Здравейте, имам проблем с гризането на нокти. Опитвам се да не ги гриза и съм постигла нещо. Ноктите ми са пораснали, но те се чупят много лесно. Помогне те ми!

57.   Моите нокти си растат идеолно...

58.   И аз имам проблем с гризането. Лаковете против гризане не ми помагат особено. В магазин Лили видях лак, който помага за растежа. Някой пробвал ли го е?

59.   За здрави нокти аз използвам чист леко затоплен зехтин или прясно изцеден лимонов сок. Ако поне един път в седмицата си потапяш ноктите в зехтин или лимонов сок и постоиш колкото издържиш ще има ефект. Не забравяй и че не бива да се прекалява с лаковете и заздравителите, защото те също увреждат ноктите.

60.   За да не си гризете ноктите аз препоръчвам да използвате маслото Даум Ексол, струва около 4 лева и наистина много помага.

61.   След всяко прелакиране оформяй ноктите леко с пила и ги мажи с маслото на Икаров за нокти и кожички, стои се с него около 20-30 минути и го избърши с памучна кърпа. Хубаво е да го правиш поне 1 път в седмицата. Аз го ползвам и съм много доволна. Ноктите почнаха да ми растат доста бързо и да твърди. А преди около 4-5 години ги гризях. Не оставай без лак или да е паднал малко, така ще изпитваш желание да ги гризеш. Успех.

62.   Когато по - често се лакирате толкова по бързо растат ноктите. Е така става при мен.

63.   Здравейте☺моите нокти са много меки и мн бързо ми се чупят ноктите.
И много лесно ми се чупе горната плоча нз с какво да ги намажя ако някой знай начин с какво да ми помогне

64.   Здравейте! ноктите ми са много меки и чупливи нз с какво да ги мажа за да ми пораснат по бързо и много често ми се чупи горната плоча на нокатя

65.   Сега и аз пускам нокти, но много бързо си чупят. Една приятелка ми каза да ги мажа с йод и да ви кажа наистина помага, ноктите ми станаха по-здрави и не се чупят.

66.   Хранете се правилно. Лошото хранене може да направи ноктите ви чупливи и доста лоши на вид. Ако не приемате достатъчно витамини, минерали и аминокиселини, ноктите растат по-бавно и се чупят много. Ако имате лошо оросяване на крайниците, вероятно ноктите ви растат по-бавно, защото витамините и минералите достигат до ноктите чрез кръвта. Правете масаж на ръцете си, за да подобрите оросяването.

Топлина. Както косата, така и ноктите растат по-бързо през лятото. Това е така заради по-топлото време. Хората, които носят ръкавици през зимата имат по-хубави нокти, тогава те се чупят по-малко и изглеждат по-добре. В по-студеното време трябва да хидратирате ноктите си чрез масла. Можете да използвате затоплен зехтин и да намажете ноктите си с него. Стойте така няколко минути, като втривате зехтина в ноктите си.

67.   За гризането на ноктите: сложете си ноктопластика! Това наистина помага, защото няма как да ги ядеш. Ще ходите на поправка и ще се откажете от навика. Приятелката ми имаше такъв проблем. А към тези за дългите нокти: в една купа с топла вода сложете сол(1 чл) потопете си ръцете и след 20 минути ги извадете. Аз го правя 2 пъти в седмицата и наистина помага! ;)

68.   Здравейте приятели искам да ви попитам дали, ако изпалня тия съвети с водата и олиото при положение, че съм си гризала ноктите ще има някакъв ефект. Моля ако знае някои нещо без масло на Икаров и тем подобни за бърз растеж на ноктите да каже. Трябва да имам естественн маникюр само за 2 седмици ( не искам ноктопластика). (Благодаря предварително)

69.   Здравейте искам да ви попитам как по бързо и лесно да ми поръстат ноктите

70.   Заздравител 2000хил. 13млг. Е Много Хубав

71.   Здравейте аз исползвам заздравител 3 в 1 и съм много говолна

72.   Да но и аз съм на 13 и имам грозни и малки нокти и се мажа със олио за нокти и заздравител за нокти и на заздравитела пише (за бързо растящи нокти) и аз една седмица се мажа с едното и после с другото и да наистина трябва да миете чинии

73.   Да но и аз съм на 13 и имам грозни и малки нокти и се мажа със олио за нокти и заздравител за нокти и на заздравитела пише (за бързо растящи нокти) и аз една седмица се мажа с едното и после с другото и да наистина трябва да миете чинии

75.   Момичета аз също си гриза ноктите и ви препоръчвам лакът на Орифлейм 5 в 1 ,който е много ефикасен.Попива в ноктите за около 15 мин. Трикът с лакирането с цветен лак е ефикасен , но не ви го препоръчвам,защото повечето хора с изгризани нокти нямат хубава форма и стават много грозни цветни.Аз лично ползвам този метод: В купа с топла вода слагам една пълна лъжичка сол и една супена лъжица зехтин или олио.Потапям си ръцете за 20-25 мин. и определено има ефект , но трябва да се изчака.Добре е и често къпане.Един горещ душ би се отразил страхотно на вашите нокти.И още един малък съвет.Можете да смесите прозрачен лак с малко брокат и да го нанесете върху ноктите си.Така брокатът ще отвлече вниманието от нагризаните ви нокти.

76.   Прочетох на всички дами коментарите, най-вече на тези, които си гризят ноктите! До 50годишнината си всеки час в който нямах дейност поне един пръст ми беше в устата... В момента, когато започнах работа свързана с ръцете ми(хигиенист)забравих за гризането... Сега-15ггодини по-късно ноктите ми са по хубави от на жена-А АЗ СЪМ МЪЖ, А НЕ ГЕЙ... МНОГО МИ Е ТРУДНО ДА ГИ ПОДДЪРЖАМ, защото чрез гризането ги поддържах в някаква късинка(дължина), която не биеше на очи за фрапиращата дължина сега-ако ги режа с нокторезачка, се пукат и трябва само да ги намалям чрез пилене... Та думста ми беше за отказ от гризането-мили дами, ако си нямате "ръчни ангажименти през дрня", никакви "гнусотии, които слагате на ноктите си, няма да спрат гризенето-пробвайте плетене с две игли-ще помогнете на србе си, на близките си, на децата си, на внуците си! Визирам обобщено, защото не зная възрастта Ви... Дано помогна...

77.   Искаш да подсилиш ноктите си?

79.   Здравейте! Някой може ли да ми даде съвет как по-бързо да ми пораснат ноктите? Гризах ги много дълго време и сега искам да ги пусна. Мисля че само на един пръст плочката ми се е променила. Ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет. Предварително мерси<3 (и се извинявам ако имам правописни грешки).

51-72 от 72