Споделена история от Здраве

Аборт , ескапел и притеснения
Преди година и половина направих аборт (на 22 г съм ). В интерес на истината беше неочаквано. Знаех за ескапел и неговото действие от 72 ч. Отидох до аптеката чак на втория ден (причините да закъснея толкова не ги помня ). Взех си хапчето, изпих го и бях спокойна. Обаче падна едно чакане на цикъла, едни нерви, един стрес.. не идва и не идва.. взех си тест и хоп 2 чертички. Живота ми се преобърна. Последва аборт ( голяма грешка). Сега година и половина по - късно приятеля ми свърши в мен, пих хапчето на 18 час и силно се притеснявам. Цикъла ми пак закъснява с около 5 - 6 дена, чувствам се изнервена, леко ме заболя ниско долу корема около 2 - 3 пъти (болките бяха кратки и резки ). Отделно в същия ден на приема на Ескапел, ме болеше главата и взех Аналгин. Пушачка съм и приемам всеки ден кофеин. Това, което по-скоро ме притеснява, ако съм забременяла(ще го задържа задължително) дали Ескапел, Аналгина и аборта преди време ще се отразят неблагоприятно на бебето ми и ще се увреди по някакъв начин, отделно и цигарите и кафето, които съм приела от деня в който евентуално може да съм забременяла. СТРАХУВАМ СЕ МНОГО! МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!

Коментари

1.   Ако искаш да го задържиш защо въобще си взела Ескапел? Решете искате ли сега дете със сигурност. Какво е това иде ми - дойде ми. Трябва с ясни намерения да се правят тези неща, иначе става едно такова "оф ми то забременях без да искам щото той свърши в мене ама ще го оставя, оф ама то пък той не го искал и щял да ме остай, оф ся кво да прая бла бла"...

2.   Изброетните от теб неща няма как да увредят ембриона в толкова ранна фаза, но ако продължиш, рискът е много голям. Ако си бременна, веднага спри цигарите и кафето, а преди да вземеш лекарство - прочети дали е подходящо за бременни. Може да взимаш парацетамол и ибупрофен. Трябвало е след първата грешка да си много по-внимателна и да си носиш ексапела винаги в теб. Но ако бебето вече е факт, не прави аборт. Аз 3 години се чаках да забременея (имам ПЦО) и завиждам на жени като теб, при които става от първия път.

3.   Нищо няма да му има на бебето, според мен. Колко майки са пили аналгин бременни по ред причини. Другия път ескапела го изпий веднага, иди още сега и си вземи резервен от аптеката,за спешни случаи като се наложи. И не е задължително да си бременна. Обаче имай предвид, че ескапел не действа, ако пиеш чай от жълт кантарион и някои други неща, виж в листовката,там го пише.