Споделена история от Здраве

Гъбички по срамните устни
Здравейте! Не можах никаде да намеря отговор на този въпрос и реших да попитам вас.. Та въпроса ми е следният: какво точно представляват гъбичките по срамните устни, защото имам съмнения че може да имам такива и съм много притеснена. И ако имам това опасно ли е и трябва ли да се лекув? Неудобно ми е да попитам който и да било друг за това. Моля ви отговорете ми:(

Коментари

51-100 от 124

56.   Аз имам друг въпрос иии същия като повтарящия се проблем..гъбички или нещо такова..аама мога ли да отида на гинеколог без знанието на майка ми или поне може ли гинеколога да премълчи някой неща пред мама ?

57.   Здравейте, мили момичета, интересно, може би защото сте много млади, как на никоя от вас не са изписали MYCOMAX, това са таблетки, които се пият през устата, като, забележете, 1 е достатъчна! Ако разбира се проблемът е гъбички, но установено от лекар. Не го смесвайте с друг, тъй като при гъбичките със сигурност НЯМА неприятна миризма, а само силно течение като пресечено мляко, парене и непоносим сърбеж. Забележете също, че партньорът ви също трябва да изпие 1 таблетка от лекарството, иначе проблемът Ви отново ще се появи. Мъжете рядко страдат от гъбички, т.е. при тях инфекцията не се проявява, но те са приносители! По тази причина докато се излекувате, използвайте презерватив, ако водите полов живот. лечението е добре да бъде придружено и с вагинални таблетки, GINALGIN е много добро комбинирано средство против гъбички, микроорганизми и трихомони, причинители на бяло-жълтеникаво течение с НЕПРИЯТНА мизризма. ако има такова, партньорът също трябва да се лекува чрез хапчета през устата. Желая Ви успех в лечението, но най-добре - след консултация с лекар-гинеколког!!!

58.   ЕМИ КАТО СЕ НАТИСАТЕ ТОЛКОВА КАКВО ОЧАКВАТЕ ПО ДОБРЕ Е ДА СПРЕТЕ ДА СЕ НАТИСКАТЕ

59.   здравейте и от мен, на 23 г. съм и вече да не кажа голяма дума но от доста време, т.е повече от 5 г. имам течение което много ме притеснява и не мога да го излекувам, имам чувството, че вече е хронично нз , няма сега някаква гадна миризма за разлика от преди, но периодично имам такива гадни сърбежи, които са отвратителни, до такава степен се чешам, че започва да ме боли и когато се мия така гадно щипе, че се проклинам от факта, че съм жена. случвало ми се е да се чешам докато тръгне кръв,сърбежа е непоносим, по време на почесването ми е адски готино и след това идва отвратителното чувство на парене и болка, като вляза в банята съм свикнала да си прониквам и с пръсти за да се измия с вода поне малко и нокътя ми се пълни с течение, направо ми се повръща и ми е писнало от доктори и кой с кой се пише за по-голям доктор, колко хапчета съм пила и всичко е временно, после пак течения и промивки съм си правила и нищо, увикаха ме че съм си правила промивки със смрадлика, защото била вредна, пък аз имах някакаъв напредък, защото тази билка изсушава и течението спира, но като цяло знам, че промивките са вредни, абе ебало си е мамата да си жена, аман от проблеми, писна ми от некадърни лекари, които ти предписват възможно най-скъпите лекарства, които действат само временно и пак нищо, некадърници, народа е беден а те продължават да го цедят,нема да са опрайме никогишшшшшшш, ето това е българия

60.   MYCOMAX на мен ми го бяха предписали и мисля че от него повръщах за срах, може и да се бъркам, трябваше да го пия на гладно ама пробвах и да ям защото си мислех че може да повръщам от неяденето, ама резултата си беше един и същ. казаха ми че съм имала раничка макар че аз нито съм раждала, нито съм правила аборт, можело да се получи ако правиш секс когато си още в цикъл и тогава ходих та ме обгориха и започнах лечение и мисля че едното от лекарствата беше MYCOMAX и някакви витамини по мои спомени. една жена която води полов акт трябва поне 2 пъти в годината да ходи на гинеколог, а момиче което е девствено 1 път в годината, не трябва да се страхувате а още повече да се срамувате, въпроса е да попаднете на добър специалист, който си разбира от работата, а не като тия тиквеници по моя край- враца трябва да ви е яано че тук всичките ни доктори са некадърници и мързели, ако може да им даваш само пари и сам да се лекуваш ще е наи-добре да пукнат всичките които са неставащи и заблуждаващи невинните хорица ей това на доктор и на полицай да им не падаш в ръчичките че си те въртят както си им е кеф на тях. чула съм че най-добите специалисти са в софия, варна и уж в плевен ама са специалисти и колко е вярно това незнам

61.   Здравейте, имам проблем. Имам увиснали срамни устни и ме е срам да отида на гинеколог, ходила сам по принцип няколко пъти, но при различни лекари и си умирам от срам. Досега никой лекар не ме е питал нищо

62.   здравейте аз имам само парене и щипане и съвсем малък сърбеж.. незная какво да правя.. сега съм в цикъл и още по-гадно... промивам се със смрадлика и калиев перманганат но няма никаква полза... помогнете ми какво да правя..

63.   аз какво да кайа като след операция от спукана киста на яйчника ми бяха вливани лекарства от които се появиха гъбички никой от болницата не спомена че може да се появи този проблем и съответно да се предпазя но сега е на лице и до ден днешен не мога да се оправя .лекувам се после уж сичко е на ред после пак се появяват ако може гениколожката която по на=горе е писала да пише пак за да ми помогне най новия проблем които ми се появи е изсъхване на срамните устни и съответно белене на люспи и разбирасе чувството 4е постояноно си мокър от те4ението моля пишете .

64.   и аз имам същия проблем това е нещо ужасно много щибе и боли. преди 4 години имах същия пробрем и само гинеколог може да ти помогне сега пак имам същия проблем и ще ходя пак на гинеколог. лечението е много дълго и скъпо. тази болест по простому се казва бебешка болест това е когато бебетата имат гъбички в устата. и да знаете това не е от партньорави аз имам съпруг и доктора каза че не е от него. ние жените сме да не говоря вече успех на всички момичета и моляви не се лекувайте сами.

65.   За да се установи дали са гъбички триябва да ви се направи Микробиологично изследване чрез вземане на влагалищен секрет. Изследването се бави най-често 3 дена.

66.   Здравейте, искам да се допитам към вас тей като гениколозите явно не са специалисти. Преди около 6 7 месеца получих парене сърбеж и течение с неприятен мириз отидох не специалист които ми изписа лекарства едното беше малко хапченце което приех перорално, а другите бяха вагинални таблетки и един крем-паста с които се мажех около влагалището. Лечението ми продължи десет дни и наистина след това нямах нищо все едно никога не се беше случвало нещо такова с вагината ми дори беше прекалено суха хаха. След като се оправих правих секс С ПРЕЗЕРВАТИВ след което пулучих течение. Пак отидох на лекар изписами само за това се сещам Фасажин мисля, че беше и още едни вагинални таблетки. Почувствах се по добре, но това трая само няколко дни след това пак започна но само течение нито имам сърбеж нито парене или неприятна миризма. Та молбата ми е Ако има някои от Варна нека да ми препоръча някои специалист-гениколог много ви моля. Благодаря за отделеното време ;]

67.   58. Вземи прочети малко поинтерсувайсе за да разбересш, че не е единствения начин да се заразиш с гъбички и трихомоноза само като правиш секс.

68.   59. Имам абсолютно същия проблем с разликата че течението си го имам откакто се помня и вече се е превърнало в нещо нормално.. не че не бих била щастлива ако го няма:).. сподели ако излезе някакво решение по въпроса. моля! :)

69.   Здравейте :) много се притеснявам, защото не съм правила секс, а на срамните устни имам подобно на извара бяло и гъсто, сърби ме от време на време но няма зачервяване... Възможно ли е да имам гъбички без да сам правила секс?
М. М

70.   Възможно е да

71.   68 ЗДРАВЕЙ това течение всъщност изобщо не е нормално това е признак че имаш някакъв и по добре отиди на лекар не се лекувай сама ;] Да възможно е вагиналните гъбички не се предават само по полов път тва става също със чужда хавлия чужд сапун ако си ходила на басейн скоро гъбичките виреят на мокри места и е много вероятно ако си ходила от там да си се заразила гадно е и затова моя съвет е да отидеш на лекар Успех.

72.   Да ви кажа че и аз имам същия проблем но вече от много отдавна смених трима гинеколога и не мога да се оправя това парене не ми минава и болки имам в яйчниците си но ме гледаха последно на вагинален видеозон и не ми откриха нищо само инфекция но тя не ми минава от януари месец възможно ли е да е станало хронично заболяването ми.

73.   Здравейте! Аз съм на 16 години. Не съм имала полов контакт до сега, но има нещо, което ме притеснява. От доста време насам забелязвам, че имам "нещо" наподобяващо намачкано сирене от вътрешната страна на големите срамни устни. Нямам парене, нито кожата ми се бели. Имам лек сърбеж от време на време. Не мога да разбера дали е зачервена тъй като в тази област нямам никакви познания, но ще кажа че мястото е тъмно червено. Имам бяло течение. Съвсем малко е, но има лека миризма. Не съм взимала никакви лекарства и физически съм напълно здрава. Много ме е срам да отида на гинеколог и затова реших да попитам първо тук. От какво може да се е получило това? Недостатъчна хигиена или нещо по-лошо?!.....

74.   Здравейте! 73 - и аз съм по същия начин. Скоро се върнах от море и ме съмнява дали не е нещо от водата да съм се позамърсила. Ще изчакам след някои ден да ми дойде и ако след това продължи това наподобяващо намачкано сирене, мисля да отида на гинеколог (колкото и да не искам.. ).

75.   на 40г. съм и съм ветеран по отношение на гъбичките. Последните 10години много често хващам гъбички, само давам пари за гинеколог и ми изписват МИКОМАХ, който ми помага но по бавно за 6-7 дни. През това време полудювам от сърбеж и се мия възможно най-често за да ме облекчи. Често се случва да ги хващам без да съм водила полов живот преди това. Досега никога не се е заразявала партньора ми със сигурност, но явно гъбичките ми са друг вид, аз сама си ги произвеждам. Течение почти нямам, отдолу ставам много суха и зачервена. Явно ми е хронично. Така и не разбрах какво е причинителя, но не е секса, след толкова време го знам. Успех на останалите

76.   75. Здравей, аз съм на апсолютно същото мнение, че не е от секс-а. Тъпчат ме с лекарства мини ми за два три дни и аййдее пак на катерушките. Незнам от какво е това.

Честно казано вече започвам да губя вяра, че може да се оправя, но пък съм длъжна да опитвам отново и отнова с надеждата,че след време ще водя пак пълноценен сексуален живот.

Успех на всички страдащи от това и съвет забележители нещо подозрително отивайте на лекар не се колебайте и срамувайте това се отнася повече за малките дами [аз също съм малка заразих се на 16г, а сега съм на 18г без никакво подобрение]

77.   Здравейте и аз имам същия проблем зачервена съм имам сърбеж смених вече 2 гинеколога изписваха ми все едни вагинални таблетки и някакви кремове за мазане помагат но след 2-3 седмици започва същата история, същото зачервяване и сърбежа но като ходих и 2-мата ми казаха че съм напълно здрава че ми няма нищо правиха ми и изследвания за кандида но бяха отрицателни и от какво се получава този сърбеш и това зачервяване и аз незнам

78.   Здравейте, аз също имам бяло течение, но без миризма! Това е от няколко години, но не съм ходила на гинеколог! Забелязала съм, че след секс бялото течение изчезва за няколко дни и после пак се появява!
От няколко месеца до срамната устна ми се появи някаква раничка (мислех, че съм се порязала) и я разчоплих и ми тече много кръв, след което тази раничка отново се възстанови (прилича на бемка) и днес забелязах, че непосредствено до тази раничка се е появила друга! Възможно ли е да са гъбички?

79.   Имам проблем. От 2 дни имам нещо като възпаление на срамните устни. Погледнах се отдолу с огледалце и от едната страна има подутина боли ме не срещнах подобен проблем по нагоре затова реших да пиша бях гледала реклама на крем или хапчета не съм много сигурна при вагинална инфекция. Името беше нещо с роза. Притеснявам се да отида на гинеколог но вече започвам да се притеснявам, ако можете да ме посъветвате :(

80.   дравейте, казвам се Теодора.
Преди да отида на генеколог бих искала мнението Ви.
В периода когато трябваше да ми дойде правих секс, партниорът ми беше по-груб и по-надарен, 5 дни след сексуалният акт ми дойде. Проблема е, че изпитвам страхотна болка при уриниране, парене, наподобяваща болка на протриване, имам и кръв от вътрешната страна на големите срамни устни, не съм сигурна дали е от цикала или самите те кървят. От вътрешната страна на големие срамни устни напипвам малки топчици. Уринирането е нерално болезнено. Моля ви посъветвайте ме нещо, за да облекча болката, защото съм още в цикъл и немога да отида на генеколог. Благодаря Ви.

81.   Номер 3 това са пълни глупости за лечение на гъбички с антибиотици :D :D Една от причините за гъбични инфекции са именно антибиотиците.

82.   Не разбирам много от тези неща и съм адски притеснена :С
Ситуацията е следната: имам си приятел от 1 година, но му изневерих 2/3 пъти с един мой приятел, който си има приятелка от няколко години и от вчера ме сърби от вътрешната страна на големите срамни устни. Но не ме сърби постоянно, а на моменти, колкото повече го чешам толкова повече ме сърби и когато спра, сърбежа утихва, зачервено е и е съвсем леко подуто. Прочетох по нагоре, че ако партньора не е постоянен не е хубаво да се прави секс без презерватив, а ние с това момче всичките пъти го правихме първо без и после с презерватив. Почти на 17 съм и не мога да кажа на майка ми и съм изключително притеснена. Моля ви дайте ми съвет, че ще се побъркам ;С

83.   Здравейте! .. Аз съм на 16години, имам сериозен приятел и водим безопасен полов живот. Също така на два пъти имах цистит, но уж съм се излекувала напълно... Както и да е. Не искам да си правя сама диагноза, нооо.. мисля, че имам гъбички. Срамните ми устни са силно зачервени, имам силно бяло-жълтеникаво течение без мирис. Също така имам и сърбеж, но се опитвам въобще да не се почесвам.... Така е от 3-4 дни, а с приятеля ми не сме.. от 2 седмици, защото е болен и не се чувства хич добре.
Сестра ми днес ходи на гинеколог и и казаха, че има гъбички. Предписала и е антибиотик, който да пие веднъж точно когато и дойде цикълът. Също така и е казала след като изпере бельото си да го попари, а след това и изглади. Както нейното така и на приятелят и. Това убивало бактериите. Също така приятелят и сега трябва да пие и той хапче, а дори мисля, че и трябва да маже главичката си с някакво мазило. Не съм сигурна.... Та... Въпросите са ми: Може ли да съм получила някаква инфекция ( гъбички) от цистита? Може ли да се заразя с гъбички от... ПРИМЕРНО бельото на сестра ми. И тъй като майка ми не знае за това, че водя полов живот, а не искам точно по-този начин да разбира.. Може ли да отида на гинеколог без знанието и?? ... Може ли причината да е от това какъв от материал е бельото ми? ... Опасно ли е да имаш гъбички и до къде може да се стигне ако не се излекува?? .. иии... Може ли да се води полов живот.. безопасен полов живот докато имам гъбички? ..
Обещавам да отида на лекар и да не пристъпвам към самостоятелно лечение! :)).. колкото и да ме е срам.. :(.. Както казва майка ми: СРАМ ОТ ЛЕКАР НЯМА!
Чакам да пишете!! ..

84.   83, много въпроси си задала, чакай да не изпусна нещо: Най-напред, ако те сърби зверски, устните са ти зачервени и леко "сбръчкани" да ги наречем, най-вероятно е гъбички. Течение може да имаш, може и да нямаш, а може и да имаш, но да не е от гъбичките - зависи дали са влезли навътре или е само отвънка. Това от гъбичките не е точно течение, защото е супер гъсто, по-скоро като на трохи стои, или като ситно натрошено сирене. Цветът е леко жълтеникав, мирис няма, или поне не по-различен от обичайния.

Циститът е отделна история, причинява се от съвсем други бактерии, нито лечението на гъбичките ще спре цистита, нито обратно. Но може двете да имат обща причина - лоша хигиена (при теб или партньора ти), отслабен имунитет, ...

Ако и сестра ти има гъбички, нещата са доста съмнителни, за да е случайно съвпадение. Да, може да се предават по бельо - надявам се не използвате общо, но то е достатъчно да го перете в една пералня, за да се предаде. Гъбичките много трудно умират, праха за пране не ги маха по никакъв начин, само ги разпределя равномерно по всички дрехи. Трябва да го переш поне на 60 градуса, но и тогава не е сигурно, а в днешно време бельото обикновено може да се пере само до 40 градуса. Най-добре си купи дезинфектант за пране, продава се във всяка дрогерия или магазин за прахове, обикновено е близо до омекотителите. Слага се в пералнята там, където се слага омекотител, и тя си го взема с последното плакнене. Пери си бельото както и това на сестра ти отделно от другото пране и на максималната разрешена температура. Поне докато не се приключи историята де, след това няма нужда от дезинфектант или отделно пране.

Да, вида на бельото и материята също имат значение: Трябва задължително да е памучно, и в никакъв случай от някаква изкуствена материя - найлон, полиестер, не знам си кво си. През памучното бельо кожата диша, докато изкуствените материи спарват, потиш се и се получават идеални условия за гъбички (точно както при спарени обувки). За съжаление голяма част от дантеленото бельо е точно от полиестер, особено по-евтиното, и доста жени се юрват на него, за да са по-секси в леглото. Вида на бельото също е от значение, избягвай прашките, по простата причина, че "ивицата" им е много тясна и много по-лесно влизат боклуци отвънка и причиняват инфекции - и гъбички, и цистит и какво ли още не. Аз лично предпочитам женски боксерки.

В какво се състои лечението? Най-добре комплексна терапия от вагинални глобули, мазило и хапчета. Мазило може да вземеш какво да е, което има 2% Клотримазол в него (това е активната съставка, има го под десетки различни имена). Глобулите се поставят 7 до 10 дни, по-добре 10, паралелно с тях се мажеш, но мазането може да продължиш и след това - колкото по-дълго, по-добре. Силно е желателно да не ти идва в това време, защото това прекъсва терапията. За хапчета аз знам за МикоМакс - те са 3 хапчета в опаковка и се пият веднъж на седмица, т. е. общо три седмици.

Да, партньорът ти също трябва да се маже с мазилото, и то не само главичката, а целия пенис, топките, както и кожата наоколо, изобщо всичко, което е в допир със "заразения участък" по време на секс. В противен случай само ще си играете на пинг-понг и ще си ги прехвърляте взаимно.

За секс може да забравиш ПОНЕ за периода, докато си поставяш глобулите, тогава твърдо е забранено (пише го и в упътването). Понятието безопасен секс е силно условно в случая, защото презервативът покрива само пениса, но както ти казах, а и не е сложно да се сетиш сама, далеч не само той е в контакт с тебе по време на секс. Така че е добре поне 2 или 3 седмици да сте на сух режим :-) Орално също никак не е добра идея, защото след това като се целувате се сещаш кво става...

Тъй, май покрих всички въпроси. Само за гинеколог не знам дали може да отидеш без майка си, защото никога не съм бил :-) Там питай женската част.

Кубрат

85.   Благодаря за изчерпателния отговор! Мисля, че не само на мен ще ми е полезен! И между другото.. казах на майка ми за всичко. Няма смисъл да крия нищо от нея. :).. Благодаря оново! : )

87.   Здравейте!!! На 12 години съм и в момента съм болна от бронхит. Докторката ми изписа антибиотик и ми каза че може да се появят гъбички по тялото. Е, изглежда аз имам по срамните устни. Срам ме е да кажа на майка и на баща ми. Кажете какво да правя??

88.   Здравейте казаха ми да си варя чай от смрадлика и да се мия с него, защото имах същия проблем. Също така да се мажа с крем Бочко, но ме е срам да ида на генеколог. Какво да правяяяя???

90.   Здравейте :) На 20 години съм, имам постоянен партньор, с който винаги ползваме презерватив! От около една седмица едната ми малка срамна устна стана доста по-голяма от другата, и като че ли стана по-кафеникава... нямам парене, сърбеж или по-обилно, от обичайното ми, бяло течение...
Като единствен причинител бих могла да посоча едни мокри кърпички, които ползвах само веднъж там долу и то малко преди да се появи проблемът, но не знам дали изобщо е възможно мокрите кърпички да причинят такава деформация! Ще съм ви много благодарна, ако споделите дали сте имали подобен проблем и дали по ваше мнение е нещо опасно?

92.   Здравейте и от мен. Имам постоянен партньор от 1 година. Преди две седмици му излезнаха някакви пъпчици по главичката на пениса. Тъй като той не иска да ходи по лекари му взех калиев перманганат и му сварих отвара от смрадлика. След седмица минаха. След това правихме секс и след два дни се появиха отново, което ме навежда на мисълта, че проблема е в мен.
Имам бяло течение от много време. Не съм му обръщала внимание, дали поради липса на информация или от страх, не знам... Другото, което забелязва е, че на големите срамни устни ( от външната страна) ми се появиха някакви "неща", наподобяващи пъпчици, които са бели или бледорозови с различна големина.
В сряда имам час при гинеколог и много се притеснявам, защото прочетох всякакви неща в интернет. Другото, което ме притеснява е, че от вътрешната страна на малките странни устни напипвам малки, грапави издатинки. Някой имал ли е подобен проблем. Благодаря ви много предварително....

95.   Мокрите кърпички, някой презервативи и много болести причиняват различни симптоми. При всеки човек симптомите могат да бъдат различни или да липсват дори и заболяването да е идентично. Липсата на видими симптоми не отрича наличието на заболяване. Не забравяйте че някой болести имат доста дълъг инкубационен период или техните симптоми могат да бъдат подтиснати от други заболявания. Някой болести имат идентични симптоми, а при някой симптоми напълно липсват. Липсата на симптоми не отрича наличието на заболявания.

Задължително посещавайте лекар, за предпочитане специалист в съответната област при най-малките забелязани необичайни за вас неща. Редовните профилактични прегледи при специалисти във всички области са за предпочитане. Консултацията с личен лекар не се отхвърля, но не гарантира точно диагностициране и правилно лечение. Във всеки един случай личният лекар може да ви насочи към специалист, който да ви прегледа обстойно, да назначи съответните изследвания (ако такива са необходими) и да определи подходящото лечение на проблема.

Като специалист в областта на ППИ (полово предавани инфекции) ви информирам че ‘’диагностика по телефона’’ няма! Един лекар никога не може да постави диагноза само по наличните симптоми поради наличието на различни болести с различни лечения, но с идентични симптоми.

96.   Maйко мила, наистина да не бях чела нищо. Какво самолечение? Как си го представяте? Ами ако стане по-зле? Аз имам проблем. И се моля по-скоро да стане понеделник за да се обадя на гинеколожката. Аз нищо не виждам, но на едно местенце само имам много силна болка. Всяка крачка е болезнена. Съмнявам се, че може да имам гъбички във влагалището или само на срамните усни, защото ми откриха гъбички в ушите. Мислех си, че просто имам ушна кал, а то гъбички. И може да съм ги пренесла колкото и да си мия ръцете. Никакъв срам - веднага на гинеколог!!!

97.   някой може ли да ми предложи генеколог в Плевен?

98.   Фунголон или микомакс за гъбички, от години се опитват да ме лекуват и с макмирор, и с гино-певарил, и с гиназол, и с флажил(той помага понякога)... и още какви ли не глобули и лекарства. Ако наистина са гъби - фунголон еднократно или микомакс (и двете са от 150мг) и проблема се решава. Ако симпомите са много силни, може да се сложи и една глобула ломексин 600мг вечерта преди да се пие фунголона, или микомакса. Но все пак консултацията с лекар е силно желателна!

99.   Аз пиех микомакс, след два дни симптомите отшумяваха, и така цяла година през два, три месеца пак се появяваха гъбичките, и сега ми предписаха низорал хапчета, залаин-вагинален песар, и залаин-крем, още не съм приключила лечението, защото се пият 14 дни хапчетата, но май не съм очарована от ефекта, сърбежът макар и по слаб-продължава

100.   ГАДИНИТЕ ПАК ДОЙДОХА! Направо ми иде да се гръмна и се чудя от къде по дяволите се взеха? Не съм правила секс от 3 месеца, не съм пила антибиотик, не съм ходила на басейн, не съм настивала, изобщо НЯМА ПРИЧИНА ДА СА ТУК!!! :-(((( ГРРРРРРРРРРР

101.   Здравей те! Аз също имам малък проблем... Срамните ми устни за подути и имам сърбеж и бяло течение също, но е малко, а малкото е нормално за една жена. Някои били ми казал дали ако се мия със хладка вода от смрадлика и ако се мажа със някакъв крем дали ще се махне сърбежа и подутината която имам? Благодаря Ви предварително :)

102.   Крем "Здраве" помага ли за това..? или някакъв друг не много скъп крем?

103.   Здравейте Преди 2 дни бях на къмпинг и по това време имах цикъл 4-5ден) тъй като нямаше мн добри условия да се подмия се измих само веднъж :( през другото време използвах намокрена сълфетка с вода. Имам зачервяване на голямите срамни усни, но като се измия и сложа крем ми олеква болката. Нямам парене при ходене до тоалетната и се чудя дали не е просто запарване от дамската превръзка. Зачервяването в само където са се опирали усните до превръзката. Чудя се дали е възможно това да са някакъв вид гъбички или просто запарване!!! Не съм водила полов живот преди и след този период така че това не ме претиснява. Моля ви дами дайте някой полезен съвет с който да облекча болката. Благодаря предварително. И. Д

104.   Здравейте! от 3 дена около срамните устни имам доста големи подутини, не е нещо малко, според мен, за да са гъбички. имам зачервяване и много силен сърбеж, който продължава до ануса. възможно ли е да е нещо друго от гъбички? и да, срам ме е да ходя на гинеколог и досега никога не съм била.

105.   Здравейте аз съм на 16 правила съм секс с гаджето ми но това беше преди месец. Правила съм секс само с него и то не много пъти сега сме разделени и не съм правила секс от месец. Тези дни нещо ме болеше гърлото и ми изписаха антибиотик и понеже четох доста статии в интернет, че от антибиотиците може да се прихванат гъбички искам да ви попитам дали това е така? Малко след като пих антибиотика започна сърбежа почешах се и стана непоносимо сега имам болки и когато се къпя със сапун ме щипе ужасно имам и бяло течение но то е от преди само че сега има неприятна миризма имам чувството че са ми подути малките срамни устни и ме боли доста.. Гъбички ли са? Защото просто нямам друго обяснение

106.   Здравейте Момичета, Имам такав проблем и аз. Бременна съм в 5 месец, ходих с мъжа ми и приятели на басеин носих и дантелени прашки който вече явно ми пречат. След басеина ми се появи парене на малките срамни устни и болеше мих се с лайка отмина ми и нямах проблеми. Скоро пак ходих с какав акал незнам, и сега отново ми се появи паренето купих си и някакав нов сапун като се мия с него пари и се появиха и малки бели образувания като подкожна мазнина. Как да оправя проблема?

107.   здравейте! на 16 години съм и скоро и аз се сбъсках с този проблем.
Първоначално започна да ме сърби малко, след това много и само се мажех с крем бочко, за да ме успокояка сърбежа, но на следваящия ден пак ме сърбеше и вече казах на родителите ми и те ми купиха лекарство за губички и сега вече започва да ми минава..
колкото по бързо започнете да се лекувате толкова по-добре е за вас защото след това започва да се люпи кожата и започва да боли.

108.   Здравеите, и аз имам проблем. От 4 дни имам сарбежи покраи голямите срамни усни, зачервявания и от време на време и парене придружено е с бяло течениекоето е с жалтеникав цвят. Мия се с смрадлика но ме оспокоява за известно жреме и после пак започват сарбежите. Кажете ми какво да правя, а и кожата ми се бели. Мога ли да си правя промивки с дамски ду6 за бялото течение и розалгини някакьв крем за подсичане (бебе6ки)за ван6но мазане?

109.   Здравейте момичета! Моя съвет е първо отидете на гинеколог да ви прегледат и ако има проблем да ви изпишат медикаменти за лечение. Ако проблема пак се появи тогава споделете за мнение, защото ако се подложите на самолечение проблема може да се превърне в хроничен. Искам да успокоя тези които се притесняват да отидат на преглед, че няма нищо срамно в това. Лекарите са се нагледали на какви ли не така, че недейте да чакате да не стане късно :)

110.   Значми да ви кажа и тези генеколози (повечето) са много неграмотни. Много малко са генеколозите който разбират от работата си. А случаят с личният лекър понякога действа. Това че е личен лекър не означава че не разбира от такива неща. Аз в момента имам леко подуване на срамните устни и зачервяване от 2-3 дена. Имала съм гъбички който са ужасни дано никой няма такова нещо (ужасно много сърби и пари и течение имаш и на другия ден ми бяха излезнали петна тоест налепи и беше ужасно и си спомням че тогава генеколога ми предписа едни свещички мисля че само вечер се поставяха и някакви хапчета и за 5-6 дена нямах нищо) а личният ми лекар ми каза днес понеже нямаше направления за генеколог да се промивам със смрадлика и ако до 2-3 дена имам още проблема да ида пак при него. Аз така или иначе от снощи започнах с промивките и като че ли съм по-добре но ще продължавам ако ли не ще дам 20 - 30 лв. за преглед без направление и така

51-100 от 124