Споделена история от Здраве

Тежа 42 килограма, а съм на 17
Здравейте! На 17 години съм а тежа 42 килограма. Това според мен не е нормално, твърде много съм слаба и много се притеснявам от този факт. Хората ми правят забележки присмиват ми се тайно и това ме кара да се чувствам ужасно. Храня се толкова колкото стомахът ми чувства глад. Понякога даже не изпитвам глад. Бях на лекар и той ми предписа лекарства за апетит, но и те не помагат. Какво да правя, как да кача поне още няколко кила. Предварително благодаря на всички помогнали ми със съвет.

Коментари

1.   Виж ся по добре кажи колко си висока, щото ако си напр. 1. 60 см е нормално 42 кг. Аз също съм на 17 момче 1. 80 см а тежа едва 60 кг ;) Не слушай другите. А ако си наистина много слаба (не че е лошо) вземи яж повече хамбургери и такива неща. :)

2.   1 e прав, иначе не се тъпчи с вредни храни. Ще го израстнеш!

3.   Значи пойнтересувай се в гоогле, но доколкото си спомням бирената мая(хранителна добавка)хем качваше килцата без да ти вреди, хем дава сили и ти повишава апетита, не съм сигурен виш в гоогле за нея. Дано да съм ти бил полезен!

4.   от авторката: висока съм 1. 59 см. не съм многоо слаба но все пак искам да кача още малко :(

5.   Яж повече тестени изделия и ще качиш килограми

6.   Според т. нар. френски норми за съотношение ръст-тегло при 1. 59 килограмите трябва да са 49. Трябва да качиш поне пет килограма с една дума. Опитай разни калорични, но полезни храни - ядки, мед с ядки. Естествено от сладко, тестено и мазно се напълнява, но не е въпрос да се тъпчеш и да ти е тежко. Освен тонва пълномаслени млека /овче и биволско/, сметана, пълномаслено сирене и кашкавал.

7.   На 19 съм и тежа 43. От както се помня съм такава. Рекорда ми беше 45, но ги свалих, разбира се не нарочно. Преди се комплексирах, но сега се харесвам. Важното е да се чувстваш добре в кожата си. Аз също чувам подмятания, че съм много слаба, но не мисля, че това е нещо лошо, просто се усмихвам и казвам "знам". Бъди ти доволна от себе си, а не мисли за мнението на другите.

Мег*

8.   Ааа гадост 40 кг че ти си само кокали и кожа пффф. Било привлекателно друг път.

9.   Много си си добре. Аз съм 158 см и 41 кг на 15 години. До сега не съм забелязала някой да ми се подиграва, а ако е имало такива хора те по-скоро са завиждали. Не се притеснявай!

10.   Hе си много зле но можеш да качиш някое кило :D:D започни да ядеш минимум по 5 пъти на ден и неизбежно ще има ефект.

11.   Спортувай. :)

12.   Супер си. Ти си ниска, така че, ако качиш повече килограми, едва ли ще изглеждаш добре. Мисля, че така си е добре. В нормите си- +/- няколко кг не е фатално. Важното е ти да се чувстваш добре, разбира се, може да спортуваш, за да се стегнеш, ако не си, така ще си още по-привлекателна :) Успех

13.   По-добре е слаба, отколкото с тумбак, нали? Зависи от височината ти. Аз съм 171 и съм 52 кг :)

14.   Лично според мен за 1. 59см. това си е едно напълно нормално тегло. Аз съм висока 164см. и тежа 44, разликата не е особено голяма. Въпреки че много зависи дали тежи 42 килограма са ти мускули или пък имаш тежки кости, примерно и такива неща. Най-добре е да отидеш на, някакъв друг лекар, може би, защото ако не ти поставят диагноза (не, че си болна, но щом ти дават лекарства? ), не знам какви лекарства могат да ти дават. Не мисля, че ти има нещо и все пак - консултирай се по-скоро с психиатър, защото може да е ED (eating disorder/хранително разстройство).

15.   Абе, мацко не се излагай. Това те прави по-женствена. Аз харесвам слабички и не много високи жени - придава им женственост според мен, като изглеждат така и ми харесва точно такъв тип. Изобщо не се притеснявай и не ги слушай какво ти говорят.

Познавам една мацка - най-страхотното момиче което съм виждал еми ... и тя е на твоя хал, стойностите са много подобни, но изглежда невероятно за ръста си. Мани ги килограмите... тва е общо понятие с тия кила. Аз съм около 1, 80 тежа 81 кг, ама никой не би ми дал толкова. :)

16.   Хора имам гголям проблем много съм слаб висок съм 1.70 и тежа едва 43 кг.Какво да правя за да достигна поне 55 кг

17.   16, отиди във фитнес зала и ще ти кажат. Колкото и да ти е странно, само с фитнес и тренировки ще качиш. Хапвай здраво месо. Ще ти дадат шейкове с белтъчини. Сам решавай, дали ще ги взимаш, но определено по-бързо ще стане. Не са вредни, ако са в мярка. Моят братовчед беше като теб, като почна да тренира стана истински мъж!

18.   Ще ти кажа съвет който ще ти помогне на 100% ;))
Докъто ядеш пий много сок или нещо газирано..
Защото така се издуваш организма ти не смила и си готова само че ти трябва да ядеж по минимум 3 пъти на ден като на вечеря яж по повече и на всяко ядене изпивай по минимум 1 литър течност.. Ако правиш вс тва за 1 седмица ще качиш 5 кила тва съм го доказала от собствен опит ;))

19.   Аз съм по малка от вас на 10 години съм но имам проблем с килограмите На моята възраст трябва да съм около 146см но аз съм 153см и съм 33кг Много се притеснявам да не съм болна от онази гадна болест анорексия но малко ме съмнява Винаги са ме сравнявали с други деца и колко за пълнички и колко много ядат и аз им казвам че другите не ме интересуват но те продължават Искам съвет как да напълнея

20.   аз съм момче на 19 1. 81 висок но тежа 67 килограма и имам същия случай сестра ми която е само на 8 тежи 27 кила и тя не се храни достатъчно но по принцип мн яде а е висока 1. 41

22.   мисля че ако ядеш повече пиле, бирени фъстъци, и нещо мн. натръщкващо така де да се чустваш сякаш че се пръснеш от глад ще ти е по - добре! яж храни от който се огладнява мн. лесно, и такива който засищат, пий лекарства, и не пропускай да се храниш 3 пъти на ден, дори и да не си гладна, защото човек може да умре ако е прекалено слаб. така че не се безпокой по - добре дебела от колкото слаба на клечка!

23.   олее сестра ми е същата на 8 е 1. 37 висока пк 27 кила и тя е слаба

24.   ми мила ходи на хирург или специалист но за това ти трябва фитнес първо ходи на фитнес а след като кантара ти покаже нормалните кг. ако вече пак не ти се яде отиди на магазина и си купи много храна и нищо че не ти се яде яш на сила ако трябва от това ако не се храниш можеш да умреш

26.   Ти не трябва да се притесняваш за килограми- нормални са. Аз на твое място бих се притеснявала че съм дребна. Та аз съм на 12 и съм 162 см и съм си нормална (на ръст иначе съм като кибритена клечка) Все пак си нормална. То ти си добре, ами аз кльощавият дългуч.

27.   Ако искаш да надебелееш, просто се тъпчи с вредна храна като мен и яж в 1 през нощта. ;) Вредните храни те зарибяват.

28.   Аз съм 1, 64 и съм 42кг на 17 съм не мога да качвам много даже бях на диета за една седмица станах 38 трябваше да ходя за ваксинация джипито като ме видя и ми каза да си ям че още малко щях да развия анорексия така че момичета да гладуваш си е самоубииство не си тровете излишно с разните му измислени световно известни диети ако не искате да свършите в....

29.   Въобще не слушай тези, които ти казват да се тъпчеш с вредна храна. Защото те не знаят, че точно заради вредната храна днес хората си отиват на по 50 години от този свят. И точно на вредната храна дължат болестите си, които са ги закарали в гроба.

Една от тези болести, например, е алергия към глутен. Глутен се съдържа във всичките храни-боклуци, които ти препоръчват -- пици, хамбургери, банички и всичко с бяло брашно. Той възпалява власинките на червата, те загиват и червата повече не могат да усвояват храната. Може да се тъпчеш колкото си искаш -- всичко отива в тоалетната.
Опитай поне месец да не ядеш нищо с бяло брашно - дори и вафли. Вместо хляб яж картофи, ориз...

Ако изпражненията ти миришат лошо, ако имаш запек или се редува запек с разтройство, ако изпражненията плуват във водата или оставят мазно по нея, значи тялото ти не усвоява мазнините и сигурно имаш някакъв вид алергия, като цьолиакия (алергия към глутен за която ти казах).

Вземи си купи една книжка за здравословно хранене и започни оттам. И, както казах, опитай поне месец без глутен.

След това може да опиташ изчистване от паразити -- човек може да носи глисти в себе си с години, без дори да знае това!

30.   може просто структурата да ти е такава а и кокалите ти да са леки аз съм на 12 метър и 60 50 кг и съм много слаба но тежа може просто да си си така!! не се отекчавай другите много знаят :)

31.   Спокойно, мила! Леля ми е на 40, а тежи 47 ;)