Споделена история от Здраве

tinea versicolor и на пениса.
Здравейте, мъж съм.

Имам tinea versicolor, за който не знае какво е това предизвиква оцветяване на кожата, като петна с по-светъл цвят от самата ти кожа.
Първо да кажа, преминах през тежък стрес, проблеми в семейството. Като по средата се включиха проблеми и в работата. За около година и половина почти 2 години, не излизах от състояние стрес, постоянно чувстване на несигурност/опасност, тежко напрежение като ми се е случвало и да смукна валидол за успокоение(2-3 пъти).
Първо това заболяване започна като ми излезнаха пъпки по гърдите, отидох на лекър и той ми каза, tinea versicolor, и че я имам и по гърба, но без пъпки, каза ми да се мажа с това онова, да се къпя с разни работи и да пия 2-3 пъти едни хапчета. Нещата се пооправиха, но нервите ми не бяха изчезнали напълно, и тези пъпки се увеличаваха намаляваха постоянно. Няколко месеца по-късно, което е сега, съм спокоен, далече от вредителя, но все още виждам заченъци на пъпки по гърдите, слънчевия сплит, както и тези петна с различен цвят по слънчевия сплит и гърба(почти целия). Това е че виждам че имам и петна по горната част на тялото на пениса. Доктора ми каза тогава, че това не е заразно, защото хората си го имат по тялото, но моето тяло в момента не е могло да се пребори с прекаленото размножаване на даденото нещо.

Дали това нещо ще ми изчезне някога?
Дали сега след като вредителя не е около мен, и като обръщам внимание на здравето си и спокойствието си, дали кожата ми ще се нормализира и това нещо, пъпки, заченъци, и тези петна ще изчезнат?

Имам и по пениса, от това ме хваща страх още повече, тук идва частта на "Секс и истимност", момичета, доктора каза, че не е заразно, но ако видите по-светли участъци на кожата, на пениса какво бихте си помислили? Знам, че пъпки ако имам по-гърдите няма да е приемливо, но ми казаха, че тези петна може дълго да останат с мен, какво бихте си помислили ако си легнете с такъв човек и видите това? Или изобщо да не си мисля за каквато и да е близост и да избягвам докато не минат месеци или повече да се оправят нещата, ако се оправят?

Много ме е яд, че така стана да си загърбвам здравето за някакви проблеми, че това заболяване да ме преследва. Всякаш заради един проблем съм в капат за години или.. до края на живота ми, но нямаше какво да направя, през това ме прокара живота, сега съм по-добре, но със сигурност все още не перфектно.
Питах няколко въпроса по-горе, ще се радвам и ще оценя да споделите мнениe.
Мерси.

Коментари

1.   Върви на дерматолог. И аз имам този проблем, но по гърба, гърдите и ръцете, около слабините също. Изписа ми медикет върси и витела верси, също и антибиотик фунгофин за 42 дни. А другите неща за 60 дни.

Има лечение - търси добър лекар.

2.   Честно казано на мен би ми било интересно да видя такъв пенис :D според мен това е един защото е нещо по-различно а и щом не е заразно няма проблем :)
Момиче на 19 ^^

3.   към 2. На тебе ти е интересно, ама ако ти имаше такъв проблем на путката и се притесняваш ква ще е реакцията на мъжа, немаше да ти е толкова интересно. Докато му кажеш "не е заразно" той може да му излезне " нещо спешно ", да си тръгне и да те остави да лежиш гола.

4.   Потърси консултация с друг дерматолог. При мен се беше появило същото, но с адекватно лечение и упоритост се изчисти кожата и няма повече петна. За мен лекарят ти явно не е добър или няма опит с този точно проблем, щом не може да ти помогне.

5.   Имам тинеа, аз съм жена на 33, за 3 години се разпространи почти навсякъде, по гърдите, по корема, на доста други мста а и както се сещаш по пилето! :( Сега съм с партньора си от 7 години, обичаме се, заедно сме, ама всичко се случва... след време може да съм с друг, когото няма да знае и ще се притеснявам как да му кажа, неможе вечно да се крия, при секс ще ме види, че имам и отдолу! Но махни го това, не е нещо смешно, срамно.. по важното е да се съсредоточиш върху излекуването, мен ми казаха, че едва ли ще изчезнат петната.. но може да забавя почвяването им с подходящ хранителен режим, без стрес, трябва да маме добра имунна система!
Моля те авторе, включи се отново в темата да обменим инфо!
Казаха ли ти нещо за подсилване на имунната система?
В началото се бех притеснила дали пък не е витилиго, понеже двете си и приличат доста! Медикет Върси препарата нищо не ми помогна! Само си дадох парите, антибиотик не ми дадоха, на теб дадоха ли ти и какъв? Ще се радвам да се включиш!

7.   Това, което разбрах за мен, е че в момента, в който реагирам нервно дори и за 2-3 изречения за 15 секунди, нещата се влошаваха. От стрес, не знам дали той е по-силен или просто нервирането ми държи по-малко време, но от стресиране или тежък страх, нещата се влошаваха много повече.
Добре съм в момента, защото разбрах това, което написах над това изречение, станах и по-себеосведомен какво ме изнервя и какво ме стресира, кои неща са фактори и дори кои хора, в моя случай имаше и близки такива.
Не вярвам да съм се излекувал, мисля че ако отида на плаж, петната ще светнат, тогава се виждат по-добре след тен. Не съм ходил на друг дерматолог, но ще хода, искам от вътре да спра сам да се саботирам напълно, да се науча, да си набия в главата, кое си струва кое не, кои хора си струват и кои не, без значение какви са те за мен, здравето ми си е здравето ми, то е най-важно, то е пред всичко и всички заобикалящи ме хора. Науча ли се, надявам се да се науча крайно, дори и преди това ако отнема повече време, съм решил да ходя на дерматолог пак, скоро, щото това знам, че си е проблем и искам да го хвана когато не изяждам сам себе си от вътре с нерви или стрес, когато се чувствам по-добре, и може би с медикаменти да си помогна, когато се чувствам добре и когато не е толкова засилено действието на tinea versicolor, и се надявам това нещо да го изтръгна от моето тяло, аз съм блокиран от страх при ситуации, които хората виждат петната ми, не мога да мисля вече за това, не си позволявам страх и стрес, видях къде води, не е на тука посоката ми.

От автора.

8.   Забравих да кажа и, че глутена вреди.

От автора.