Споделена история от Здраве

Гинекологичен преглед
Здравейте.
Много ме е страх да отида на гинеколог. На 23 години съм и не съм ходила никога. Отдавна имам течение, което се опитвам да излекувам сама. Знам че е много грешно. Страх ме е че може да ми поставят много страшна диагноза. Може да звучи смешно, но само като си помисля и се депресирам и чувствам много зле.
Може ли ако има някой който също е отишъл късно за пръв път да сподели

Коментари

1.   На 21 съм. Също като теб не исках да ходя, точно заради такова течение. В крайна сметка срм не срам говорих с майка си и тя ми запази час. Бях още на 16, девствена. Изписана ми крем и до там. Не ми мина и пак срам. Миналата година започнах работа, от там задължителни прегледи. Та прегледа беше включен и реших да се изследвам. Откриха ми кандида, която още лекувам. Но поне я открих - диагнозата можеше да е по-лоша, ако бях чакала още.. Мисълта ми е, не се впрягай. По-добре навреме открито и лекувани, отколкото един ден да се чудиш защо не можеш да забременееш.

2.   Аз съм на 14 и ходих преди 1 седмица, защото и аз имам същия пробрем от както навлязах в пубертета. И мен ме беше страх, ама то пък то това течение беше просто нетърпимо. Споко, няма нищо страшно, аз само малко се стреснах първоначално, защото не ме предупреди лекарката, хаха. Иначе всичко мина нормално. Според мен не отлагай, защото става още по-трудно така. Отиди и това е :)

3.   Ужаас. Как може да не си ходила никога, а да си на тази възраст. Ходи се на шест месеца, даже и да си напълно чиста и да нямаш течения. Малко гнус ме хвана, извинявай. Сама се лекувала, Боже, Боже. Заминавай веднага на преглед, няма абсолютно нищо страшно, а след това като се излекуваш, ще се почувстваш прекрасно.

Ж.25г.

4.   И каква страшна диагноза?! Просто ще се разбере причинителя на инфекцията, гъбички ли е, или бактерии... Сама можеш само да си засилиш имунитета, ама явно вече е сдал багажа, така че ще трябва да се лекуваш.

5.   Как така страшна диагноза? Тези неща да не стават ей така. Не си самовнушавай подобни глупости, а отиди по-скоро на преглед. Ако имаш нужда - обърни се и към психолог.

7.   Страшно е ако имаш кръв по време на секс или след секс.. или когато имаш кръвотечение извън менструацията.

Останалото може да е поради бактерии и гъбички и с лечение се оправя. Вярвай ми гинеколозите много често виждат всякакви неща, няма да ги изненадаш това им е работата. Взимай едно направление от личния лекар и не си прави живота сложен Ами отивай да те прегледат. Ако ти е неудобно да е мъж, лекаря сама си го избираш може да отидеш при жена.

8.   И аз бях на толкова , не се притеснявай винаги има първи път . Не го отлагай , хубаво е профилактично .

9.   Над 20 годишни а не са ходили на лекар, ето това са днешните жени! На 15 години не се чувстват неудобно да се чукат, но да отидат на лекар ги е срам!? Нали профилактичните прегледи са задължителни. Колко ли зараза са разнесли, а се и хвалят с броят на прекаралите ги мъже!?

10.   Номер 1, то пък коя в 21 век иска да забременява? Ебете се наляво надясно, после джавкате, че не ви искат! Според теб коя ябълка ще вземеш, здравата или изгнилата? Отговори си сама на тоя въпрос и ще разбереш за какво говоря.

Гаро

11.   Записва си час, отиваш, взимат ти цена намазка имаш диагнод9и почваш лечение. Преглед от 1 път годишно е задължителен. Колко страшни неща има по света. Не се излагай. Покрай инвитро прегледи и процедури, ми се събираха сигурно 20 прегледа годишно. Проблемът е само в теб. Запиши си час на хубаво място, клиника където обстановката е хубава и е чисто, ще ти обърнат внимание.

13.   Как може на 23 години никога да не си посещавала гинеколог? ! И то от страх? А представи си, че реално имаш някакъв проблем, дори минимален и като не ходиш става още по-зле? Записвай си час и заминавай, жените трябва да ходим задължително поне веднъж годишно профилактично, дори и без да водим полов живот...