Споделена история от Здраве

Инфекция на половите органи
Здравейте на всички! Жена съм на 24 години. С приятелят ми бяхме заедно вече 2 години когато разбрах, че съм получила инфекция на половите органи, която лесно може да се предаде на човек с който имаш интимни отношения. Не е нито смъртоносно нито неизлечимо, но е некомфортно защото защото понякога усещам леки болки. Казах на моя приятел, че задължително трябва да използваме презерватив на този етап и го попитах дали за него има някакъв проблем (защото дотогава не бяхме използвали) . Той ми отговори, че това не е. Направи ми впечатление обаче, че не ме попита как се чувствам, как мога да се излекувам, какво са казали лекарите абсолютно нищо.... усетих сякаш, че не му пукаше. След като му казах започна по-рядко да ме търси и след два или три месеца си имаше друга.... А интересното е че малко след като разбрах, че си има друга ми звънна и поиска да правим секс .... без дори да попита какво става излукувала ли съм се?
Моят въпрос към всички е как мислите ако държиш на някой и искаш да си с този човек би ли те отблъснало би ли го зарязал заради този проблем?

Коментари

1.   Естествено че ако обичам човека до себе си най-малкото ще се поинтересувам как се е случило заразяването, защото и аз самият може да съм преносителят. И естествено не бих зарязал човека, ако не ми е изневерил /бих уточнил и това, защото подобен тип инфекции най-лесно се предават по този начин/. От там нататък следва борбата с болестта ЗАЕДНО.

Учудва ме, че твоят приятел не се е поинтересувал как си се заразила, изневерила ли си му и т.н., а е показал дебилно отношение все едно си някаква от улицата. Не е показал и някаква подкрепа, а си е намерил друга. На всичкото отгоре най-безочливо те търси за секс след като си е намерил нова. Меко казано на подобен човек нито може да се разчита, нито могат да се градят някакви адекватни взаимоотношения. Жалко е, че все повече са такива. Имам чувството, че държавата ни се е напълнила с пълни дебили и от двата пола, в които няма грам трезва мисъл.

2.   Ако те обича наистина със сигурност не би те оставил (от личен опит)!

3.   Изневерявал ти е и от другата ти е лепнал нещо.

4.   В друга посока помисли, че най-вероятно приятелят ти ти е лепнал тази инфекция. В повечето случаи при мъжете протичат безсимптомно. Вместо да се самообвиняваш, бий шута на твоя Ромео, ето той вече е при друга - за какво ти е? И да, не е нормално да не се интересува как си.

6.   Благодаря на всички за коментарите. Към номер 1 не бих и си помислила за изневяра за мен той си е единствен, нещо повече преди това ме е насърчавал да пробвам секс с друг ей така за разнообразие, но аз имах нужда от него не от друг. Относно проблема, имах вътрешно заболяване преди и ми казаха, че в следствие на това се е получила инфекцията.

От авторката :))

7.   4, големи сте гадатели, по вероятно е жените да разнасят болестите, защото си имат инкубатор за зарази. С право пича се е разкарал, разбрал е що за стока е авторката. Чукат се безразборно, а се чудят после защо зараза ги е сполетяла.

8.   Търси те само за секс не ти ли стана ясно това вече?Не си малка за да не можеш да се досетиш...

9.   Не вярвай на тия глупости,за вътрешно заболяване.Щом твърдиш,че не си имала друг освен него единствения вариант е той да ти е лепнал тази инфекция.Самият факт,че след два месеца вече има друга трябва да ти отвори очите.Всеки нормален човек-независимо дали е мъж или жена,ако е сигурен в себе си ще поиска обяснение от другия.Защото тия неща не се случват просто така.А той е знаел.Затова не те и пита.

10.   Не вярвай на тия глупости, за вътрешно заболяване. Щом твърдиш, че не си имала друг освен него единствения вариант е той да ти е лепнал тази инфекция. Самият факт, че след два месеца вече има друга трябва да ти отвори очите. Всеки нормален човек-независимо дали е мъж или жена, ако е сигурен в себе си ще поиска обяснение от другия. Защото тия неща не се случват просто така. А той е знаел. Затова не те и пита.

11.   Приятелят ти, ако може да се нарече такъв, не е читав и той ти е лепнал нещо от другата. Самият факт, че те търси, като уж си има друга, трябва да те наведе на мисълта, че и когато сте били заедно е правил така. Просто си случила на кофти човек. Режеш го с голямата ножица.