Споделена история от Здраве

Двойна брадичка - как да я махна?
Здравейте!
Мъж съм на 29 е забелядвам, че от две три години се образува двойна брадичка. Не е фрапантно, но си се забелязва, особено ако си отпусна главата. Изглежда изключително грозно когато се погредна от профил.
Май започнах да се комплескирвам. Гледал съм нета разни упражнинея от сорта на плезене и тн но дали наистина помагат.
Напоследък намалих сладкото, тестените неща и алкохола, на не забелязвам напредък.
Мислите ли, че може са се стопи наистина със упражнения. Ако имате опит как се справяте и има ли истински резултати?
Благодаря предварително

Коментари

1.   Няма как да стопиш мазнините само на едно място. Трябва цялостно да отслабнеш. Това е като да се опитваш да изгориш мазнините само около корема - невъзможно!

2.   Аз съм момиче на 20 и имам същия проблем.Ще следя темата.

3.   Дерматолозите ги махат неоперативно. Нещо се инжектира и то разгражда мазнината, не съм си правила, но го има в услугите на дерматоложката ми.

4.   Прелкалено висок процент мазнини по тялото.
Коментар номер 1 е прав.
Диета и упражнения. Мускулите горят най-добре мазнините.

5.   Имам един колега, който има двойна брадичка и то доста голяма, а не е някакъв дебелак, даже в краката е леко слаб. Отслабна още с надеждата да се прибере брадичката, но тя почти не помръдна. Просто някои хора си имат склонност да трупат мазнини на определени места несъразмерно. Така че не мисля, че и да отслабнеш като цяло, ще помогне особено. Жена ми например е 47 кг и пак има голямо и мазно дупе (не ми пречи, просто го давам като пример, че някои имат такава предразположеност). Може би трябва да посетиш дерматолог или нещо подобно, както те посъветваха по-горе.

7.   1 и 4, не е задължително да е пълен и да има много излишни мазнини, за да се появи и въпросната брадичка! Аз лично съм слаб, типичен ектоморф, но от известно време и аз забелязвам проблемната брадичка. Не мисля и че има накъде да отслабвам. Както горе казаха най-вероятно е някаква предразположеност за трупане на мазнини на точно определени места, което е наистина неприятно. Някои пък са слаби и трупат такива единствено на корема, други пък на дупето. Според статията, която ще приложа по-долу един от вариантите за появата на двойна брадичка е генетична обусловеност, ако не си пълен със сигурност е това. Другия вариант е стареенето, но на 29 години и дума не може да става за това. Пише, че дезоксихолиева киселина се използва за премахването. Ето и линка: https://www.vderm.bg/премахване-на-двойна-брадичка/
Успех!

9.   от 4

Жена да има мазнини по дупето е абсолютно нормално, съвсем друга тема.

Може видимо да си слаб, но пак да имаш непропорционално много мазнини. Именно поради слаба мускулатура.
Няма как да имаш плочки по корема, обаче да имаш мазнини по гушата.
Именно защото при мъжете, мазнините се топят последни по корема и отстрани околу мускулите които влизат надолу в таза, така нареченото V.

Слаба мускулатура, най-вероятно и грешна позиция на езика, грешна стойка на тялото и гръбнака.
Хора които дишат през устата много, получават отслабване на мускулити и жилите около ченето и врата. В комбинация с лоша диета, и липса цялостен тонус на тялото.

Диша се само през носа. Езика трябва да бъде плътно прилепен към горното чене (хората хъркат поради обратното на това - отворена уста и език долу - затварят се дихателните пътища, размества се цялата структура на лицето даже).

Предразположеност да трупаш мазнини - така концепция няма.
Има разлика между мъже и жени.
Брадичката е еднакво и при двата пола.
Малко движение, грешно дишане, слаба мускулатура.