Споделена история от Здраве

Постоянна умора
Здравейте! Напоследък нямам енергия за нищо и постоянно ми се спи. Излизам навън,храня се здравословно,правя упражнения,но докато правя тези неща напоследък постоянно съм изморена, нищо не ми се прави и ми се спи, а аз спя достатъчно. Според вас къде може да е проблема? Благодаря предварително!

Коментари

2.   Възможна причина е нисък серотонин. Единственият естествен и безвреден начин да се повиши е с положителни емоции, независимо как предизвикани. Коварното е, че самият недостиг на серотонин пречи на възникването на положителни емоции. Трябва да се излезе някак от порочния кръг.
Ако нямаш други симптоми, ако зависи от времето, ако проблемът се засилва, когато си имал/а стрес - най-вероятно е това.

3.   Според мен, ако постоянно се занимаваш с нещо е нормално да си постоянно уморена, понеже тялото ти няма време да си почине.
Яж повече плодове и няма да си толкова уморена.

6.   При мен е същото и имам няколко фактора макар, че аз спя по малко. Първия е високо кръвно, втория прекомерно количество цигари знам че е така защото като ги няма тези неща ми стигат и 5 часа сън, третия е нервите който ми се създават,тренирам,но пак съм малко по тежък от колкото трябва, факторите може да са много. Болести също като болест на щитовидната жлеза, или пък други. Зависи.

8.   Липса на витамин д, изслвдвай се. Купи си и мултивитамини. Женена ли си? Възможно е някой в обкръжението ти да се държи кофти и да те натоварва.

11.   Здравей, и аз бях така доскоро. Оказа се ниско желязо и нисък вит. Д. Изследвай се за всеки случай! Пусни и една пълна кръвна картина! Успех! :)

12.   Използвай момента да разнообрази. Направи нови неща, кратка екскурзия, просто избягай от ежедневието.

13.   Здравей отново! Премина ли умората при теб?