Споделена история от Здраве

Трагедия съм!!!
Здравейте! Аз съм мъж(уж трябваше) на 20 години и съм студент.
Аз съм дете на резведени родители, в детството ми баща ми беше алкохолик, всекидневни скандали, а в училище все ден психическин тормоз.
Ами страдам от Социална фобия, която ми съсипва живота, страшно съм депресиран защото нищо не правя за да подобря състоянието ми. Страшно съм сдухан, и като съм сред хора губя способността да общувам. Така е още от малък заради тормоз и загуба на близък. Мойте връстници вече имат сериозни връзки, а пък аз даже с нежния пол не мога да говоря.
Майка ми смята, че никога няма да имам сериозна приятелка и, че никога няма да се оженя, права е та как социалния инвалид ще направи тези стъпки?
Да, в университета има много момичета, даже харесвам една девойка. Едва ли ще стане, аз даже и на себе си не бих дал шанс.
Понякога си мисля, че ще е най-добре да се разболея от нещо и да умря, поне няма да страдам....
Дали да опитам с това момиче?
Дали да не сложа край?
Помощ, какво да направя????

Коментари

1.   Опитай, млад си още приятелю. Няма какво да губиш. Помисли какви общи неща може да имате. Разпитай я от къде, каква специалност е, какво прави през свободното и време. Покани я на кино. Жените обичат да им обръщат внимание. И да те отрежи, не се отказвай. Ще се появи и друга. Аз съм на 37 и много възможности пропилях, с жените. Сега вече е прекалено късно, понеже и аз така чаках, не смеех понеже имах страх от отхвърляне. Но човек трябва от рано да преодолее този страх, иначе с годините става все по-зле и по-зле. Сдухваш се тотално, губиш все повече самочуствие, а без самочуствие, никакви шансове с която и да е жена. За това действай до като не са се минали още десет години и положението да стане по-зле.

2.   Здравей, момче! Първо, моите съболезнования за загубата на близкия човек, и съжалявам, че е трябвало да преживееш такива психично болезнени събития като раздялата на вашите и тормоза в училище. Разбираемо е, че всичко това ти се е отразило, и ти не си виновен за това! Не бива да страдаш за това, защото ти заслужаваш да преоткриеш себе си и да се откъснеш от тези негативни спомени. Ти, като всеки друг човек, най-вероятно имаш своите таланти - може да е рисуване, пеене, писане, математика, компютри или др. Помисли за това и виж какво ти харесва и, ако имаш възможност, опитай да му отделяш повече време.

Трудностите с намирането на приятелка са винаги неприятни, но за твое успокоение това е много, много често срещано. Само тук в този форум има сигурно стотици теми по този проблем. Това, което аз бих ти казал, е че на 20 години си току-що излязъл от тийнейджърството и навлизаш в сферата на кариерното развитие. Оттук нататък ще имаш много шансове да срещнеш партньорка, която може да е от работа, може да е от някое хоби, или друго случайно място, с която да си паснете. Бих те посъветвал даже да опиташ приложенията за онлайн запознаства, защото много хора ги използват и е абсолютно нормално да ги ползваш! (не е нищо асоциално! ). По този начин ще излезезш на 1-2-3-5-10-15 срещи и ще започнеш да се чувстваш по-уверено, защото ще видиш че и жените са хора като теб и няма от какво да се притесняваш.

Хубавите неща стават с време и постоянство, дано това да ти помогне!

3.   Здравейте!
Благодаря за всичко казано, но аз съм си аз голям путьо.
Не вярвам да ми върже, аз дори не си бих дал шанс.
С тази S.A едва ли ще направя нещо в живота, дори с учителите не мога да говоря.
Като съм влюбен също се и депресирам.
Незнам вече.
Благодаря за всичко!
Автора

4.   Номер 1 е. Всичко тръгва от родителите.Ей така един родител като комплекира детето си, и го осакатява за цял живот.Пич, без вяра нищо няма да стане.Вярвай в себе си.И да те отреже, минаваш на следващата.Подбирай си ги по-скромни.И да те отреже, бъди по-настоятелен.Жените обичат борбените мъже.Не си путьо, просто нямаш опит.А опитът се трупа с опит и вяра в себе си.В интернет има и достатъчно информация, как да ухажваш едно момиче.Ако трябва попрочети малко от нея.

Успех!

5.   Здрасти! Няколко години по-голям съм от теб , но сме в пободна ситуация (за разведените родители и за темата с жените). Съветвам те да се фокусираш върху всички аспекти на живота си. Намери си хоби, ходи на фитнес се опитай да направиш добра кариера.

Чети книги за личностно развитие , мисля ,че ще почерпиш добри знания от тях.

Успех.

6.   Здравейте!
Много благодаря за всичките съвети и успокояването.
Като мине карантината,непременно ще отида и ще говоря с момата.
Няма да използвам никакви Pick up техники,а просто ще говоря с нея.
Не вярвам много да стане,ама ще опитам.
Дори и да не намеря спътница в живота,винаги ще имам любовта към любимия отбор.
Бъдете живи и здрави!

7.   Пак е автора.
На мен никога не ми е вървяло с нежния пол.
Първия път като се влюбих на 8 години ме отблъснаха,после на 11 и т.н
Нестава и нестава и вероятно трудно ще стане,те ме унижават не ме приемат на сериозно щото съм 165см,вярно е.
Аз не се обиждам вече на височина,а като някой се шегува с нея я приемам за шега.
Незнам вие хора как все успявате да намерите и даже да ги сменяте.
Но здраве да е.

8.   1. Ето ти pick up техника (най-добрата): “Здравей, казвам се... Видях те и реших да те заговоря”. Помага и да последва с репликата на Джо Трибиани от сериала “Приятели”: Как си? (имитация на героя, буквално) ;-)

2. Това, което смяташ за свой минус (напр. ръст), направи го като нещо положително, но твое качество, не предмет; помисли върху това. Така момичето ще разбере, че се чувстваш добре в кожата си и не ти пука какво другите мислят за теб. Fake it until you become it (no, not make it). Но не прекалявай: има разлика между мъж с хумор и шут!

3. Твой приятел е т.нар. Exposure Therapy, т.е. колкото повече се изправяш пред страха си, толкова повече той изчезва. Прочети на Интернет за тази техника. Страх се лекува с действие.

4. Когато видиш момичето, (наум) брой “5.4.3.2.1 Старт! Толкова съм развълнуван!” и веднага отиди при нея. Това е съвет от Мел Робинс (YouTube).

5. Американски спец части използват специална дихателна техника за намаляване на стреса и нервите, т.нар. Box Breathing (4-4-4-4): 4 секунди вдишване (през носа), 4 сек задържане, 4 сек издишване (през устата), 4 сек задържане

6. Една книга: “Психо-Кибернетика” на д-р Максуел Малц, не я чети само, изучи я.

Това е. Успех, приятелю!

9.   Здранейте пак!
Благодаря за съветите!
Ами незнам, написах една творба в която изразявам как се чувствам и как стоят нещата.
Май ще й я пратя и ще видим какво ще стане.
Надявам се да го оцени
Поздрави!

10.   "Първия път като се влюбих на 8 години ме отблъснаха, после на 11 и т. н" - някакъв пишлегар се бъзика и има кой да му се връзва. На 8 години бил се влюбил, в кого в другарчето Марийка ли? Отиди на психиатър, само той ще ти оправи болният мозък!