Споделена история от Здраве

Външен хемороид
Здравейте, мъж на 25 години съм от малък град и ето, че и мен ме застигна нещо неприятно.
Имам външен хемороид, който създаде за пръв път проблеми около 10-15 Декември 2019г. за около 2 дни.
Една седмица преди това(така се наложи временно) бях само на пица 3-4 дни и имах твърди изпражнения, а 1-2 дни след това получих разстройство, което беше около 2 дни(за пръв път ми се случва да е толкова дълго).
Мисля, че при разстройството се раздразни хемороида заради претъркване с тоалетната хартия... Понеже е мокро и за да се изстрия хубаво, май стана белята.
Та така, вече около 1 месец третирам с цикатридина(само една опаковка) Хемоклин и триене с мокри кърпички.
Проблеми почти няма, много лек дискомфорт от време на време, като убождане с кърфица и при дефекация се издува доста от лявата страна, но няма болка. През останалото време не е издуто.
Запек нямам, разстройство много рядко. Храня се нормално, салати, месо, готвено... Вкарах и повече плодове вече.
Още преди години съм виждал капчици кръв по тоалетната хартия и съм усещал малко топченце, докато се бършех, но никога не е имало проблем, до този случай.
Ще спре ли да се издува от самосебеси с времето и може ли някой да предложи добър проктолог/хирург, който да се справи с проблема?

Коментари

1.   Две неща ще ти предложа да промениш:
1. Начин за изхождане- клякане върху тоалетната чиния, вместо сядане върху нея. Съвременните тоалетни чинии не са съобразени с човешката анатомия за правилно изхождане. Ако не можеш/искаш да се качваш и клякаш, то си вземи/направи нещо подобно на Squatty Potty (потърси на Google Снимки)
2. Не използвай тоалетна хартия, а се измивай (почти цяла Азия го прави- използване на биде).

2.   Аз имам подобен проблем, при мен обаче се издува след сексуална възбуда, при теб случва ли се подобно нещо?

3.   Освен съветите на 1, които абсолютно подкрепям, ще добавя да изключиш напълно от менюто си хляба и тестените изделия. При мен спряха да се възпаляват периодично хемороидите, когато изключих тези храни. Даже тествах няколко пъти и почвах пак да ям хляб и тестено - всеки път без изключение отново се възпаляваха. Сега ги спрях от няколко месеца окончателно и проблемът остана в миналото.
Друго което облекчаваше положението, като имах кризи - сушени сливи в големи количества, овесени ядки за закуска, а понякога и по малко вечер вместо късна вечеря и редовен прием на хуск (по лъжичка, разтворена в чаша вода сутрин и вечер - прави чудеса). Важно е да не падаш под 2,5 литра вода дневно.

4.   Здравейте, малко ъпдейт от мен - автора.
СПРЯХ да ходя по голяма нужда в клекнало положение!
Практикувах го от около 2 години, просто защото така прочетох в интернет и го правех защото УЖ било по-лесно изхождането. Аз разлика не виждам...
Спрях да го правя, защото разликата в изхождането е ОГРОМНА, в клекнало положение се издува МНОГО хемороида, докато при нормална стойка си е малко топче, което бях усетил още преди години.
Вече не се напъвам по-голяма нужда, чакам докато даде зор и тогава, нямам запек, диария нищо.
Храня се нормално, както преди, освен че гледам повече плодове вече(Но защото започнах и да тренирам, не само заради хемороида)
Вода пия повече, само когато съм на работа.
Използвам тоалетна хартия за основното избърсване, но търкам доста леко, след това вече доизбърсвам с мокри кърпички, както трябва.
Почти 2 месеца минаха откакто се беше възпалил и едвам сядах, в момента много, много рядко се усеща лек дискомфорт, като все едно го боцкам с кърфица.
Спрях хемоклин-а от 1 седмица.
Нещата са нормални, почти както беше преди инцидента.
Номер 2, не ми се издува при възбуда и оргазъм, само при клекнало положение по голяма нужда.

5.   Автора

Да уточня, че нямам вътрешни хемороиди, които се подават, а ВЪНШЕН. Издува се стената около самият анус.

6.   Аз имам от 10г., но през повечето време нямам проблеми. Стои леко издуто, но като не кърви и не боли не ползвам нищо. Разкърви ли се, което става много рядко, ако прекаля с физически усилия/тренировки, ползвам цикатридина и прокто гливенол.

7.   Мой приятел има хемороид, който се оправя от морската вода на Черноморието.

8.   Ако е вярно, че про клекнало положение се издува хемероида, изводът е един.
Имаш променена структурите на мускулите около ануса.

И аз забелязах, че след изхождане в клекнало положение, понякога трябва да ползвам и тоалетната чиния, за да довърша действието.

Отдавам го на факта, че след толкова години единствено и само ползване на тоалетната чиния, да смениш с клекало не е толкова лесно, защото става различно натоварване на мускулите на ануса.
И трябва тези мускули постепенно да се възстановяват, за да не се налага напъване например.
Така, че съчетавай и не се отказвай от клекалото.
При всяка клекнала поза се активира кръвообращението, защото се натоварват мускулите на краката, които пък са отговорни за цялостното кръвообръщение.

Ползвай рицин или свинска мас, нещо мазно, за да подпомогне отпускането на мускулите в анусната област.

9.   Вероятно не се изхождаш клекнал в правилната поза. Значи - бедрата трябва да са опрени в корема, да си напълно релаксиран (което е невъзможно, ако жонглираш клекнал на тоалетната чиния). Ако трябва събуй панталоните, ако ти пречат, но торсът трябва да е легнал върху бедрата. И клякай на стойка, като тази http://squat.beinsa.info/home_toilet/ - изработва се за 2 часа. На нея можеш да се отпуснеш напълно и тогава разликата наистина е голяма!

10.   Привет! Това, което ще ти помогне за твоят проблем се нарича МОРСКА ВОДА! Да - тя е страшно лековита! Аз лично имах такова "нещо" каквото на теб ти е" излязло"... както пишеш! Просто трябва да се миеш, там където ти е засегнатия участък с морска вода! Казвам ти ще ти помогне... ПОВЯРВАЙ! Ако не си от морето, трябва да отидеш! Ако случайно прпчетеш това- ПИШИ НЕШО ОТНОСНО МОЕТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ!