Споделена история от Здраве

Носене на маска на публични места
Здравейте. Не пуша, а често ми се налага да минавам покрай пушачи - я на спирката, я в подлеза. Мисля да си купя някаква маска, която филтрира въздуха и от любопитство реших да видя в нета дали законът позволява да си крием лицата. Не гледам телевизия и всичко научавам от интернет. Единственото, което намирам в Google е, че от 2016-та, законът го е забранявал, с някакви изключения.

Някой знае ли дали това е истина? Звучи ми абсурдно и ми е трудно да си представя, че биха глобили някого, който си е скрил лицето с шал, за да не му окапе носът през зимата. Ако наистина е имало такъв закон, още ли го има? Ще могат ли да ме глобят ако реша през лятото да си сложа маска, за да не дишам на хората цигарения дим? Все пак това са здравословни причини.

Коментари

1.   Медицинската маска не скрива лицето дотолкова, че да си неразпознаваема(а). Иначе цигарения дим да ти е проблема. Ами това, което бълват автомобилите от ауспусите си...

3.   Ти в тази държава, в която за убийство са условни присъдите или много малко, питаш за закон за криенето на лице? Поздравявам те, че спазваш законите, но наистина никой няма да се занимава да ни глобява за това точно тук. Честно.

4.   Бурка ли мислиш да носиш, или противопрахова маска? Противопрахова маска никой не може да ти забани, но ако се забулиш като талибан, ще бъдеш противна гледка. А противопраховата маска няма да ти филтрира дима от цигара. По добре не стой близо до пушачи!

7.   От автора: Не бурка, а някаква маска, която да ми скрива долната половина на лицето. И ми е трудно да избягвам всички пушачи. Маршрутът ми е такъв. Най-много да започна да пресичам, за да не слизам в подлеза.

8.   По-скоро посети психолог.

9.   Явно много те дразни, но не прекалявай и не се вматиячавай. Маската няма как да ти спре мириса. За съжаление се пуши навсякъде и особено като духне вятър, направо ще повърна. А хората как живеят и пущат навсякъде в жилището незнам. Бях при моя приятелка и като си тръгнах миришех на цигари цялата, как го търпят хората това не знам. Ужасно.