Споделена история от Здраве

Каква е моята диагноза ?
Здравейте, роден съм 96та, не знам, откъде да започна и ще се върна малко назад, откъдето мисля, че започнаха моите проблеми. 2016та се разделихме с приятелката ми, която много обичах и бях готов на всичко за нея. Вследствие на раздялата започнах да злоупотребявам с пушенето на трева, а оттам започнах и да продавам, забърках се с неподходящи хора. Винаги съм бил ревнив и когато тя се хвана с (да го наречем митио очите на квартала) просто не можех да оставя нещата така, тоя човек беше най-изкустния манипулатор, който можеше да съществува и въпреки че с нея бяхме вече разделени безвъзвратно, не можех да оставя нещата така. С връзките ми и огромна доза късмет, разбрах че въпросния мутраген има оранжерия за трева и го натопих да лежи в затвора, да срамувам се, но и до днес не съжалявам. След раздялата, прекъснах университет и просто трябваше да сменя средата си, в опит да я забравя. Изкарах една година в Англия и се прибрах. Оттогава до сега (2, 5г! ) нямам нито един работен ден(останали са ми още пари за черни дни) продължавам да пуша трева, вьпреки че два пъти епизодично съм спирал за по 1 месец. Последната година и половина е съпроводена с почти постоянна депресия, социално съм се изолирал, преустановил съм почти всякакви конакти, 2019 и 2020 посрещнах самичък, въпреки че бях канен на вили и барове, но просто сякаш хората изпиват енергията ми, странно е за обяснение, също така изпитвам някаква тревожност, ако съм сред много хора, не знам защо но случайните погледи на минувачите, често възприемам като зли, надменни и насмешливи и тва сякаш ме яде отвътре. Станал съм апатичен и си Измислям си всякакви възможни оправдания, за да не излизам когато ме повикат някъде.. Занемарил съм се, рядко се бръсна, Свалил съм около 12кг и чувствам сякаш крайниците ми атрофират, вечер не мога да спя, а заспя ли - спя много дълго.. Почнах да чувам гласове, които сякаш бяха моите собствени мисли за мен самия-че пуша трева, че съм боклук, наркоман на 23години, а още живея с майка ми, баща ми и брат ми.. но тогава чух съседа да използва кафемашината и се успокоих, че не съм шизофреник, но все пак съм сигурен, че съседите постоянно говорят и ме обсъждат. Като сме се засичали на входа сякаш само с поглед им улавям мисълта и знам какво си мислят. Винаги съм си казвал, че не ми пука за мнението на хората, но и сякаш винаги ми е пукало, защото все пак живеем в общество, дори и било то болно.. в редките случаи когато излизам, това става винаги вечер, честно казано не помня кога последно съм излизал през деня, може би да си купя цигари.. Вярвам в кармата! Майка ми и баща ми са работохилици и винаги са ми казвали : “ще станеш като чичо си “, той е наркоман и още живее с майка си, без да работи, но разбира се сз съм си виновен, не прехвърлям вината върху нашите по никакъв начин, но сякаш, това което казваш, това става.. Останали са ми пари, колкото да замина отново да бачкам и да тренирам -да разсея странните си мисли и да се опитам да се върна пак в реалността, но си мисля че трябва да посетя и психиатър, или поне психолог. Ще се радвам да напишете вашето мнение тъй като имам доста от симптомите на шизоидно личностно разстройство

Коментари

1.   Идеята да се консултираш със специалист е добра, просто като профилактика. Мисля, че нищо ти няма, просно спри с боклуците. Диагнозата ти е -гузен негонен бяга. Едва ли на околните им пука за тебе, но ти се познаваш какъв си, и затова е това чувство, че уж околните те наблюдават. Щом имаш възможност, най добре се изолирай в чужбина, ще ти бъде като комуна, просто се изолирай.

2.   Спри тревата, изцяло, за дълъг период от време. Не твърдя, че съм много запозната, предполагам не при всеки се получава така, но на теб ти действа зле. Доколкото аз съм чувала, тревата е известна с това, че няма странични ефекти, че не води до пристрастяване и въобще е безвредна. Вероятно за повечето хора е така, но има и такива, при които има странични ефекти и ти ги изпитваш сега. Трябва да я спреш и ти обещавам, че след да речем половин година ще се чувстваш много по-добре и адекватно. Каквито и поразии да са станали организмът ти има способността да се изчисти и възстанови. Просто му дай шанс да се изчисти. Стиска зъби и действаш!