Споделена история от Здраве

Пъпки по пениса и задните части
Здравейте!
В период от 1 месец ми се появиха 2 гнойни пъпки на пениса, които си минаха от само себе си. Сега ми излезна подобна на задните части и не знам какво да правя. Да изчакам или да ида на дерматолог? Има ли повод за притеснение? Преди не ми се е случвало. В пубертета съм и спазвам много добра лична хигиена.

Коментари

1.   Не разбирам такива като теб със здравословни проблеми, готови да чакат седмици да им одобрят поста и коментарите. Какво очакваш да прочетеш тук? Дори и лекар да има тук, как очакваш да ти постави диагноза и лечение само по описания във форум? Толкова ли е трудно да си запишеш един час при лекар? Знам, че е трудно да си мръднеш гъза, ама друг начин няма.

2.   Зависи от състоянието, между пъпка и пъпка има разлика. Ти си в пубертета, значи най-вероятно е от бушуващите се хормони. Мажи с крем здраве лека формула и мий със сапун от боров катран, има го в аптеките.

3.   Хормонално е. Ако не си правил секс без презерватив, няма от какво да се притесняваш. Най-вероятно са циреи. Организмът ти в момента претърпява силни хормонални промени и кожата ти отделя повече мазнина. Мазнината в повече запушва порите и по този начин се образува пъпка. А пък сама по себе си, мазнината е храна за бактериите, затова понякога пъпките се инфектират. Мий се със сапун един път дневно (прекомерното миене със сапун изсушава кожата и я кара да отделя още повече мазнина) и потърси в аптеката някакъв гел за пъпки. Има ги и в магазини за козметика. Въпросният гел се нанася само на пъпката сутрин и вечер, дезинфикцира я и по-бързо я изсушава. 3-4 лева струват.

4.   От автора: Благодаря за мненията, но сега ми се появи нещо като черна твърда точка в началото на ствола, когато я натисна боли. Ще мине ли от само себе си?

5.   Здравей от мен! Момче на 20 години съм от Варна. Като бях по малък и аз имах същите пъпки по пениса, както ги описваш ти. Наричат се гнойни пъпки. От самосебе минават. Това е от пубертета. Лекарката ми изписа крем, но му забравих името. Отиди на дерматолог. Аз ходих по друг повод но като бях малък ме накара да си събуя гащите. След това ми забели пениса за да види главичката на пениса. Опипа ми тестисите. Щях да умра от срам. Искала да види как се развивам полово през пубертета. Пениса ми е малък. Успех ти пожелавам!

6.   Бих те посъветвал да, "налагаш"засегнатия участък с морска вода! Не знам дали си от морето, но ако не си, трябва да отидеш и да си вземеш морска вода! По принцип "засегнатите" участъци, независимо какво нараняване имат, трябва всеки ден да се третират с морска вода! Аз лично съм излекувал с тази вода много рани пъпки, мазоли....? !