Споделена история от Здраве

Не мога да заспя вечер
Здравейте! На 19 години съм и от 1 седмица не мога да заспивам вечерно време пробвах какво ли не последните 3 дни. Ще се опитам накратко да ви обясня... Не пия енергийни, кафета но пуша цигари но аз ги пуша от години затова не мисля че е от тях. Четох, че чая от лайка успокоявал нервната система и започнах да го пия със съвсем малко захар. Заспивам чак сутринта към 9, 10 и се събуждам във 13:00 прекалено малко спя а дори не е нощен сън.... За сега не се чувствам изморен през останалото време. Иска ми се вечерта да си легна но направя ли го само се въртя и нищо повече опитах и да седя в напълно тъмна стая без грам светлина от телевизор или телефон но и това не помага. Ще се радвам ако някой му се е случвало подобно нещо и желае да сподели как се е справил в тази ситуация това е всяка вечер без изключение от вече 1 седмица чудя се дали да не потърся помощ от лекар но се надявам да ми се доспи и да изчезне както си е дошло.

Коментари

2.   На мен не ми се е случвало да не мога да заспя вечер, но има едни капки "Мента, глог и валериан", разварят се 20-тина капки в малко вода и пиеш 3 пъти на ден. Аз ги пих по друга причина, но забелязах, че от тях ми се доспива (може би след около 30-40 минути). Пробвай, абсолютно безвредни са. За друго не се сещам, но не пречи да се консултираш с личния лекар за това.

3.   Пробвай златен корен на капсули, при мен действа.
Ж, 26

4.   Аз пия Атаракс, един час преди да си легна, и много ми се приспива.

5.   Аз много добре те разбирам, понеже имам дълъг опит с недоспиването, случвало ми се е и на мен да не заспя цяла вечер. Дори една вечер не можах да спя и да си поема въздух, но това на психична основа. Явно и ти като мен си по-темпераментна натура и ти е трудно да се отпуснеш, а вместо това много мислиш. На мен много добре ми действат хапчетата Нованайт. Уникални са. Нищо друго в живота ми не ми е действало така. Пия 2 капс., както е в листовката и наистина след час вече ми се спи - НА МЕН ми се спи.

6.   Трябва да си изморен през деня за да заспиш вечерта. Ако цял ден си седял и нищо не съм правил е затова. Преди лягане се изкъпи топлата вода отпуска. В някои чайове има кофеин изобщо не пий чай.

7.   Може да е на стресова основа. Ако по принцип книгите те приспиват, пробвай да почетеш малко.
На мен ми се случвало доста отдавна. Започнах да спя на тъмно, телефона надалеч, без излишни шумове. Пробвала съм с хапчета, но не е хубаво човек да привиква .
Чаша червено вино отпуска,но не бива да се прекалява де. Пробвай да не мислиш как не може да заспиш и да се нервираш и да гледаш часовника. Мисли си нещо приятно , нещо весело и отпускащо. Преди лягане трябва човек да е спокоен. Не оставяй до много късно вечер, защото така съня бяга също.
Ако сега ти е притеснено за нещо, това може да причината.

8.   Иди да ти леят куршум.

9.   Не се изморяваш или прекаляваш с компа/телефона. Един час яка физ активност на ден и ще нанкаш като къпан.