Споделена история от Здраве

Корона и рисковите хора
Здравейте,
на 29г съм и работя в магазин. Не е голяма марка, но е верига. Хората са готини и ме слушак каквото им кажа отностно вируса. Поддържаме хигиена, на час мием пода, постоянно пръскаме дезифектант по повъхностите, махнахме кафето и насипните храни. Въобще стараем се. Преобличаме и преобуваме се на работа.
И прибирам се в нас. Съквартирантът ми преди 4 дни пита може ли да остане негов приятел да спи в нас- пирятел дошъл в понеделник от англия. Казахме Не, аз и още 2ма човека. И той ок. Нацупи се, но нищо. А той си е голяма параноя. От 3 месеца говори за короната и какво ще стане. И днес разбирам, че вчера е бил на среща с този човек от англия.
Сега мамка му, какво мога да предприема. Значи работя с клиенти, имам маска, очила, шапка, старая се, да предпазя себе си и приятели, но как да третирам това.... Това, което не знам какво да го правя.

Моля, Ви, сериозни отговори, защото сърцето и душата ми се късат от тревога.

Коментари

1.   Здравей, има ли някакви новости? Иначе има специални телефони за въпроси (включително денонощни) относно коронавирус, които като напишеш ''коронавирус консултации телефони'' ще ти излязат.

2.   Освен ти или той да си направи тест, друго няма какво...

3.   Хората стават параноични и се страхуват от всеки.

4.   Параноикът май си ти. Не всеки човек идващ от Англия, Италия, Испания или Франция е заразен. Погледни статитиката - в Италия има 110 000 заразени от 60 млн. население. Това са 0,2 % от населението.

5.   Твоята професия е по-рискова, както и да го погледнем. Шансът ти да се заразиш от някой клиент или доставчик е много по-голям от този съквартирант.
Ако искаш ,може да се изследваш. Просто се успокой и не се поддавай на страха. Не всеки завърнал се от друга страна е болен. Просто хората вече станаха подозрителни , което не е хубаво. Нали ги виждам и на улицита и по магазините. Точно това мислене и страх много повече вреди от този вирус.

6.   Този човек от Англия не е ли в задължителна карантина? Прав си, постъпваш много отговорно, евала на хора като теб, не всички са така. Само тест може да покаже и то не знам как да стане, ще има ходене по болниците, а това само по себе си е риск