Споделена история от Здраве

Проблеми с кръвното на 18
Здравейте. От вече месец вдигам вечер кръвно. Първата вечер беше кошмар, защото не ми се бе случвало. На следващата се повтори. При личен отидох. Правих изследвания - пълна картина, захар, щитовидна жлеза, но всичко бе в норма. Предписа ми бизор и алора. Помагаше, но от седмица насам пък ми пада много ниско кръвното сутрин. Ако пропусна бизора после при лягане пак вдигам до 150, заедно със сърцебиене и презкачане на сърцето понякога. На кардиолог също ходих. ЕКГ-то не откри нищо. Но последните дни се влоших. Не ми е нормален ритъма на сърцето, даже на моменти все едно ме боли и изпитвам напрежение. Краката ми тежат, замайвам се. От две години имам шум в ушите. Бях свикнака с него, но сега е нетърпим, едва заспивам. И главата ме стага, заедно с врата, Просто е кошмар. Добре че сме ваканция, зашото едва намирам сили да ходя. Моля ако някои знае нещо да ми помогне, все едно съм в ад, казват ми, че това не е нормално за моята възраст и ме напрягат доста тези думи. Сега и завървам, но само здравето ми е в главата

Коментари

1.   Дали не е на психическа основа всичко, защото от моя страна беше същото.
Ще ти разкажа малко предистория за да добиеш представа.
В тийнейджърските ми години, при един контролен преглед ми премереха кръвното налягане. Оказа се 140/90. Лекарката ме погледа и ми извика "добре ли си момче". Започнаха една камара изследвания и нищо не ми откриха. Имаше един период в който ми мереха кръвното в болницата- 140/90. Мерят ми го вкъщи с два различни апарата- 120/60. Оказа се, че вдигах кръвно само в болницата, просто това място ме панираше.
Минаха години, станах на 20г. Тогава баща ми почина, отделно бях студент в друг град, напрежение, лекции, връзки с момичета и тн.
След смъртта на баща ми, имах период в който сънувах кошмари, будих се, имах и нещо като паник атаки. Само нощтно време сърцето ми подскачаше и изпитвах лека болка в лявата част на гърдите. Имах чувството, че ако заспя, ще умра.
Отидох на лекар, казах си симптомите и ми направиха всякакви възможни изследвания. Оказа се, че ми няма нищо. Всичко е било на психическа основа.
Според мен щом едвали не припадаш от лекарства за високо кръвно, значи всъщност нямаш такова, и всичко е на психическа основа.
Запитай се дали на скоро не си имала неприятна случка, някакъв тормоз, загубя на близък, раздяла с любим човек и тн.
Отделно това което можеш да направиш е да си промениш хранителните навици и да спортуваш.
Ако си с наднормено тегло, подходящо е да отслабнеш.
Цикличното хранене/ фастинга помага на много хора да преборят високото кръвно, без лекарства. Също така помагат и режими като НВД-ВМ.
Като добавиш и спорт 2-3 пъти седмично, нещата се променят коренно.

2.   Ами брато, аз имах подобно нещо като теб само че съм на 24 години, като ми ставаше това бях на 23. Вдигнах 190 кръвно в един момент, сам си дай сметка. Нищо ми нямаше както и при теб, просто беше на психическа основа.
От една страна ми се натрупа доста шит - работа, какво ли не - по чужбина, филми и така нататък.
Другото е, че точно тогава скъсах с приятелката си и една камара филми покрай нея.
Освен това и баща ми както винаги ме напрягаше с глупостите си.
По едно време усещах, че като държание бях по-различен - по-избухлив и на моменти издивявах.
Откакто спрях да се ядосвам т.е. разреших причината за гнева си и си дадох малко почивка ми мина. Предполагам е същото и при теб.

3.   Редуцирай кафе, енергийни напитки. Ако си физически здрава или е на психична основа или от храната.

4.   До#1 Храня се здравословно, имам тяло на модел и не съм преживявала стрес или нещо отрицателно в по-големи каличество от нормалните ежедневни ситуации. Затова се и чудя от какво ми е. Не мога да намеря причината :/