Споделена история от Здраве

Генитален херпес
Здравейте, някой има ли повече информация за вагиналния херпес... Доколкото съм запозната, това заболяване е нелечимо и периодично се появява около интимните области, понякога и на кръста... При мен ситуацията е такава и изобщо не е приятна... Някой знае ли дали има метод за напълно отшумяване на херпесите??? Благодаря ви предварително...

Коментари

1.   Доколкото ми е известно е целесъобразно да се приложи ощбоукрепваща терапия с цел засилване на имунитета. Прием на подходящи витамини и микроелементи: А ,С, Е, комплексните витамини, В комплекс с фолиева киселина Калций, Магнезий, Цинк. Външно третиране с антибактериални средства - едно от тях е Ацикловир. И разбира се консултация с гинеколог и личен лекар задължително. Външно са полезни баните с калиев перманганат и смрадлика. Има и други варианти - напр. Тантум роза и т.н. - но това трябва да стане след консултация с лекар!

2.   Здравейте,
съвета ми е незабавно да отидете при добър гинеколог! Това лято за първи път се сблъсках с тази зараза и беше ужасно. Отидох при личната лекарка за направление при гинеколог, но тя ме изпрати при уж много добър кожен лекар. Той ми предписа "Микозолон". Лекарството е противопоказно при херпес. Още не мога да си обясня как този "лекар" не разпозна херпеса. Аз самата се съмнявах.

Вече имах ясно изразени бели пъпчици. След три дни мазане и подхранване на обрива, след като вече виех от болка, отидох на гинеколог на частен преглед - 25 лв. беше, но не съжалявам. Този лекар ме излекува! Предписа ми цяла камара лекарства за мен и партньора ми. Посъветва ме да си правя вътрешни промивки със смрадлика. За жалост, аз така се бях подула, че не можеш да си правя промивки, даже и вагиналните таблетки не можех да слагам. Първо трябваше на ми поспадне оттокът. После ги слагах.

След 20 дни отидох пак на преглед и ми изписа още лекарства - антибиотици. и за всеки случай да имам подръка "Ацикловир". Вярно е това за витамините - мнение
1.

Но се посъветвай с лекар, по колко и какви витамини да взимаш. Все пак ние приемаме витамини и от храната!
Важното е, колкото по - бързо отидеш на лекар, толкова по-малко ще се мъчиш! Аз отидох рано, но заради грешната диагноза на кожния лекар се мъчих много! Също така е необходимо половият партньор да приема изписаните за него лекарства. Още нещо: НЕ БИВА ДА ИМАШ КОНТАКТИ С МАЛКИ ДЕЦА! ЩЕ ГИ ЗАРАЗИШ!

Надявам се да съм била полезна! Ние се заразяваме с този вирус още в детска възраст и при намален имунитет, стрес и др. фактори се разболяваме!
Успех!

3.   Здравейте аз съм момче на 15 години как мога да разберъ, че нещо е херпес някоя пришка по лицето ли или пъпка ако не е тайна защотото на скоро имах 1 пъпка но добре, че се махна дали съм я прихфанал от някого? Или пък това не е херпес и може ли да ми покажете по някакъв начин снимка на херпес за да различавам и да се пазя от такова даже ще игнорирам хората с това заболяване или там каквото е моля ви :(

4.   Аз съм написала мнение 2, но пиша на номер 3:
"Да игнорирам хората с такова заболяване" - ха - ха!
Ех, дете, как само се изразяваш!

Вирусът причиняващ херпес се прихваща още в детска възраст до 7 години. Проявява се в два типа, условно наречени под тип 1 (над кръста) и под тип 2 (под кръста). Единият вариант (най - често разпространен) са афтите в устата или около нея. В някое ъгълче! Не по лицето! Вторият вариант може да се изрази като обрив около кръста или по половите органи. Снимки не мога да ти покажа, но съм сигурна, че из нета има. Потърси си!

За съжаление няма начин да се опазим от този вирус! Това е като да се разболяваме от грип. И да искаш да се опазиш е много трудно, защото преди да се появят външните белези има период от 7 - 14 дни в който вече си заразен, но се чувстваш добре и "хал хабер си нямаш"! Мога да те уверя, че хората прекарали генетален херпес не са прокажени, не са по - различни от теб. И на теб може да ти се случи, след като веднъж си заразен с този вирус.

Но ти си на 15 и ако имаш някоя пъпка, то тя по - скоро е акне, а не херпес. Ако искаш да научиш повече порови в интернет, информация има много, не само във форуми, но и научни статий. Не се вълнувай толкова много! Успех!

5.   АЗ съм 3 !!! Значи щом се прихваща до 7 години аз съм над 7 нямъл съм такова поне така каза майка ми а по устните ако имам нещо никога нема се покажа :) Но едва ли абе а напуканите устни херпес ли са ?

6.   Правете си промивки със смрадлика, и ходете на лекър.

7.   Номер 3: Напуканите устни не са херпес. Херпеса боли! А за напуканите устни си купи гел за устни и се мажи. Сега вече е студено, а и зима идва нормално е да ти се напукват. Може да се дължи и на недостиг на витамини! Но защо не поговориш с майка си? Тя знае как да ти помогне! Сигурна съм!

8.   Здравей номер 3. На мен ми излезе херпес на устата за първи път на 19-20 год. Тъкмо се "похвалих", че никога не ми е излизъл и хоп -след няколко дни се появи. Не е страшно, неприятно е по-скоро. За херпес по половите органи не бях чувала, но ми се струва много по-гадно. А

9.   ИМАХ ТОЗИ ХЕРПЕС-КАЗАХА ЧЕ Е НОРМАЛНО-ВСЕ ЕДНО Е ТАКЪВ НА УСТАТА, НО СЕ ПОЯВЯВА ДОЛУ. ИЗПИСАХА МИ НЯКАКВО МЕХЛЕМЧЕ НО МИ КАЗАХА ЧЕ И САМ ЩЯЛ ДА МИНЕ ЗА 10 ДНИ.

10.   А има ли нещо, с което да се маже генитален хепес... аз от много време страдам от херпес на устата, обаче май съм го предала на приятеля ми като генитален... казаха ми, че с нищо не можело да се ускори заздравяването... и все пак с какво да се маже.

11.   Здравейте !!!
Не се шашкайте, след като сте го прихванали ще ви е в компания до гроб. Има си и добрата страна, няма да ви е скучно, ако имате добра хигиена, не се разболявате често, обличате се добре, не изпададете в стресови ситуации няма проблем, в момент на депресия, стрес или заболяване вероятността да се срещнете с херпеса е голям затова ДА НЕ ВИ ПУКА !!!! Внимавайте да не го пренесете на любим човек - това е ЛОШО, че се предава.

12.   До какъв период се махат тези гадориии много е гадно едвам ги търпя ?

13.   Здравейте!
Искам да ви кажа,че като бях на 17 за първи път ми излезе на устата. И така (на 20 съм) всяка година си ми излиза по 1 път.

Но преди 2 години разбрах, че имам и генитален. И всеки път е различно. Не ми се появява по 3 месеца,после за 1 месец ми се появява 2 пъти и като се случи така винаги е преди или след цикъл.Неприятно е,аз лично всеки път съм в депресия 1-2 дена,но какво да се прави,такъв е живота....Тази инфекция се предава толкова лесно,че е трудно да се опазниш.Аз лично винаги съм гледала дали някъде в дискотека или заведение някой ми пие от чашата,правя секс с презерватив,но...Въпреки всичко не е болка за умиране,гадно е,но живота продължава!

14.   Към коментар 2 , може ли да напишеш с какво се лекува ? Предварително ти благодаря , а надявам се че и други ще ти благодарят! ... проблема не е за подценяване

15.   Bазможно ли е да се заразиш с генитален херпес от херпес на устата при орална любов?

16.   Така си се заразил/а с херпес на устата. а не с генитален.Но иначе се предават и много други болести.Херепесът, какъвто и вид да е е проводник на много болести.Така че внимавайте!

17.   Здравейте,мъж съм и също имам проблем с херпес от втори вид!лекувах се с едни хапчета-ацик се казват,но с нищо не помогнаха.опитвах и с витамини за усилване на имунитета.до някъде помага,но няма ли нещо което да изгори тази проклетия?когато започне да ми излиза,започват болки по целият ми крак,чак до седалището,все едно,че ми е разтегнато сухожилието.после пък е побъркващо докато почне да завяхва.ако някой може да помогне ще му бъда благодарен

18.   Я да ви питам, задължително ли е да взема рецепта, за да си купя лекарствата. Имала съм го и преди, знам какво да взема, но не ми се ходи по лекари. Моля, помогнете ми!

19.   Здравейте,
искам да попитам, дали е възможно приятелят ми да ме е заразил с генитален херпес по време на орелен секс , при условие, че той има херпес I подтип на устата .
Интересно ми е защо точно сега ми се появи, след като от почти година сме заедно. Възможно ли е да съм била носител от много време (още преди да срещна сегашния си партньор), а сега да се е появил самият херпес.
Благодаря!

20.   Hаред с всичките гадории искам да попитам(без да всявам паника)-четох някъде,че ако жената забременее и детето е правено в периода за зреене на херпеса,то ще се роди с дефекти?някой запознат ли е с това?

21.   Здравейте :)
Аз съм жена на 22 години. От няколко дена имам едно образувание в областта на срамните устни. Първоначално беше като подкожна бучка и при натиск ме болеше. След това се поду и отгоре се появи гнойно връхче - на допир ме болеше, но нямах сърбеж. На вид ми изглежда като херпеса излизащ на устните. С тази разлика, че мехурчето се пукна и от него излезе секрет, приличащ на гъста гной.
От седмица и нещо съм подложена на голям стрес и съм настинала - имам температура и ме тресе. Това ми състояние ме навежда отново към идеята за херпеса. Но, аз не съм специалист.

Майка ми от години има проблем със херпесите. След като споделих с нея проблема си, тя ми каза, че и на нея й излизат херпеси и в областта на устата и в областта на гениталиите. Като на нея й се случвало по време на мензис. Майка ми ми каза, че този херпес бил заразен и е възможно да се появят и другии образувания, но за сега имам само едно. И аз вече не знам какво да мисля. Чакам само да ми свъши цикъла и ще отида на гинеколог.

22.   Аз имам проблеми от 2 години с херпесите (генитален). Знам за какво говориш и на мен ми се е появявала същата пъпка и не е херпес! При мен гениталния херпес винаги сърби, боли и като се пукне мехурчето сълзи...най-характерен е сърбежа. Но най-добре отиди на лекар, когато ти се е появил, даже и да си в цикъл. Само така ще разбереш какво е точно или с кръвни изследвания! Успех ти желая!

23.   Тази тема е позамряла, но гениталният херпес е много разпространено заболяване и не е за подценяване. На номер 17, а и на останалите с такъв проблем наред със крема Ацикловир препоръчвам таблетки Енгистол - това е хомеопатичен препарат, който се продава във всички аптеки. Абсолютно безвреден е и може да се пие много дълги периоди от време. Опитайте и рецидивите може много да се разредят. Иначе и аз си го имам от 10 години и съм изчела тонове литература, посетила съм много лекари. За жените е важно да знаят, че гениталният херпес НЕ може да навреди ако излиза по време на бременност, но само ако инфекцията е стара и рецидивираща. Ако се заразиш за първи път по време на бременността е лошо, защото няма изградени антитела срещу вируса и не може да преминат в плода, тогава е възможно заразяването му, но пак не е 100% вероятността. Другото е, че е препоръчително раждането със секцио, защото ако по време на раждането излезе херпес и не го видят или жената не усети, например ако е вътре във влагалището, бебето може да се зарази през очните лигавици, което може да доведе не до просто заразяване с херпес, а до жестоки увреждания на мозъка или други органи. Принципно, ако няма рецидив в последните 3 месеца на бременността, може да се ражда и нормално. Хубаво е да си направите серологично изследване във Института по вирусология, което категорично доказва наличието на антитела към тип 2 или тип 1. Като си знаете е по-безопасно за бъдещото ви дете или сексуалните ви партньори. Херпес тип 1, който излиза на устата и лицето, също може да се предаде в гениталната област, както и обратното. Във въпросния институт по вирусология има от 1-2 години насам ваксина, която ми препоръчаха и ми казаха, че в 80% от случаите много помага - т. е. спират рецидивите за години напред, но не можеш да се излекуваш. Слага се в продължение на 1 година, разпределена на 10-15 приема - не си спомням точно. Аз още не съм си я слагала, тъй като хомеопатичният препарат, който споменах по-горе доста ми разреди рецидивите, които при мен бяха всеки месец. Ако имате въпроси, бих се радвала да ви бъда полезна. Всичко, което написах тук, за съжаление е от личен опит.

24.   Здравейте 22. Четейки Вашата публикация открих все едно себе си. Аз от дете си страдам от херпес тип 1, но за съжаление, след раждането на първото ми дете преди 2 години, се сблъсках и с херпес от тип 2. Не знам къде да търся първопричината, но явно намаления имунитет следствие на дългото кърмене (в моя случай година и седем месеца). Но от пролетта ми се е появявал 3 пъти, което считам за чест рецидив и преди да опитам споменатата от Вас ваксина, се надявам и аз на алтернативното хомеопатично лечение, дано да има ефект и за мен. Надявам се да споделя и аз положително мнение след време. Поздрави

25.   Имам един въпрос.... Когато урениратее случвало ли ви си е да Ви дразнии нещо ии да стой като зачервено едно такова... Много е гадноо чуството. Не мисля, че ще е от хигиената, защото хигиенирам добре..!

26.   Здравейте на всички

И аз като вас страдам от херпес( двата типа) и е много неприятно
Лично мен ме притеснява повече чувството на срам от тази ужасна болест. С физическите неудобства съм свикнала. Не мога да се примиря, че след 8 годишна връзка успях да заразя и съпруга си :( винаги сме внимавали преди това, но... Някък си се се е случило.
Срам ме е. Знае само съпругът ми... иначе виждам, че тук споделят интелигентни хора и си мисля"случва се на всеки" не е задължително да си клошар, необразован, нехигиеничен и т. н за да се заразиш с такава болест. Само дето гадният херпес не се лекува.
Примирила съм се някък си и си го приемам като част от мен, индикатор за здраве, дори помощник :) Когато съм в добро психическо и физическо здраве всичко е наред, когато не съм, ми се появява и ми светва лампата" трябва да се позакалиш и заредиш с витамини и минерали и спри да се стресираш за дреболии"
Понякога самата аз не усещам как тялото и психиката ми отпадат. Мисля, че съм здрава, но не съм. Херпесът ми го напомня.
Дано не ви дразня с тези приказки, но всичко ми е толкова ясно, толкова съм изчела за ози вирус.... повечето от вас също са така... Не се лекува, но разчитам на медицината и се надявам да открие лек.
Ще ви кажа нещо което може да ви е полезно, прочетох го в един немски сайт, който предлагаше професионални съвети и инфо по темата. Освен всичко останало, погнусата също предизвиква появата на херпесът. При мен се появи така последният път. Видях нещо от което доста се погнусих и след 15 мин вече чувствах неприятното смъдене в едната част на седалището и по протежението на целия крак в задната му част. Важно е да познавате тялото си и симптомите при появата на херпесът, за да може да действате адекватно и на време.
Поздрави и Кураж ( някой ден ще се появи лекарство)

27.   26 - виж, вярвай в каквото искаш, но едно е доказано - херписът е признак, че имунитетът ти е слаб. Излекувай си имунитета, храни се здравословно, прави спорт и не позовлявай на зимни грипове да те нападат например. Аз се ваксинирам против грип и това ме предпазва.
Дори да намерят „лек“ за херписа, това ще е някаква ваксина и няма да помогне на теб. С вирус може да се справи иначе само твоят имунитет. Търси начин да си засилиш имунитета като цяло и ще държиш херписа в шах.

28.   Прочетох цялата тема, но изглежда никой не го кара толкова тежко колкото аз.
Преди 10 дни отидох на лекар със съмнения за генитален херпес.
Некадърникът едвам ме погледна и ми изписа някакви глупави противопоказни лекарства.
5 дни по късно опрях до спешната гинекология в Пирогов.
Там ми сложиха диагноза генитален херпес с гъбички.
От антибиотика на оня идиот така се бях влошила, че едвам ходех.
Подух лимфни възли, не бях способна да пишкам.
И като й обяснявам това на лекарката в спешното, тя ми изписа 2 хапченца за гъбичките (без вагинални таблетки, подута съм и не мога да слагам още) и да се плацикам с лайка и сода за хляб.
Взимате руло домакинска хартия, топите в лайката и содата (разтворена в лайката) и търкате да спукате мехурчетата.
След всяко забърсване сменяте хартията, за да не заразите другите части.
Започнах преди 5 дни, имах повече от 20 мехура.
Сега пак имам, малко повече от 5 са вече.
Тая мъка вече 10 дена.
Пия по 2 аулина за да мога да пишкам, болката е неописуема.
Мама му деба, кога най накрая ще почне да минава????
Не мога да изкарам още дълго на тая болка, почти не пия течности, защото после трябва да пишкам...
Просто някой да ми каже нещо за болката при пишкане, че вече ми идва да се самоубия!
Забравих да спомена - за пръв път през живота си карам херпес от какъвто и да било вид.

29.   28 - не се самоубивай, моля те - ще мине, но намали сексуалните партньори/смени партньора, увеличи хигиената, ЯЖ СИЛНА ХРАНА И СПИ, защото ти е много нисък имунитетът. Да хванеш гъбички или херпес си е гадно, но и двете? Нещо тук не е наред, разбираш ли?
Друг път също не отлагай с ходенето на гинеколог и нека да е избран такъв, не случаен. Ползвай кондоми - намалят вероятността от всякакви инфекции. И не се бъзикам, но се изследвай за ХИВ.
Съвет като здрава жена към болна - ограничи се до 1 сексуален партньор, имай лични хигиенни артикули (хавлии и така нататък) и гледай да ти е верен партньорът, храни се качествено и имай режим за спане. Поне според моя гинеколог за една жена става много рисковано, когато броят на партньорите мине 10.
Успех

30.   28 е - е точно този един единствен партньор ми го залепи.
Той имаше една пъпчица, в продължение на два дни и му мина.
Колкото до моя случай - боледувах от някакъв щам на свинския грип преди това и ми разбиха имунитета в болницата.
Оказа се, че и гинекологът допълнително е влошил обстановката - лекарствата, които ми е изписал са били противопоказни.
Накрая опрях до някакво светило венеролог - изследва ме за каквото се сетиш, здрава съм, херпесът вече минава.
Общо около 20 дни мъчение.
Каза, че заради големината трябвало да пия антибиотик, но вече завяхвал и нямало нужда.
А това, че хигиената, ще те предпази от боледуване са глупости на търкалета.
Падне ли ти имунитета си боледуваш като идиот и това е.
Сега уж пия добавки за вдигане на имунитета и въпреки това пак съм грипава.