Споделена история от Здраве

Растеж на ноктите
Здравейте момичета :) бих желала да ми дадете някоя хитринка, с която поддържате ноктите си и дали ползвате нещо за ускоряване на растежа :) Ще съм ви много благодарна

Коментари

1-50 от 72

1.   Аз се мажа на всяко прелакирване с зехтин, за да са по здрави. Иначе моите си растят добре

2.   Ако миеш чиний по няколко пъти на ден растат много бързо.

3.   На мъртъвците им растат много бързо ноктите и брадата (постмортално).

4.   Oф номер3 мн си зле :Д дали ме интересува колко бързо им растат а и аз съм все още жива и нямам намерение да умирам, но като реша да мрА ще се сетя за теб и ще съм спокойна през престоя в отвъдното че ще имам маникюр :Д

5.   3 да се самоубием за да ни пораснат ноктите ли съветваш?

6.   Има едно масло на икаров то е за кожички, маникюристката ми го препоръча. Иначе аз съм с ноктопластика, нещо не можах да си имам маникюр. доста ми допада, не мисля да я махам скоро

7.   Аз ползвах балсам за нокти на Биотрейд-Maxi balm. Много съм доволна. Преди да го ползвам нямах хубави нокти, но сега са твърди, здрави и растат бързо.

8.   До 3: Това, което си написал е мит. Просто плътта изсъхва и се свива, а ноктите си остават същите и затова изглеждат по-дълги.

Много харесвам женски ръце с красиви маникюри.

9.   Миличка, маслото за нокти на Икаров мисля, че ще ти помогне! Той направи с мойте нокти чудо, но трябва търпение!

10.   маслото на икаров не помага за нищо... но пак продължавам да си го сложа защо нз! :д чух за тривитаминола че подобрявал косата а дали можем да го ползваме и за нокти, така или иначе съд. витамини нищо др.

11.   Един ден отидох на разхода.

13.   маслото на Икаров помага но аз наистина бих искала нещо по ефективно.. Не знам какво.. много искам да имам по дълги нокти.. е, моите не са къси и изгризани (пфу слава Богу никога съм нямала навика да си гриза ноктите) ама аз искам да ми станат по дълги.. Но не си падам и по драконовите нокти хаха.. искам нещо средно но и красиво и женствено (: помогнете ако знаете нещо което да е достъпно.. :) аа и съветът на номер 3 не ме устройва да знаете хаха <3 :)

14.   не ми растат ноктите моля помогнете има ли някакво решение за това

15.   дайте и на мен съвет аз също имам грозни нокти, ако това масло на икаров помага ще е супер, но ако има и някоя тайна рецепта защо не

16.   Маслото на Икаров е много добро... препоръчвам го горещо си трябва постоянство... иначе аз Ви препоръчвам да го комбинирате с киснене на ноктите в изцеден лимонов сок. Преди години имах навик да си гриза ноктите и бяха дълго време в ужасно състояние... но един два пъти седмично започнах да ги кисна в лимонов сок по 10 мин всяка ръка след това мажа с маслото на икаров... Ноктите ми станаха здрави, лъскави, не се цепят, чупят и т. н. отделно избеляха защото от многото лакиране бяха пожълтели...
Успех!

17.   Аз не съм използвала това масло или там каквото е.. но смятам да си го взема.. предполагам, че се продават в аптеките, но не съм много сигурна.. щом толкова много хора са доволни мисля, че и на мен че ми помогне :)

19.   Здравейте прочетох коментарите ви и реших и аз да се включа.. Още от детската градина от притеснение си гриза ноктите и не мога да го отвикна от този грозен навик.. Помогнете ми моля ви.. кажете с какво мога да спра да ги гриза.. Пробвала съм горчив лак но пак не става :X

21.   И аз съм така с гризането на ноктите. Но според мен трябва да имаш воля, за да го направиш. Разбира се, не става само с воля. ТРябва да имаш и нещо друго - Например: Когато си пред телевизора, компютъра или правиш нещо трябва да имаш нещо като дъвка или бонбон, нещо което да гризеш или да дъвчеш. Трябва да истраеш поне 14 дни без изобщо да си хапеш ноктите, тогава дори и желанието отминава.

22.   номер 21 според мен не минава желанието аз също си гризях ноктите. и все исках дълги нокти все спирах да ги гриза и като станат дълги се счупваха и аз започвах да ги гриза. и сега отново искам дъги нокти вече около 4 седмици не ги гриза. но растат бавно ;/

23.   За да спрете да си ги гризете ноктите има един много ефективен начин ( на най-добрата ми приятелка и помогна ). Значи просто се замисли колко бактерии и други гнусотии има под и по самите нокти ти ги поглъщаш, те се развиват ии... ами това е трябва да си втълпиш гадни неща и готово : )

25.   Опитах много начини, но не мога да спра да си ям ноктите, а искам хубав маникюр.. кажете как? пробвах и с горчив лък и пак не стана.. казаа ми да си намажа ноктите с люта чушка и няма да ги ям!? мм? (но ме е страх.. ) дайте съвет моля..!! ;((

26.   Ами в аптеките попринцип има специални мазила с които си мажеш ноктите и като ги лапнеш в устата ти има токова гаден вкус че ти се доповръща.

27.   Ползвам заздравител на Perfect нямам представа точно кой само знам, че течноста му е лилава.
За маслото на икаров съм чувала, че е страхотно тези дни ще си го купя.

28.   Мен мн ме кефят ноктите на Зендая Колман и още малко катот ми порасна ще си ги оформя като нейните.

29.   Не знам дали това, че като миеш съдове и ти растат по бързо е вярно, но аз всеки ден мия съдове и ми растат много бързо. Помня, че миналия месец на едната ръка си изгризах всички нокти и скед 5-6 дена бяха пораснали... е не бяха дълги, но бяха доста пораснали.

30.   Здравейте един от начините който всъщност е и доста странен е да си втриете скилитка чесън върху самата плочка на нокътя за околко 20 минути за да избегнете неприятната миризма след процедурата накиснете ноктите си в ломонов сок за около 5 минути

31.   Мойте нокти много лесно се чупят и бих изкала да ми кажете как даги подхрана

32.   здравейте и от мен аз имам проблем моята половинка ми постави една много сложна дилема ако спра да си гриза ноктите ще ми купи годежен пръстен опитвах но уви 1 2 и пак почвам дано това масло на икаров да ми помогне да пораснат по бързо и дано някои от съветите да успеят да ме откажат от гризането на ноктите. Успех на всички който имат такъв проблем и да се справят.

33.   до 32-има един специален лак, който е горчив. той е безцветен. доста е ефективен. така ще спреш да си ядеш ноктите. :)

34.   Здравейте, момичета аз съм маникюрист и освен масло на Икаров и зехтин и тем подобни ще ви кажа още една хитринка. Взимаш една купа с топла вода и слагаш една лъжица сол държиш си ноктите около 15-20 минути вътре в купата. След това нанасяш заздравител без значение какъв. Това може да се прави всеки ден или поне 2 пъти в седмицата. Имам клиентки, които пък се мажат с йод, но това не е толкова хубаво, тъй като ноктите се оцветяват. А относно гризането на нокти имах клиентки, на които сложих ноктопластика или гел лак и спряха да ги гризат, но има и такива, на които това не им действа.

35.   Здравейте, аз също имам голям проблем с гризането на ноктите, спирала съм няколко пъти да ги гриза, но когато започнат да растат и самата плочка се развива се получава едно дразнене, леко болезнено такова, което ме предизвиква пак да започна да ги гриза... сега в момента пак съм спряла и ползвам заздравител, дано издържа! Иначе ефективен начин е да се ползва цветен лак, аз няколко пъти така успях да се удържа от гризането!

36.   ноктите не лявата ръка са по-големи на какво се дължи не е голяма разликата, но аз забелязвам. Изравнявах ги но пак така

37.   Здравейте! Аз също имам лошия навик да си гриза ноктите. Днес си купих маслото на „Икаров“ и трябва да изчакаш 20 мин., за да попие. Но след като изчаках времето, си го измих с вода. Това проблем ли е?? И да продължавам ли така?

38.   Здравейте реших да ви помогна затова питах маика ми как подържа ноктите на клиентките си. Тя ги подържа чрез :
1. Пълни една купа с вода.
2. След като напълни купата с вода слага 100 мл олио.
3. След това слага 3 супени лъжички сол за готвене.
4. Слага ръцете на клиентите вътре в купата и чака 1 час
5. Изкарва ръцете им и ги мие трипъти с вода

39.   Ами 38 ми това действа ли и колко често се прави??

40.   Здравейте, аз пък искам да попитам какво мислите за дългите нокти? За дължина от 2 см нагоре. На мен самата ми плочка е 1, 5см. и сега съм си ги пуснала 2, 4/5см. На мен попринцип прекалено дълги нокти ми изглеждат грубо, но моята плочката е тънка и дълга както и пръстите ми и изглежда нежно и красиво. А вие какво мисите за дългите нокти?

41.   НАЙ- ефективен, лесен и евтин метод е обилното мазане с йод ( достатъчно е веднъж например преди лягане, но може и 2-3-4 пъти). За 2 седмици ноктите спират да се чупят, разслояват и цепят с което стават по-здрави и растът по-бързо. Всичко е ОК но лошото е че цвета на йода се маха по бавничко трябва да минат поне 24 часа. Аз сега лятото когато съм си в къщи си мажа ноктите всяка вечер и вече са пораснали и дори не ми се вярва че са моите. Виж още инфо в интернет, но дори и да не ти се вярва че само от един йод ефекта е огромен пробвай за 1 месец и пиши пак, за да кажеш колко си доволна!!

42.   Аз искам да попитам, ако си намажа ноктите с безцветен лак, те се пак може да растат нали??? Те ми казваха, че ако по често ноктите са под вода растат... но, не зная дали е ефектен аз имам и проблем с гризенето им и за това се мажа с безцветен лак това се пак ми помага да не ги гриза

43.   При мен е странно, защото, когато съм лакирана с лак за нокти(цветен) не ги гриза, но ако не съм лакирана - постоянно са ми в устата. Но аз имам проблем с това, че аз не се лакирам често, защото все нямам време!

44.   Здравейте!
Гледах в интернет един начин за моментален разтеж на ноктите.
1. Вземате 1 купа ( голяма, колкото да ви побере десетте пръста на ръцете, защото ще си топлите ноктите).
2. Налейте вода ( 1/3 от купата)
3. Добавете 2-3 чаени лъжички сол.
4. Налейте зехтин колкото водата.
5. Добавете още 2-3 чаени лъжички сол.
6. Разбъркай те всичко добре.
7. Сега ще ви е нужно време. Потопете си ръцете в сместа и стойте така 2-3 часа. ( Аз лично гледах телевизия тъй като ръцете ми бяха заети. )
Наистина имаше разлика в дължината на нокътя, освен това ноктите стават по-здрави. Това е от мен. Чао и приятно лакиране!

45.   Как пък някой ще стои по 3 часа с навряни ръце в тая купа… Пълни простотии и загуба на време и нерви. Моте нокти също мноого се чупеха и какво от това не са толкова важни. Започнах да си мажа косата със стимулант на икаров,защото исках да порасне и от тогава не знам каква е логиката,но ноктите ми растът много,здрави са и твърди. Дано съм помогнала :)

46.   Стига хора! Всичко зависи от самите ви нокти, всичко е индивидуално! С каквото и да се мажете, ако ноктите ви растат попринцип бавно ефектът ще е нулев, защото вие мажете само нокътната плочка и кутикулата, а нокътното коренче, от което расте нокътя остава под кожата, вътре в пръста ви! А това със солта е пълна глупост, солта е вредна, особено за ноктите. Образовайте се малко и вложете мисъл в това, което правите! Ноктите ви са отражение на вътрешното ви състояние, на това, с което се храните, на хидратацията и на организма, а не на това с което се плескате!

47.   Ето един лесен и много ефикасен начин:

1. В една купа наливате вода.
2. Във водата сипвате около 2 лъжици сол (аз го правя на око)
3. Сипвате около 4-5 лъжици олио (аз го правя на око)
4. И после пак сипвате сол.
5. Потапяте пръстите си в купата и държите 1 час (ако искате по-дълги нокти може да дъжите пръстите си още колкото искате).

И това е!
Забележка: когато сипвате олиото и солта, задължително трябва да е първо сол, после олио, и после пак сол. За да се получи трябва да е в този ред.
Гарантирам че ще се получи!

49.   Здравей, значи зависи и от сезона.. при мене през лятото растат, като луди - вчера си ме видяла с къси нокти на другия ден са много дълги и то дори не съм полагала много усилия. През зимата, есента е нормално да се прецакат.. Ето няколко съвета от мен
1. Когато излизаш на вън винаги е студено, затова носи ръкавици, а като се върнеш слагай крем за раце
2. Мажи се с зехтин, олио, розова вода, абе каквото ти е под ръка от тези продукти, които ти изброих
3. Натърквай си ноктите с чесън
4. В 2 купички (и за двете ръце) слагаш вода, сол, олио или зехтин, и след това пак сол.. направи го точно, както ти го изброих
5. Купи си нещо от вида на стимуланта на икаров
6. Не си пили ноктите отстрани
7. Не си гризи ноктите и ако решиш да махаш кожички с пиличка - или се мазеш с зехтин, олио или с някакъв стимулант и търкай мястото, където има кожички в посока НАГОРЕ!
8. Редовно масажирай пръстите
9. Лакирвай се повече, за по - бърз растеж обаче не с някой менте
10. Не използвай лакочистител с голямо количество ацетон
Това е, дано да съм била полезна

50.   За номер 20 и аз бях така до като станах на 10 г. Сега съм на 12 и моите съученички имаТ страшно хубави нокти.Аз се амбицирах и сега имам дълги накти :)

51.   масло за нокти на Икаров .. това е решението !! около месец, два .. след като си укрепиш ноктите иди на маникюр и си сложи гел лак, от който ноктите не се чупят, а и се заздравяват .. накрая ще имате ефекта уау ;)

52.   Помогмете, имам навика да си гриза ноктите, искам да се спася от него, нооо ми е много трудно, защото тези горчиви лакове и каквиро и да било там подобни неща изобщо не ме спират. Искам да спра, за да имам хубав маникюр, както на приятелките ми, ще се опитам да спра вече съм започнала, ноо искам да пораснат по-бързичко, до края на лятото максимум искам йубави с дължима прилична за възраста ми. ВНИМАНИЕ:ноктите ми са в ужасно състояние

53.   Помогмете, имам навика да си гриза ноктите, искам да се спася от него, нооо ми е много трудно, защото тези горчиви лакове и каквиро и да било там подобни неща изобщо не ме спират. Искам да спра, за да имам хубав маникюр, както на приятелките ми, ще се опитам да спра вече съм започнала, ноо искам да пораснат по-бързичко, до края на лятото максимум искам йубави с дължима прилична за възраста ми. ВНИМАНИЕ:ноктите ми са в ужасно състояние

54.   Препоръчвам ви за да не си гризете ноктите, да вземете една люта чушка и да я разрежете на две и да си намажете ноктите! Ако го направите, повярвайте, няма да си гризете ноктите, но ако харесвате люто, това няма как да стане!

55.   Като гледам коментарите ви, виждам че всички сте много доволни от маслото за нокти на Икаров. Мисля и аз да си го взема, тъй като нямам, толкова дълги нокти а спешно трябва да ги пусна за рождения си ден. Може ли само да попитам, от къде може да си го взема и на каква цена е. Чудех се какво да направя, за да ми пораснат ноктите и вие ми помогнахте. Много благодаря за вашите съвети ще ги опитам. Само ме интересува на каква цена е това масло и от къде мога да си го купя.

1-50 от 72