Споделена история от Здраве

Отслабнах с колкото исках, но не ми стига
Здравейте,

Аз съм момиче на 22 години. В училище винаги съм била пълничка - 1.70 съм висока и варирах между 68 и 73кг. Това ми създаде безброй комплекси. Благодарение на упоритостта си постепенно за около 2 години свалих до мечтаните 58кг. Толкова показваха всички калкулатори в интернет за идеално тегло. Тъпото е, че не се чувствам по-различно. Общо взето като погледна в огледалото виждам същото както и преди, с изключение на това, че гърдите ми са по-малки и някак си меки, което също ме комплексира.

Хората около мен казват, че изглеждам много добре. Има и много мъже около мен, но аз не мога да се възприема като слаба и хубава. Това ми е огромен проблем. Може би трябва да започна да спортувам по-активно, за да се стегна и да се чувствам по-добре.

Мисля да отслабна още малко, не ми е проблем, храната не ми е приоритет вече, но ме притеснява това с гърдите. Преди имах големи гърди, а сега са едни... никакви и ме е срам от тях.

Та така с моите терзания :( Не знам какво можете да помогнете, ама коментирайте как ви се струва отстрани.

Коментари

1.   Може и да бъркам, но за мен при ръст 170 58 кг са си напълно нормални, а това което всъщност в момента те комплексира е отпуснатото ти тяло. Мисля си, че след загуба на 10-15 кг изглеждаш добре в дънки например и затова всички ти казват, че си ок. А в огледалото виждаш същото, понеже кожата ти е отпусната?

Ако е така, моят съвет е да забравиш за диетите и да започнеш да спортуваш - ако имаш достатъчно воля ще видиш резултатите, естествено това със стягането не става за 1 седмица, трябва да си упорита и да не се отказваш.
Наи-добре е да ходиш на фитнес, но ако нямаш възможност има куп упражнения, които можеш да испълняваш вкъщи. Ако нямаш опит и не знаеш от къде точно да започнеш пак ще ти пиша.

2.   Имам една приятелка, която е висока като тебе и тежеше там някъде. И тя също беше вманиачена да отслабва, докато не стигна до анорексия. Беше станала 50 кг, но това не й стигаше. Тя искаше да е още по-слаба. Сега е ужасно слаба и болна от анорексия. Внимавай много докъде ще стигнеш с тази мания за отслабване. Ако не се спреш навреме, лошо те чака. Според мен най-малко трябва да тежиш 55 кг. не по-малко. Успех.

3.   Aз съм на 24 и винаги съм била по-пълна, все се лишавам.. можеш ли да споделиш как отслабна?
аз лично ходя на аеробика, и така се постягам.. горещо ти препоръчвам...

4.   Искаш да си слаба и да имаш големи гърди? Аз, освен за силикон, за друго не се сещам.

5.   Е браво за упоритостта, която си положила да отслабнеш. Внимавай да не ти се превърне в мания това как изглеждаш че май на там отива работата. Опитай се да не мислиш за това защото то е само в главата ти. Знам защото и аз съм имал горе/долу същия проблем но вече след като съм го преодолял ми е много смешно като се замисля какво съм си мислел въобще. Продължавай със спорта и не се впрягай много много. С времето ще отшуми

6.   Ами момиче, ако се гледаш всеки ден в огледалото естествено, че няма да видиш разлика, въпреки че кантара го показва категорично. Така и 40 кила да станеш няма да се харесваш. Харесай се каквато си, а не каквато искаш да бъдеш.

Ale

7.   Всичко е в главата ти (проблема с килограмите), щом и сега след толкова свалени кг не се чувстваш добре при необходимото внимание от мъже. Бих казала, че щом дълго време си била "пълничка", няма да е лесно да се възприемеш веднага със свалените килгорами. Но мъжката гледна точка трябва да ти вдига самочувстивето. Не се срамувай от това което си. Постигнала си нещо, което е доста трудно (дано и да ги задържиш) -свалянето на килограми.

Съвета ми относно гръдната обиколка е - да ги стегнеш, във фитнесите има достатъчно упражнения, които ще ги стегнат и ще изглеждат по-големи. Даже в инетернета има упражнения с гирички, стига да имаш стимул за тях. Успех и не се комплексирай от нещо, толкова безобидно при положение, че си харесвана жена. Килограмите не са всичко ;)

8.   Мисля, че на 1.70 може да отслабнеш максимум още 3 кг, всичко надолу отива към анорексията. И само да ти кажа, че се отслабва не с неядене, а със здравословно хранене и много, много движение. Ако отслабваш само с глад, след време ще си всичко друго, но не и слаба

9.   Анорексия. Прочети малко за това!!! Това убива! И само да допълня нещо - не обръщай толкова прекалено внимание на външния си вид, защото ще си прецакаш психиката с излишните му там комплекси! Спортувай, но не пренебрегвай храната. Храни се колкото можеш по-здравословно и по няколко пъти на ден, по малко количество.

10.   Бях чувала, че е нормално човек да тежи толкова колкото е висок. Ти си 1.70 нормално е да тежиш до 70 кг, а си тежала 73 кг, което е над нормата! А сега си 58 кг и това е чудесно. Вече няма от какво да се срамуваш и обиждаш. Вярвай ми като те представям ми изглеждаш много добре. А и всички така казвали. Стига няма от какво да се притесняваш. Знам, че имаш много хубава фигура :).

11.   Аз съм на 41години, 1,67 и тежа 65кг. Общо взето не съм дебела, защото пропорциите на тялото ми са доста правилни, но не се чувствам и слаба. От известно време и аз се заех да отслабвам и постигам резултати, но както винаги първото нещо, което ми изтънява е чашката на сутиена. Обратно на това, почна ли да пълнея първо там се наливам. И аз не мога да определя до сега кое ми е по-голям приоритет - да съм пухкава и да имам бюст, или да съм слаба, но с празен сутиен.

12.   Според мен не ти трябва да отслабваш повече, спортувай. Килограмите ти са си добре.
А за гръдната обиколка не знам какво да ти кажа. Самата аз не знам какво да направя, защото съм слаба, а лятото още повече слабея и съответно и гърдите ми, които и без това не са големи :)Но ще правя упражнения за стягане и това е.

13.   Имаш проблеми с главата.... обърни внимание