Споделена история от Здраве

Мнения за IQOS
Здравейте приятели, бихте ли споделили впечатления от IQOS. Аз не пуша вече 3 години, рядко се сещам за цигари, но има 1-2 момента през деня, когато ми се иска да пуша - например сутрин с кафето. Отделно на работата всички се събират към 10 на оперативка и лапват цигарите, аз не ходя при тях да не се дразня, но ми ми пречи да се социализирам по - добре с колегите. Та мислите ли че, IQOS е една по-безопасна алтернатива от цигарите, и има ли бивши пушачи, които изцяло са преминали на тях и не се сещат за обикновените цигари?

Коментари

1.   Смърди на пръдня. Следващия който ми го пуши на затворено място ще му навра тъпия икос в носа да го помирише - комбинация от пот и пръдня.

2.   Ще разкажа моята история с IQOS . Пушач 12 години минах на такъв тип цигари, в началото различен вкус нищо общо с цигара. Една цигара не е достатъчна на един пушач. Имах чувството, че не ме задоволява достатъчно. До един момент, в който не започнах да се чувствам зле, падаше ми кръвното, бях замяна след цигара. И така приключи историята ми с всякакъв вид цигари. Вече съм бивш пушач и се чувствам прекрасно. IQOS ми помогна да се откажа от този ми навик. А целта ми за купуването му беше да не мириша на цигари и спокойно да прегръщам детето си. Но стана по добрия вариянт.

3.   Ти дебил ли си? Искаш пак да паднеш в капана? Никви ос, айкю, нюню. Бъди здрав, не болен индивид в тежест на обществото и себе си! Цигарите са полезни само за тези, които ги продават. Представи си се на системи, ковчегът те чака, а шефът на Филип Морис се кефи на новата яхта дето си му я плащал цял къс живот и ти се подиграва на малодушието. Само си го представи. Кефиш ли се? Бегай сега за факю като си без айкю.

4.   Изцяло пуша само IQOS, за нормални цигари не се сещам, а като ги опитам вскуса е все едно си вдишал пепелник.. Вкуса е леко по-различен, но се свиква и задоволява никотиновата потребност. Пробвала съм да спирам цигарите, и нормалните, и IQOS, не знам дали си внушавам, но когато спрях IQOS издържах много повече време.

5.   Аз не пуша, но приятеляг ми пуши и се опитва да ги спре, взе си айкос с надеждата, че ще успее да намали така цигарите - нищо подобно, от обикновените цигари пуши по кутия на ден, от електронните по 2. Да не говорим, че след като ги спря електронните го боляха венците около 2 седмици и се оказа, че е било същото и при други наши познати, спрели айкоса. Веднъж като си успял да елиминираш този вреден навик за какво ти е да си го създаваш пак? Не си мисли, че айкоса не пристрастява, същото е като с обикновените цигари. А и здравето ако не си цениш, а парите? Не си харчи парите за глупости!
Ж21

6.   Айкоса е глупост
Имам го, имам и Гло
Ами след едно известно време почнаха да ми кървят венците и да ми се гади от цигарите на Айкоса...не си струва според мен
Приятеля ми е на Гло, пък и аз съм го пушила известно време и мога да ти кажа, че то е най-добрия вариант

7.   IQOS не е безопасна алтернатива в твоя случай като непушач, защото съдържа никотин. Ще се пристрастиш отново. По-добре би било класическа електронна цигара с течност без никотин. Но дори това не ти препоръчвам, защото ще придобиеш отново навика да държиш нещо в ръката и устата си, докато си пиеш кафето, което е менталната страна на пристрастяването. По-добре солети, семки, дъвки, ако държиш да се социализираш с колегите по време на фас паузата.