Споделена история от Здраве

Отводняване на организма/отслабване
Здравейте, от известно време се боря с няколко излишни килограма и все не успявам да ги сваля докрай.

Напоследък все ми се пие вода, а не излиза, уви. Не съм се обезводнявала по никакъв начин (тоест не е защитна реакция на тялото ми), почти не ям сол, тоест задържам вода по някаква неясна причина. Стомахът ми е подут, краката, всичко. Чувствам се меко казано отвратително, направо ме е срам да се показвам навън.

Та въпросът ми е какво отводняващо средство мога да си взема от аптеката? Имам предвид таблетки, сиропи, капсули, прахчета, в смисъл да е нещо, което да пия всеки ден или поне почти. Вие какво сте пили, какво наистина помага, за колко време, има ли странични ефекти и т.н. Всичко по темата ме интересува.

Другият ми въпрос е свързан с добавките Омега 3 и мултивитамините. Доколкото знам от диетолог, помагат за отслабване, но понеже разполагам с ограничен бюджет, реших да се допитам до вас дали наистина има ефект от тях, за колко време и т.н. също всичко ме интересува.

Благодаря предварително! Бъдете щастливи!

Коментари

1.   Не взимай никаква химия на своя глава, че ще стане по-зле. Не знам колко точно си подута, ако е нещо сериозно - иди на лекар. Иначе пробвай детокс - диатомична пръст или зеолит няколко месеца. Чисти токсини и паразити и стомаха ти няма да е подут, би трябвало да започнеш да отслабваш след някой и друг месец. Прочети в интернет за тези два продукта,естествено има и други, на подобен принцип. Когато тялото е затлачено с токсини, трупаме килограми.

2.   фурантрил

3.   Чай от коприва. Пия го за кожа и коса, но това непрекъснато пишкане ще ме откаже. Аз пък се чудя от къде имам толкова течности.
Единствено такъв ефект съм имала от хапче. Събудих се веднъж страшно подута, бях в мм, обувките не можех да си обуя. Личната лекарка ми каза лекарство, от което пих половин таблетка. Цял ден пишках, оправих се, но на другия ден не приличах на човек, а на изцеден парцал. Кожата ми оставаше деформирана дълго след като я стисна. А аз се чувствах като слънчасала. Повече не бих пила такова нещо. Първо бих пробвала с коприва, ако пак ми се случи. Съветвам те същото.

4.   Освен вода, започни да пиеш и чай по-често. Опитай със зелен чай или при желание си купи някой детоксикиращ.

5.   Фурантрил, ама само една таблетка, но се приготви да стоиш вкъщи, защото ходенето до тоалетна е буквално през 3-4 мин., това се взема ако си задържаш много вода. Използва св от спортисти, които искат на кантара да са с 1-2кг по-леки. Пак казвам, това се прави веднъж на няколко месеца, това не е начин да сваляш килограми.

6.   1. Царевична коса на капсули, ако не ти се пие чай.
2. Увеличаване на протеините в дневното меню (прочети за връзката между липсата на протеини и задържането на течности в организма).
3. Ако не искаш да приемаш добавки — чай от глухарче сутрин и вечер по една чаша. Ще пишкаш като кравичка.
4. Също така сутрин и вечер — задължително движение по половин час, и то такова, ориентирано предимно към долните крайници. Ходене, танци, велоергометър, бягаща пътека.
5. Лимфодренажен масаж. Изключително помага, особено ако се прави редовно. Има примери за самомасаж в тубата.
6. Бинаурални вълни против задържани течности. Отново в YouTube. Binaural sounds for drainage system напиши и сложи слушалки.

Комбинирай пет от шестте стъпки за пет дни и виж как ще се чувстваш. Вероятно всичко ще си дойде на мястото. Ако не, бягай за направление и при специалист. Не те съветвам да пиеш лекарствени продукти, преди да си опитала горните възможности.

Аз също много задържах вода, но с хранене на принципа често и по малко, но с много протеин, плюс редовна физическа активност и чай сутрин — зелен, глухарче, джинджифил — от месеци не съм задържала.

Желая ти здраве и драсни тук, когато решиш, за да знаем как се чувстваш.

7.   Ядеш ли редовно хляб, тестени продукти или картофи? Пробвай да ги изключиш за две седмици напълно от менюто си и после сподели, дали още задържаш вода и се подуваш. Нищо не губиш, а резултатът може приятно да те изненада.

8.   Може би е симптом на здравословен проблем и трябва да те види лекар. По принцип задържането на вода в големи количества не е нещо нормално.