Споделена история от Здраве

Нещо ми стана изведнъж.. Лятото ли е виновно
Така ще се опитам да се изразя максимално добре, за да ме разберете. Когато бях на училище си бях в страхотно здраве, не бях болна от нищо. След като започна карантината до април си бях добре отново. Но след това навън в моя град времето започна да става по-топло. И някъде от средата на април всяка сутрин съм хремава и на ден кихам по над 10 пъти. Понякога имам и лека кашлица. Ся не ми казвайте коронавирус, моля ви.. Убедена съм на 100%, че не е коронавирус. Просто, сякаш съм алергична към нещо, не е храна. Нося маска и с нея буквално понякога не мога да дишам нормално. Също преди не се изморявах като ходя, а сега като ходя сякаш не мога да си поема дъх и сърцето ми бие по-силно, а аз ходя като мравка.. Относно "алергиите" - всекидневни са, а кашлица нямам. Просто се събуждам и носът ми е запушен, не мога да дишам нормално и след това се оправям, но вечерта пак се започва. И всички тези промени се случват от около 2 седмици и нагоре. Знам, че не сте доктори и не очаквам от вас да ме излекувате, просто искам да ви помоля. Ако все пак някой от вас знае какво може би се случва с мен, нека да сподели.

На 16 съм, ако е от значение, не пуша, не пия алкохол.. Просто ми е любопитнп ква е тая алергия или въобще какво става с мен.

Коментари

1.   Отиди на алерголог, имаш сенна хрема. Ще пиеш лекарства, ще слагаш капки и ще се оправиш.

2.   И според мен е някакъв вид алергия. Колкото до бързата уморяемост, тя би могла да се дължи на това, че по-малко се движиш, нарушила си обичайното си ежедневие и тялото ти в момента е свикнало по-малко да го натоварваш. Спокойно, и аз, и много мои приятели сме така. Това ще мине, когато се върнем към нормалния живот.

3.   Нещо подобно е и при мен ежесезонно.
Сутринта като стана не мога да дишам и първата работа са ми капките. И вече от толкова слагане на капки не мога да се откажа от тях, пристрастена съм.
Живея в морски град и си го обяснявам с влагата...не е нормално.

4.   Най-вероятно е сенна хрема. Забелязала ли си финия жълт прах от дърветата, който е навсякъде напоследък? Много хора имат такава хрема, но с подходящата терапия ще се оправиш.

5.   Определено е алергия. Пролетно време много хора страдат от нея и не е нещо фатално, но е неприятно. Препоръчвам ти да си промениш начина на хранене: по-малко млечни и захар или изобщо без тях. Успех!

6.   нещо да не би да са синусите , на алергична основна или ако си карала нещо вирусно да ги е засегнало

Ако можеш, отиди на УНГ

7.   През пролетта такива неща са нормални, защото е сезонът на алергиите, времето е много променливо и за капак често се появява една пролетна умора. Може да е и сенна хрема. Наистина много хора имат същия проблем през това време на годината.
Това със затрудненото дишане, когато си с маска е напълно нормално. Говорих го с почти всичките си познати, на всички ни е некомфортно, особено при забързано движение. Сега ситуацията е малко особена, начинът ни на живот се промени, което ни се отразява и физически. Не се движим колкото преди, затова и се уморяваме по-бързо. Не е фрапиращо предвид обстоятелствата, не изпадай в паника. Консултирай се с доктор за хремата, за да ти предпише капки и ще се оправиш за нула време.

8.   Домашен прах, акари.

Пробвай да държиш МНООООГО чисто където спиш и да сменяш чаршафи, калъвки и завивки буквално максимум на седмица.

Братан.