Споделена история от Здраве

За коронавируса
Здравейте, в моята тема няма да обсъждам теории за това умишлено създаден ли е вируса, наистина ли е толкова опасен и други подобни въпроси! Искам просто да изразя своето мнение, тъй като няма с кого да го споделя, а ми тежи безумно много! Живея с родителите си в средно голям апартамент, в блок! Още преди да бяха обявени случаи в България, аз вече бях изключително изплашена от създалата се ситуация по света! В моята глава беше и все още е нещо страшно, тъй като се поставям на мястото на други хора и изживявам мислено всичко случващо им се, до колкото е възможно разбира се! Осъзнавам колко хора по света са загубили близки и приятели и страдат, заради безотговорността на всички ни! Още при първите случаи в Китай, целия свят трябваше да получи забрана за влизане и излизане от държавите! Смятам, че това беше единствения шанс да се предпазим и мисълта, че именно ние хората домъкнахме този вирус от Китай до България ме побърква! Всеки си прави каквото иска, ходим си по почивки и се държим, като егоисти! Всеки си мисли, че няма да се случи на него и си прави, каквото иска, забравяйки основното нещо, че в случая е отговорен не само за собственото си здраве, а и това на другите! Тази мисъл ме изяжда отвътре, защото осъзнавам, че моето здраве зависи от други хора! В случая визирам безотговорните си родители, които не изпитват никакъв страх, пътуват за щяло и нещяло, срещат се със стотици хора, вкарват хора и в дома ни и ( съжалявам, че ще кажа и това, знам че е невъзпитано ) но личната им хигиена е под всякаква критика! Хора над 55 години са и аз съм притеснена, както за своето, така и за твхното здраве! Опитах да говоря с тях да се пазат, да ограничат контактите си и да не подценяват заразата, без значение цялата информация, която имаме за вируса, аз смятам че в такива ситуации, в които става дума за човешкия живот или здраве - няма място за съмнения и безотговорни действия! След като нещо може да се избегне, тогава защо не? ! Ту съм притеснена за тях, тъй като знам, че има голяма вероятност за усложнения в техния случай, хем искам да ги пребия от ярост! Ако тях не ги е страх - добре, но не изпитват ли някакъв малък страх за живота на детето им, което зависи от тях! В случая завися от тях, защото аз спазвам нужните предпазни мерки! Не излизам, мия си ръцете често, използвам спирт за дезинфекция на всички брави и отсреща ми стоят хора, които с извинение пикаят на моите усилия да се предпазя! Защо ли? Защото живея с тях и съм вързана с тях! Ако някой от семейството се разболее, аз не смятам че има как да се опазя, след като делим един дом! Притеснена и ядосана съм заради факта, че здравето ми зависи от други хора и аз не мога да направя нищо повече от това да стоя и да се моля за всички ни! Мисълта, че въпреки усилията си, крайният резултат ще зависи и от другите е унищожителна! Знам, че не всички ще ме разберат, че аз вероятно съм поредния случай на “ паникьосания човек “ но аз не смятам, че съм в паника! Аз просто се опитвам да се грижа за здравето си и като всеки нормален човек изпитвам страх за живота си в някака доза! Призовавам всички, въпреки че вече закъсняхме ( но по добре късно, отколкото никога ) да постъпват по отгворно, тъй като от вашите действия зависи живота и здравето и на другите! Не бъдете егоисти! Ако вас не Ви е грижа за собствения Ви живот, то помислете за другите! Спазвайте нужните мерки, ограничете срещите си с други хора, мийте си често ръцете, пийте витамини, пазете си, нека направим всичко нужно, пък тогава с чисто сърце ще кажа: Да става, каквото ще, но да знам, че аз и хората около мен са направили, каквото трябва, а не са пренабрегнали съветите на здравните експерти! В тази тема не искам да коментирам дали всичко това е с цел да се повлияе икономиката на някоя държава или други подобни политически въпроси, искам само да покажа, че някъде там има хора, които всеки ден плачат и се страхуват за живота си, а в същото време не могат да направят нищо, защото са обградени от безптговорни хора, от които зависи живота им! Понякога е изключително трудно да приемеш такова нещо и създава напрежение и страх! Съжалявам за хаотичната тема, но съм афектирана и изплашена за живота на всички ни!

Коментари

1.   Най-примитивните и слаби душички сякаш се страхуват най-много да не се затрият.Това нещо ще се докосне до всеки един от нас и ще ни изпита и оцени за части от секундата,дори няма да се усетим кога и как е станало.А дали палеца ще е нагоре или надолу......критерия е само един,мисля,че всеки се сеща за какво иде реч.

2.   Определено най-непотребните душици ги е страх да не пукнат, логично и да са толкова страхливи. А такива като теб авторке, да си ви затворят в един бункер и там се тръшкайте и припадайте колкото щете. Вируси и грипове не виждали сякаш не се мъкнат всяка година, всичките болни из транспорта и обществените места. А дали преди следяхте смъртността от грипове и дори най-обикновени настинки?! Май не, иначе да сте се гътнали още тогава. Коне с капаци, не могат грам да си нагънат двете гънки на кръст. А дали знаете, че за тея два месеца има милиони умрели от глад?! И това май не знаете и не сте се навряли в миши дупки да пищите какъв ужас е. Дано природата по-бързо си свърши работата, че дебилизма на хомо сапиенс е извън контрол, не кирливото вирусче.

3.   Забравих, и че в ютюб има доста клипове на медици, които тайно изнасят документи и разказват действително какво е. Гугъл и ютюб трият клипове наред и качват само такива с претъпкани болници и хаос.

4.   В автобус 120 в София можеш да хванеш всичко. И хората в него са идиоти! Най-гадната линия, дори 78 и 79 са по-хубави!

5.   Разбирам те, авторке! Главата горе, ще се справим с това!

П. С. Номера 1 и 2, разбрахме ви, тежкари! Стана ли ви по-добре вече? Имам лична политика да не казвам някои неща, затова няма да ви кажа какво мисля за вас двамата. А и темата не е за вашата нужда да унижавате хората - за това си има медицински специалисти. Горе главата, и вие ще се оправите... някога!

6.   До 2

Не, не ги следяхме, докато достатъчно експерти в медицината не казах, че този вирус е с 20 до 50 пъти по-виска смъртност, от сезонната настинка и група.