Споделена история от Здраве

Проблем с дясното око
Здравейте, пише Ви момче на 21 години. Наскоро разбрах, че имам някакъв проблем с дясното око. Става дума за едно лилаво-синьо петно върху склерата ми. Не знам дали го имам от скоро или е по рождение, защото аз самият няма как да го видя в огледалото. Намира се в най-дясната част на склерата в клепачният ъгъл. Единсственият начин да се види е, да си извъртя очите силно наляво. За, това петно научих в университета от една приятелка, която седеше от дясно на мен. Когато ми каза за него, се снимах в профил с извъртяни наляво очи и го видях.
Та, реших да отида на преглед при офталмолог. Инспектираха ми очите и ми казаха, че имам безупречно зрение и в двете очи, провериха очното ми налягане, VOD, VOS, живак и т. н. т. Оказа се, че всичко е наред. Единствената мистерия все още е, на какво се дължи това петно. Получих много мнения от различни хора и интернет. Някой ми казаха че би могло да бъде невус(бенка), други ми казаха че е спукан кръвоносен съд, трети че е нещо вродено, просто аз не съм знаел за него. Предполагам, че при всички случаи е някакъв тип меланоза или нещо от този род. Самото петно се намира в края на два видими очни капиляра, които са оцветени в същия цвят, като петното. Нещо като продължение на него. Не знам как да го опиша. Предложиха ми да отида на специализирана диагностика ФА (Фазовоконтрастна ангиография). Но това няма как да стане веднага.
Притеснен съм. Моля, ако сте компетентни по моя въпрос, дайте някакъви идеи какво да напрвая. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Явно, не си достаъчно притеснен, след като не отиваш да си направиш изследването.
Направи си консултация в някоя очна клиника, където са достатъчно компетентни и имат всякави апаратури.
Можеш да търсиш и в интеренет.

2.   Ти сам влизаш в проблем,. казали са ти, че имаш отлично зрение, но ти пак си притеснен, негативен и със заглавие проблем.... И що за манталитет какви са тези хора, не бих обърнала внимание ако някой до мин пише, та да му да гледам окото, че и да му кажа. Ако не ти бяха казали, щеше да си живеиш както до сега. Сега ще правиш някакви изследвания, ровиш се и утре наистина ще се саморазболееш. Българина няма мярка и спирка на езика.