Споделена история от Здраве

Гъбички по пениса ?
Здравейте!
На 17 години съм, от известно време (4, 5месеца) забелязах, че от вътрешната страна на кожичката точно където покрива главичката на пениса ми има множество ситни бели неща като точици. Не ме сърби, не е зачервено, но да речем, че 4, 5 часа след като се измия или изкъпя започва да се появява неприятна миризма. Срам ме е да отида на лекар и ако някой е имал подобен проблем или знае какво е точно и как да го премахна ще съм му много благодарен.

П. С. : И все пак, ако е крайно наложително да отида на лекар при уролог ли трябва или да ходя в кожно венерически диспансер?

Коментари

1.   Първо, пробвай да смениш сапуна. Препоръчвам ти катранен сапун (с натурален боров катран). Мий хубаво с него главичката сутрин и вечер и ще видиш разлика. Успех.

2.   Вероятно е PPP (https://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_coronae_glandis). Нищо ти няма. Мий го с вода само и не го пипай с мръсни ръце. Сменяй си бельото и си топ. Гъбичките щяха да сърбят и да ти е ярко червена главата му като на кока кола кенчето цвета.

3.   Белите точици не са гъбички. Гъбичките не са често срещан проблем при мъжете и в случай на гъбична инфекция, симптомите са силен сърбеж и зачервена кожа. Така както го описваш, мисля че са перлени папули, срещат се при 1/3 от мъжете и не са болест, просто особеност. Най-добре се консултирай с личния си лекар, той ще ти каже дали трябва да се видиш с уролог или с кожен лекар.

4.   При полов акт може да си се заразил с кондиломи. Ако не ги лекуваш с течение на времето може да прераснат в злокачествени новообразувания (тумор). Пробвай да вземеш клечки за уши. Напой ги с ябълков оцет , изпъни кожата на пениса хубаво и постави напоената част от клечката върху проблемната зона - ще започне да пари и щипе, това е нещо хубаво! Дръж така поне 30-40 мин. Повтаряй процедурата 2 пъти дневно, докато въпросните израстъци не засъхнат и не хванат коричка. Щом видиш коричка по тях, спри с лечението, защото може да се възпали. Бъди внимателен!! Иска се време и постоянство, тъй като гадовете са много упорити. Това е начин за премахване на КОНДИЛОМИ в домашни условия. Ако се случи така, че се разрани кожата от неправилно провеждане на лечението, слагай крем от невен - немски продукт, много ефикасен, продава се във всяка аптека. И все пак ще е хубаво да посетиш лекар специалист!

Всичко това , което ти казах се прилага САМО ВЪРХУ ПРЕПУЦИУМА (кожичката на пениса). НИКОГА АМА НИКОГА НЕ ГО ПРАВИ ВЪРХУ ГЛАВИЧКАТА. Там кожата е изпълнена с много нервни окончания, тънка е и има риск да си деформираш патлака.
Късмет!

5.   Това са перлени папули, аз си ги премахнах с лазер, става за около 5 минути.

6.   Да, много вероятно е да са точно гъбички.
В аптеката има кремче Клотримазол, струва около 2 лева.
Мажеш веднъж сутрин след къпането и вечер преди лягане.
След няколко дни всичко ще е наред.

7.   Здравейте аз за да не правя нова тема искам да ви попитам , имам зачервяване на обръча на гавичката мислех че са гъбички мазах се но няма подобрение до вчера когато се замислих , че аз си го нося защипан зад колана.. и зачервяването е точно на мястото където е защипан по цял ден възможно ли е да е от това и дали е голям проблем?

8.   От Автора: Ходих на уролог. Каза, че е нещо нормално което доста мъже го имат, но това така и не обяснява лошата миризма. Всеки ден се къпя, често и по два пъти. Мия се със сапун може от това да е проблема.