Споделена история от Здраве

Последици след спирането на цигарите
Здравейте! Момиче на 17 съм, започнах да пуша преди няколко месеца, но отчаяно се опитвам да ги спра от месец някъде къде с успех, къде не. Успявам за няколно дни, но през тия дни се чувствувам изключително зле- имам страшно главоболие, настроението ми е много депресарско, имам раздразнен стомах и страшни болки, будя се често и не се наспивам... Има ли някакво решение, защото вече ми писна, а не искам да се връщам към цигарите в никакъв случай

Коментари

1.   Има хапчета, които ти доставят никотин изкуствено и така в началото ти е по-лесно. Едните бяха Тавекс мисля, другите бяха някакви билкови, но не помня как се казваха, нещо с К. Но имай предвид, че са скъпи, около 30-40 лв са. Приятелят ми в момента се опитва така да ги спре и има ефект, вече пуши по 1 кутия на ден, а преди по 2.

2.   Не се прави на интересна, за няколко месеца не можеш да се пристрастиш толкова, че да не можеш да се откажеш от цигарите. Дядо ми ги е пушил 50 години, но когато започна да храчи кръв, докторите му казаха да си избере, или живота, или цигарите. Да видиш как бързо се отказа от цигарите. Спомням си, че вместо цигари вземаше едни малки зелени дражета- много люти, оказа се, че са били ментови бонбони, но сега не съм срещал такива. Лукчетата малко приличат по вкус, но онези бяха много по люти. Опитай, не се правете на каруцари, само умствено пропадналите може да си позволят да си опушват дробовете, а после хленчат защо са болни!

3.   Време. По-добре изтрай. В най-катастрофалния случай 6 месеца, но винаги минава. Личен опит и опит на мои приятели все закоравели пушачи с по над 15 години стаж. Търпи и ходи на спорт.

4.   Това е зависимостта. Почти активно спорт, йога, мисли за нещо друго и повярвай ми,, тази смрад съсипва здравето, джоба ти, всичко.

5.   От цигари физическа зависимост няма - по-скоро си внушаваш. Все пак може да пробваш с никотинови дъвки от аптеката или най-добре спорт и здравословно хранене.

6.   Ще ти мине бързо, спокойно. Изкарваш токсини и отделно заради пристрастяването го има този ефект.

7.   Първите 4-5 дена са най-тежки, а после става много по-леко. До 10-15 дена, няма да имаш такива симпотми, а до месец, даже няма да ти се замайва главата, като пушат около теб. До 3-4 месеца, буквално, ще ти се гади от дима.

Най-лесно се спира, ако си в среда на непушачи.