Споделена история от Здраве

Подута гърда и болка...мъж съм...
Здравейте.
Имам проблем отскоро. Всичко започна с лека болка вляво, около гърдата. Спя на лявата страна по принцип и като се поотпуснех повече и се притиснех в матрака ме понаболяваше, но не обърнах внимание. Помислих че съм настинал или нещо такова... само че преди 2 дни когато се гледах гол в огледалото забелязах че въпросната ми лява гърда е леко подута. И на допир се усеща, освен това като натисна ме боли в един кръг, около зърното. На какво може да се дължи и може ли да е нещо сериозно? Мъж съм на 23, слаб съм, не пия анаболи или нещо което да ми обърка хормоните или т. н. Някой да знае нещо за подобен проблем? Дори в интернет не намерих много информация.

Коментари

1.   Отиди на лекар, дори мъже понякога имат рак на гърдата. Ако се окаже, че е това и е в началото, ще се излекуваш. Може да се окаже и нещо друго разбира се, затова най-добре отиди на лекар и поискай да те прегледат и кръвни изследвания.

2.   На мен ми прилича на мастит - възпаление на млечната жлеза и може да се получи и при мъже. Възможно е системното притискане от нея страна да го е провокирало. Една от причините да се получи при жените е носенето на твърде тесни сутиени, така че механизмът е същият.
А може и да е гинекомастия. Започва първо от едната гърда, а после се променя и другата. Има много причини за нея, не е само заради хормонален дисбаланс. Посъветвай се с лекар. Каквото и да е, малко е вероятно да мине от само себе си.

3.   Пише ти жена с рак на гърдата. И не ти пиша за да те плаша, а просто за да те посъветвам да си обърнеш внимание. Аз така си разнасях бучката в гърдата, при прегледа ми бяха казали, че е мастопатия. Само че никой не си направи труда да ми каже, че тия неща понякога се израждат в злокачествени. При теб най-вероятно е безобидно, но задължително се провери. Съвет от изпатил човек. Скоро пих кафе с моя приятелка на която дъщерята е главна сестра в голяма болница. Та тя е споделила с майка си, че има бум на мъже с рак на гърдата. Отиди се прегледай, за да се успокоиш.

4.   Хайде, стига! 23-годишен мъж да плашите - притиснал се е нещо. Номер 2, скрий се някъде с тази мъжка "млечна жлеза" - смешен си!

5.   №4, на себе си кажи стига. По добре е да знае и без да се плаши просто да се провери. Ако се опариш и кашата ще духаш. Когато ходя за прегледите си в Онкологията толкова млади хора виждам, че ми настръхва косата. Написах-най вероятно е безобидно и не виждам с какво съм изплашила автора. Профилактиката е важно нещо. №3