Споделена история от Здраве

Лечение на псориазис в on clinic
Здравейте скъпи читатели!

Мъж съм на 33 г, живея в малък родопски град. Страдам от псориазис от някъде към 2004 г.

През тези години съм пробвал много неща, мазила, отвари, разни соли/минерали, лечители. Лекуваха ме в болница със стероидни мазила, метотрексат, дитранол, фотолечение.
От 2016 г. веднъж или два пъти в годината се налага да постъпвам в една болница.

Наскоро пак бях хоспитализиран. Понеже имам непоносимост към метотрексат терапията бе локално приложение на стероидни мазила/кремове и фотолечение. Ефектът бе нищожен, няма нито една "побеляла" рана, по цялото ми тяло има засегнати площи с различна големина (малки, като монети от 50 ст и 1 лв, като длан и др. ).

Чувствам се като прикованият Прометей. Един безкраен низ от болница - вкъщи.

Когато сърфирах в Интернет се натъкнах на един рекламен банер за лечение на псориазис в On Clinic. В сайта им пише, че лечението е без стереоиди със соли от мъртво море и биомазила. Ефектът е бил уж по дълготраен.
Някой има ли опит с On Clinic по отношение на псориазиса? Заслужава ли си лечението там? И как стои въпросът със таксите/цената на лечение, понеже в сайта им не можах да намеря информация.

Благодаря Ви предварително! Пожелавам безаварийно прекарване на противоепидемичните мерки.

Коментари

1.   Ако живееш в южна българия ти препоръчвам лятото да идеш няколко пъти до гърция за по 1-2 дена тяхната вода е по солена и повлиява много добре на кожата. Аз съм с атопичен дерматит и на мен ми влияе много добре.

2.   Загуба на пари и време. Намери си свестен дерматолог в твоя регион, който да ти подготви нещата и да те прати на комисия за биологично лечение. Отнема време, но си заслужава.

3.   Псориазиса е нелекуван диабет/ преддиабет. Отиди на ендокринолог да ти напише направление за трикратно замерване на глюкоза и инсулин. Заплаща се в лабораторията към 50 лв. ( зависи от кой град си и коя лаборатория, цените са различни). Пие се глюкоза и ти взимат кръв на 0, 60 и 120 мин. Имам псориазис откакто имам спомени, от преди детската градина. Чак на 37 год. свързах картинката кое от къде идва. Други съпътстващи са омазнен черен дроб, висока пикочна киселина, анемия, пародонтоза, екстремно нисък вит.Д, хипофункция на щитовидната ( ниски фт3, фт4). Докато не си вкараш в ред кръвната захар и инсулин ще имаш псориазис. Иначе той изчезва сам. Като си спомня аз какво чудо бях, срам ме беше да излизам. Цялата ми глава и челото бяха такива рани, че все не издържах и се мажех с кортикостероиди. Точно преди да ме изследват за диабет беше ми излязъл за първи път и на рамената и в основата на гърба, което тотално ме беше отчаяло, че прогресира на много повече места.