Споделена история от Здраве

Не съм ли достатъчно силен? (Физическа дейност)
Здравейте, хора!

Пише ви 20 годишно момче.
Винаги съм спортувал, още от 7 годишен не съм спирал да играя мачлета, жомънки, стражари и апаши и т. н.
Вече не сме малки и други дейности навлезнаха в живота ми, както и във вашите и не ми остава време да играя мач по цял ден, но пък ми трябва някаква физическа активност, затова преди 11 месеца започнах фитнес.
Просто наскоро ме обвзе едно чувство или по-точно комплекс от всички, които гледам в youtube, та те вдигат изродски килограми.

Малко фицически характеристики:
185 см.
88-90 кг.

* Bench press, или с други думи - лежанка, максимум за 1 повторение ми е 90 кг. , като там съм най слаб. Но да продължим нататък.

*Клек - 1 повторение със 140
3 повторения със 130
5 повторения със 120
14 повторения със 100.

*Мъртва тяга - тук не съм максвал скоро, не мисля и да го правя, защото има твърде много напрежение над кръста и гърба, но правя 5 повторения със 140 ( тук и при клека изпълнявам с колан ).

Питам ви просто за справка, защото почвам да сериозно да се комплексирам от всички тези 350 килограми тяги, клекове и т. н.

Ще съм благодарен, ако темата бъде публикувана.

Коментари

1.   Съвсем нормален си! Тия дето ги гледаш 350 ,имат над 10 години стаж и са поели един тир препарати!
Тренирай си и резултати ще има,но помни едно - НЕ ВЗИМАЙ ХИМИЯ !!!!!!!!
Ако пък чак толкова се вманиячиш(фитнес мания) Купи си хубав протеин може и ЕЛ глутамин или евентуално креатин .

2.   Ели си много мазнини или си доста мускулест. Като чета колко вдигаш по-скоро първото. Консултира се с фитнес инструктор, защото има тънкости при занаята. Дали тренираш разделно, колко серии по колко повторения и така нататък. Мога да ти кажа, че храненето също е 60% от тренировката. С фитнеса всичко е много комплексно, но при такова собствено тегло и тренировки 11 месеца (редовно надявам се) да вдигаш такива килограми не е нормално и определено бъркаш нещо в начина на трениране.
Моята тренировка е :
1 ден Гърди и Бицепс
2 ден Гръб Трицепс
3 ден Крака и Рамо
4 ден Почивка
И после повтаряш, има разни тънкости в сериите и повторенията, особено, ако ще вдигаш килограми, но 90% от упражненията се правят 4 серии по 8 повторения. И винаги след една тежка тренировка, прави лека, мога да изпиша още много, но наистина ще е най-добре да се консултирам с фитнес инструктор и да те напътства поне един месец, докато му свикнеш. Късмет ти желая, братле!

3.   Тренираш ли на програма, спиш ли редовно, взимаш ли добавки, имаш ли правилен хранителен режим?

Тренировки от поне 3 пъти седмично като са ти необходими следните упражнения:

Гърди - Лежанка, Лежанка под ъгъл, Бенч преса с дъмбел

Гръб - Набирания, Мъртва тяга, Гребане с щанга

Бицепс - Чукове, Зотман кърлс, Кърлс с щанга

Трицепс - Кофички, Лицеви, Прийчър Кърлс

Крака - Клекове, Лег Преса, Напади с дъмбел

Корем - Коремни с тежест, Вдигане на крака под 90 градуса

Рамо - Военна преса, Арнолд кърлс, Свиване на рамене с дъмбели

Обща подготовка - Кардио 4 х 40 минути пътека наклон, Фермерска разходка с дъмбел, Въже

Всяко упражнение поне 3 х 10-12 с подходящи кила. Гледал съм доста анализи и, ако не си стронгмен, а искаш да растеж като сила, то това е оптимума. Дигаш полека килата, а като стигнеш до момент да не дигаш килата правиш повече повторения, докато не дигнеш килата, защото 10 х 100 е > 8 х 105 нали!

Това ти е базовото, което трябва да правиш всяка седмица, за да си тренирал мускулите с цел покачване на обща сила и добър ефект.

Сане от поне 7 до 9 часа, за да се възстановяваш правилно.

Джънк фууд, пушене, алкохол на МИНИМУМ. Храната да е зеленчуци, чисто месо (говеждо, пуешко, малко пилешко, че е бъкано с тъпотии и ти прави мен буубс от естрогена), ядки, пълнозърнест хляб, мултивитамини, плодове, зелении и ориз, боб, леща за въглехидрати.

За да ти растат мускулите имаш нужда от поне 1, 5 грама протеин на кг телесно тегло. Под това равнище ще поддържаш, ако си около грам/кг, а ако си надолу и ще губиш. При мен оптимума е 2 гр/кг.

Добавките: Протеин и Креатин, както и омега-3, мултивитамин са добро начало, ако искаш да имаш прогрес. Креатина на цикли 6 седмици прием по 3 гр, 2 седмици почивка, че иначе надува постоянно. Протеина като добавка на шейкове да стигнеш до поне 1, 5 гр/кг, за мускулно възстановяване и прогрес. Омега-3, Мултивитамини, за да имаш нутриенти за енергия и имунна система.

И последното - ИЗБИЙ СИ ОТ ГЛАВАТА, че ще вдигаш 350 кг. от преса, лежанка и т. н.

Аз на фитнес от 300 човека, където има батки с инжекции съм в топ 25% за 6 месеца тренировки. Макса е към 140 лежанка на 3-4 повторения и то смешни, а аз от 45 стигнах до 85 на 3 х 10 с горното за 6 месеца. За да дигаш 300 от лежанка, което е почти световен рекорд за 90 кила тегло трябва да си топ 5% стронг мен, където ядеш по 6000 калории и черния ти дроб на 50 е отказал от добавките и т. н.

Ако следваш горното и си тренираш редовно, спазваш редовен режим и полека качваш килата няма да имаш проблеми до 22-23 да дигаш килограмите на топ 5 човека в която и да е зала, което те прави част от топ 1% мъже в БГ.

Ако искаш да станеш стронгмен и да дигаш по 350 кг, то директно пиши в Гугъл Стронгмен БГ и търси контакт и ще ти кажат кое и как става и за колко пари. Това е.

Успех!

4.   Ако искаш да си изхабиш опорно-двигателната система (и не само), тренирай както е модерно сега...

5.   Аз опитвам да кача нещо, 1,98 съм, 62 кг. На 21 съм. Някакви съвети?