Споделена история от Здраве

Апандисит?
Преди около 2 седмици ми се появи болка вдясно ниско. Болката беше по-остра след 2 3 дена изчезна. В момента имам тъпа болка по цялата дясна страна на корема, но не мога да кажа, че е точно болка, нещо свиващо, дискомфорт. Болката не се усилва, на моменти спира.
Да, аз също си помислих апандисит, но при него има и много други симптоми (повишена температура, запек, трудно уриниране, гаден вкус в устата, повръщане), аз не отговарям на никой от тези. Само тъпата местеща се болка, само в дясната страна.
Да ще отида на лекар, но в момента съм на почивка и няма болнични заведения тук близко. Просто искам да чуя някакво мнение какво може да е ахаха един вид да не се плаша сама. А аз определено съм много изплашена и неизвестността ме плаши още повече. Благодаря предварително!
П.С Момиче на 18 години съм!

Коментари

1.   отиди при спасителя, той ще ти каже, къде има здравна служба за туристите, нека ти напипат корема.
Не вярвам да е апандисит, но нека го изключат, защото от това се умира, и то бързо.
По-вероятно е да е черният дроб или бъбреците. Пиеш ли достатачно течности? Спри алкохола на всяка цена и не си играй със здравето си!

2.   Мен от апандисит ме оперираха и ето как стана:
Много, ама много ме болеше корема, 3 дена денонощно не бях спала от такава мъчителна болка и накрая като разбраха от какво е, дори се пръсна, преди да го махнат и бях на косъм от смъртта. 3 дена беше само и ако не го бяха премахнали навреме, защото бях на косъм.... не съм повръщала, нищо, само ужасна болка... но не знам сигурно при всеки е различно

3.   Това, което знам принципно за симптомите, е че не задължително да се наблюдават комплексно. Т. е., може да имаш част от тях. Това, че само те боли, а не ти се гади и т. н., не означава, че е невъзможно да е апандисит. Помня, когато оперираха брат ми. В продължение на няколко дни се превиваше от болки от лявата страна на корема. Никой не допускаше, че е апандисит, защото той се намира от дясната страна. Направиха му, обаче, изследванията и 5 минути след като видяха нивото на левкоцитите, го вкараха в операционна и в момента на разреза, апандиситът му се пръсна. Обясниха ни, че го е боляло от ляво, защото беше изключително слаб.

Съветвам те да потърсиш лекарска помощ и то незабавно. Също така, не искам да повярвам, че там, където си, няма здравна служба..

Фей

4.   Може да е апандисит всеки търпи различно на болка. Така, че никой в нета не може да прецени колко те боли. Мен ме оперираха и ще ти кажа две седмици имах болка ниско долу в корема мислих си, че е възпаление на яйчника и отидох на гинеколог след 2 часа бях оперирана. Затова не чакай отиди на лекар да ти пуснат едни левкоцити за да си сигурна Симптомите не се появяват при всеки.

5.   Отивай на лекар /веднага след като се върнеш/! И аз бях така, но не беше апандисит, както всички мислеха, а киста на яйчника, така си висях няколко дни в болница, на системи, плашиха ме излишно с операции и не знам си какви глупости /е, не винаги са глупости, често е фатално, но при мен беше ясно, че не е/, а се оказа, че е временна, която се маха с идването на цикъла, така че- отиди, ние нищо не можем да ти кажем. Една приятелка на мама също има кисти /понякога й се появяват/, но ги търпи, пие хапчета и се справя. Както и да е, на мен не ми звучи като апандисит, когато имаш апандисит, болките са нетърпими, нямаше да можеш да ни пишеш тук, а щеше да се влачиш към най-близката болница, повярвай ми- много боли. Преди години /бях 4 клас/ мислеха, че имам апандисит и се разминах на косъм от операция, няма да ти казвам как болеше... едвам ходех. На 15 съм, ако има значение. :)
Успех, дано не е нищо фатално!

7.   Aм аз имах апандисит и нямах нито един от тези признаци , които ти си написала.. просто ме болеше корема от дясно! отидох при личната лекарка тя ме прати при специалист от там за кръв и установиха какво е и ми го извадиха! върви на лекар!! защото аз чаках доста време и ми казаха че не се чака така защото става опасно

8.   Aпандисита е лека болест.Направиха ми операция преди може би 3 години сега съм на 13 и не болеше изобщо.Да чукаме на дърво всичко да е наред.Но и да се окаже твоето апандисит не се притеснявай !!!

9.   При апандисита те боли ниско в дясно, не можеш да скочиш, не те боли като го натиснеш-но когато пуснеш да, не е нужно да ти се гади, лош вкус и да повръщаш.

Аз бях така за 1 ден, едвам издържах, оказа се нещо от рода на запек :D , то си става ясно как се е оправило. За да не се притесняваш отивай на лекар, въобще не ми звучи да е нещо от апандисита, но поне да си спокойна.

10.   мале ми аз какво да кажа, имам малък признак, смисъл гади ми се малко, боли ме средна болка доло вдясно, и гадното е че немога да се отпусна да си реша задачата, че утре имам ИЗПИТ, просто всичко е уникално... :( преди 15 дена на един друг-взет изпит:) пак ми се гадеше, абе ужас, приятеля ме успокоява ама мисля, че времето лети ако има нещо де...

11.   Болат ме яйчниците и по нагоре от пъпа от дясно тъпа болко може ли да е апандисит

12.   Успокойте се!! Аз съм на 15 и ме бореше апендикса и много се уплаших, защото всички знаете, той може да се спука и да умреш. НО при мен случаят е различен, защото не ми е дошъл цикълът, а когато това предстои понякога има съпътстващи болки в апендикса. Отидете на доктор задължително, ако болките не утихнат до ден и половина и, ако са сякаш ви пробожда острие. Просто казано, ако не ви е дошъл мензиса, а му е време, спокойно... успех и много здраве мацки

13.   Имам болка точно до Коста тя е тъпа и само при натиск имам запек, но нямам никакви потдутини на корема понякога болката не се усеща. Момче на 14 години съм и искам съвет стоя вкъщи вече 5-6 ден.

14.   Номер 13 знаеш ли че не трябва да седиш вкъщи толкова време. Просто отиди на лекар и виж и се успокои, защото безпокойството е лошо. А сега към авторката 1- аз съм имал апандисит. Всичко започна така. Един ден се сабудих и имах ужасни болки и веднага отидохме на лекар и ме оперираха. А теб щом е малко няма кво да се плашиш. Просто по скоро отиди на лекар.

15.   Снощи започна да ме боли ниско долу вдясно. Продължа цяла нощ. Усещам го като напрежение, дискомфорт, остра болка при движение. Не можех да заспя от болка. Когато се събудих тази сутрин болката не беше изчезнала. Продължава да ме боли и реших да си остана вкъщи и да чакам да поразмине. Не си чувствам корема подут или твърд и като изключим едно място не ме боли при натиск. Не усещам гадене, нямам температура, но пък запека го има до някаква степен. Сигурно ще отида на лекар, но веднъж пак ме боля така, дори по-силно, отидох на лекар и ми казаха, че нищо ми няма и сега след като болката е по-слаба от тогава не знам какво да правя и има ли изобщо смисъл да ходя на лекар. Съвети?
Момиче на 16 съм.

16.   няма страшно скоро минах апандесит е да 3-дена без вода и храна след това но не е болка за умиране страшничко си беше съветвам всеки който има симптоми на апандесит да ходи незабавно да се прегледа ;)

18.   Снощти към 03:30 се събудих и много ми се гадеше, но неможех да повърна усещах само едно ужасно гадене. Изведнъж започна да ме пронизва остра болка из целия корем , болката беше непоносима , продължи близо 30 минути , след това пак ме болеше но не така болката беше по поносима. Легнах си и сутринта се събудих , гаденето продължава , корема същто ме боли, но не толкова силно. Дали може да е апендикс ?
П.с. Момиче съм на 15 години