Споделена история от Здраве

Режим за отслабване и здравословно тегло
Здравейте! Можели някой да ми сподели техният режим на хранене за отслабване и потдържане на здравословно тегло. Изчислявате ли си калориите, които приемате?

Коментари

1.   Не изчислявам нищо, никога не стоя гладна, храня се нисковъглехидратно (без ориз, бяло брашно, картофи, захар) и тренирам във фитнеса 3 пъти седмично.

2.   Никво следене на калории и квито и диети да са, това са неща които се позват единствено от болни на първо място те са измислени точно за тях, второ професионални спортисти, който гонят резултати за професионално ниво, трето болни мозъци и всякакви тъпи блогари, влогари, инфлуенсъри и всякви простации тн, който търсят слава и популярност. Работата е там спи достатъчно, дръж се в форма, тренирай вид спорт, работи, учи и все пак избягвай кофти храните, стой по малко на компютри, телефони и тн. Бъди щастлив/а прави нещата, който ти доставят удоволствие и ако си здрав/а физически не би трябвало да имаш проблеми с външния вид. А и килограмите не са важни, важно е как изглеждаш аз тежа 100 килограма и съм висок 178 ако ме видиш ще кажеш, че тежа сиг 80 кила имам мн. Мускулна маса и нямам мазнини и никога не съм спазвал диети. Ям като прасе и тренирам също толкова. Спорта е живот.....

3.   Здравей!Да,калориите се изчисляват.Аз съм момиче на 17 и тренирам всеки ден макар и в домашни условия.В момента чистя за лятото и се храня основно с протеин и мазнини/не означава пържено,а кокосово масло например/,които се намират най-вече в месото. Ям извара,скир,сирене,пия мляко, ям пуешко,рядко свинско като целта ми е да съм под 20гр въглехидрати на ден за да съм в кетоза,като има хора които са в кетоза и при 30 гр въглехидрати,индивидуално е за всеки.Нямам точен план за хранене ,а просто предния ден решавам какво ще ям и си го записвам във фитнеспал :)Надявам се да съм помогнала,хубав ден!

4.   Единсвеният режим, който върши някаква истинска, полезна за здравето и при това дълготрайна работа, това е ЗОНАТА на д-р Бари Сиърс! Казвам го най-отговорно след почти 30 години експерименти и личен опит с тези неща.

Това не е диета, а точно хранителен режим. Режим, при който на организма при всяко хранене се подават точното количество и най-важно - правилното съотношение между белтъчини, въглехидрати и мазнини, от които има нужда, за да живее пълноценно. Калории не се броят, нищо не е забранено. Все пак има предпочитани неща и такива, които трябва да се избягват или да се употребяват рядко. Малко сметки, мерене и планиране също има, но то без това никаква система няма да е...

Без да правя реклама - има и български сайт по въпроса, некомерсиален, напълно на доброволни начала, с всичката необходима информация вътре, и дори и форум. Потърсете го - няма да съжалявате.

Всичко друго е ВРЕДНО, води до себеизтезания, трупа дефиците, които в крана сметка, рано или късно, водят до йо-йо...

Зоната - това е теория и практика на ПРАВИЛНОТО ЧОВЕШКО ХРАНЕНЕ, което присъства дори в общественото хранене и препоръките на диетолозите още по времето на социализма.

Мазнините не са прокълнати, кравето масло не е смъртоносен холестерол, а бялата захар не е демон! Просто човек трябва да знае кога и по колко да ги употребява, и най-важното - да не злоупотребява с нищо... Но това и сами си го знаете, нали?

5.   Смятат се калориите, да. Първо смяташ долу-горе колко калории средно изразходваш на ден (има си такива калкулатори в нета дето си въвеждаш пола, ръстта, теглото в момента и средното ниво на активност) - да речем, че са 2000 ккал. Ако ядеш повече от 2000 ккал на ден, ще качваш излишъка като мазнини. Ако ядеш под 2000ккал на ден, ще гориш разликата като мазнини. Това е "тайната" на отслабването.

В един килограм мазнини има около 7700 ккал. Тоест, ако да речем всеки ден ядеш по 1230ккал - т.е. 770ккал дефицит, за 10 дни ще изгориш еквивалента на 1кг мазнини. 1200 ккал на ден обаче е трудно, а и незадравословно, да се задържи за по-дълго време, затова най-добре малко по-бавно да сваляш, но е много по-лесно.

Вече 3 месеца си следя калориите, ям само с около 300-400ккал дефицит на ден, свалил съм 8-9кг без да ми е тежко или дразнещо. Като цяло важното са само калориите, но и каква храна ядеш може да ти помогне, защото има храни, които засищат по-добре въпреки, че имат същото количество калории като други. Примерно една свинска пържола 150гр. ти е 400-500ккал средно. Толкова е и един шоколад 80гр. Кое ще те засити повече за по-дълго време? Така че като цяло избягвам сладките неща, но понякога като ми се насъбере желание за сладко си оставям и по един ден дето да се отдам на сладки неща.

6.   Пст - Тичане! Всеки делничен ден по 5-6 километра, за 35 минути. Не само, че ще помогне със слабеенето, но ще ти даде тонус и ще спиш по-добре. А и една малка тайна - на вън можеш да бягаш, с добра екипировка, докато не падне под 4-5 градуса, така че не си мисли,че е само за лятото.

7.   Аз си изчислявам дневният прием на калории, макар и не всеки ден. Но от опит вече знам дори и без изчисления горе-долу колко калории съм приел.
Комбинирам това с фастинг ниско въглехидратен режим.
Лек калориен дефицит фастинг ниски въглехидрати.
Бил съм 115кг. в момента съм между 82кг. Като варирам по принцип между 85-88кг. на ръст 190см. И това е вече от години, прилагайки гореспоменатите мерки.
Отделно ходя на фитнес 3-4 пъти седмично, лятно време на планина, имам енергия и се чувствам прекрасно.

8.   Не смятам калориите, но гледам да ограничавам приема на въглехидрати до 20гр. на ден.
Основно се храня нисковъглехидратно, като приемам много течности и вода /2.500-3л. на ден/
С този метод за 3-4 месеца свалих 20кг. За известно време бях спряла но от скоро пак започнах
Успех! :)