Споделена история от Здраве

Крива челюст.Моля ,ако имате представа как да се справя с това ,споделете.
Знам, че има хора с далеч по - лоши проблеми, но... както се казва всеки с проблемите си. На 17 съм, момиче. Харесвам външния си вид, но има нещо, което ме комплексира от години. Доста често, когато ме снимат със задна камера не излизам добре. Все се чудех къде е проблема и наскоро се загледах внимателно в лицето си и открих, че челюстта ми е крива. Лявата ми страна е по- издължена от дясната. Надявам се да може да отворите снимката, която ще кача, за да разберете за какво иде реч.
http://www. prikachi. com/images. php? images/338/9709338J. png
При мен не е въобще толкова забележимо, но аз започнах изключително много да се комплексирам. Не е до това, че не излизам добре на снимки, а че ме е срам от лицето ми. Срам ме е да говоря с хората, защото си мисля, че забелязват проблема, срам ме е да се снимам. Знам, че звуча, като лигла, ревла, както искайте ме наричайте, но наистина съм подтисната заради това.. не знам дали има общо, но от няколко месеца насам, когато ям или се прозявам примерно докато ми е отворена устата все едно се схваща и не мога да я затворя, защото боли и когато едвам едвам успея да я затвоя се чува нещо като счупване или пукане.
Моля ако знаете как да се справя с това, споделете. За мен е от значение. Искам челюстта ми да бъде съразмерна.
Благодаря ви и моля темата да бъде публикувана. :)

Коментари

1.   Консултация със добър зъболекар, ортодонт и хората ще ти обяснят за проблема и решението му

2.   Има си лицево-челюстни хирурзи,нека първо те прегледа специалист,стига си се самонавивала и самосъсипвала живота.

3.   Говори съз зъболекар и ако не може да се оправи - с хирург. Ние как да знаем, не си прикачила снимка на себе си. Не казваш и какво е състоянието на зъбите ти.

4.   Проблемът не е за пренебрегване и не е само естетичен. Ако имаш някакво изкривяване, то с времето ще ти повреди зъбите и след години може да започенеш да страдаш от болки в челюстта, изтърване на зъбите, повреден емайл... Изобщо ме учудва че си вече на 17 и досега нито родителите нито лекар ти е обърнал внимание на проблема.
Лошата захапка се коригира с операция, но преди това трябва 1-2 години да носиш брекети, защото най-вероятно, зъбите ти също да са криви. За начало, иди на зъболекар или направо потърси ортодонт в твоя град.

5.   родители моля обръщайте внимание на здварния статус на децата си а не само на фейсбук статуса...