Споделена история от Здраве

Странни мехури по главичката на пениса
Здравейте!
На 16 години съм. Преди няколко дни забелязах странни мехури по главата на пениса си най-отдолу в края. Мехурите са пълни с някаква прозрачна течност. Не знам дали има основание да се притеснявам, затова пиша тук. Все още не съм правил секс, къпя се през два дни, затова не ми се вярва да е нещо, свързано с гъбички.

Та въпросът ми е трябва ли да се притеснявам, или това е нещо, свързано с жегите, може би. Досега не съм забелязвал такива мехури. Нямам сърбежи, абсолютно нищо не усещам, но самият им вид е достатъчен да се панира човек. Забелязах такива мехури и от вътрешната страна на препуциума. Не съм го пипал с мръсни ръце, измивам го внимателно с обилно количество вода и сапун всяка вечер преди лягане.

На какво може да се дължи това и ако е нещо сериозно към какъв специалист да се обърна.
На отзовалите се предварително благодаря!
Поздрави!

Коментари

1.   Не
се
мии
със
сапун!
Интимен
гел!

2.   Ами да, забравих да спомена, че от скоро се мия и с двете- сапун и интимен гел, защото сапуна има алкално рН, което благоприятства развитието на някои бактерии... А интимният гел има неутрално...

3.   Авторе, мий се поне 2 пъти на ден. Ползвай душ гел за бебета, той освен, че е с неутрално pH няма и парфюми, няма сапун и вредни съставки. Чакай да ти се махнат от само себе си проблематичните образования, ако не стане, на лекар!
Вземи си витамини от аптеката, кожата реагира много чувствително на авитаминоза, а в лятото губиш много минерали с потта.

4.   Aбе ходи на лекар какво очакваш да ти пишат тук

5.   http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_coronae_glandis

Ако става въпрос за това, не се притеснявай, напълно безвредни са и не означават никакво заболяване, анатомична вариация са просто.

6.   От автора: Изчезнаха така внезапно, както и се появиха. От малък ми излизат такива по-малки мехурчета по ръцете и после кожата ми започваше да се бели като се спукат. Ходил съм на лекар и ми казаха, че се дължи на хиповитаминоза. Пих разни витамини, но нямаше особен ефект. Явно на това се дължаха и тези мехури по пениса ми. Сестра ми също е имала такива мехурчета по ръцете, но след като излязла от пубертета не се появили повече. Явно си е въпрос на генетика :).
Благодаря на всички, които се отзоваха!