Споделена история от Здраве

Паднал имунитет
Здравейте! Ще започна поотдалече. Попринцип имам много здрав имунитет и боледувам максимум веднъж годишно. Напролет дъщеря ми донесе вкъщи варицела и аз, разбира се, "цъфнах". Пъпки по цялото тяло(още личат, имам и белези - от първите пъпки). Първите два дни имах 5-6 пъпки, на 3 дем избиха много по тялото, а чак на 5-я ден и по лицето. Изкарах я с болки, на легло, ужасен сърбеж и температура 38-39 градуса, която не се повлияваше от лекарства и компреси.
Самата шарка мина за 15тина дни, но след това имунитетът ми падна много. Болна съм през по-малко от месец. Всеки вирус ме хваща. В момента не работя и мога да си позволя да седя вкъщи, но е неприятно. През 3 седмици по 1 с температура. След варицелата изкарах ангина, после лятото - 6 вируса - от всякакъв вид. На лекарката и втръсна от мен. Есента прекарах 10 дни в болница с тежък бронхит след вирусна инферция, 39-40 градуса температура и на антибиотици чрез вливки. Сега оак съм болна - ОРВИ, цял ден температура, болки в гърлото и тялото, преумора. Омръзна ми. Сега Кокеда с температура ли ще я карам. Пих мултивитамини, скокове, ядох плодове, пазя се, но стига някой да кихне срещу мен и каква изненада- разболявам се. Термометърът ще му падне батерията... През два дми меря - вече навик изградих. Детето като беше малко и носеше еируси от детската градина не съм боледувала така...

Коментари

1.   Мултивитамини пии няколко месеца. Изследвай си нивото на витамин д, може да се наложи да приемаш допълнително. Взвми си и пробиотици и започни детокс с фиатомична пръст с вода всяка сутрин, а слвд нея - вода с лимон. Допълнително може да вз3м3ш някакъв имуностимулатор.

2.   Кориолус - страхотен имуностимулант, за 2-3 месеца ще спреш да боледуваш.

3.   Пий масло от черен кимион на капсули.

4.   Гладуването е основата на медицината, казват древните мъдреци. Дай възможност на тялото да се насочи към поправки, като минеш на гладуване с вода (Water Fast), от 36 до 72 часа.
Имунитетът зависи от качеството на чревната флора. Най-вероятно е нарушен от вземането на лекарства. Насочи вниманието си в тази посока.
Друго- запознай се с метода Уим Хоф (Wim Hof)- “Леденият Човек“ и по-точно неговата Техника На Дишане, има видеа на Ютюб (англ. ) и книга, преведена на български.

Успех!