Споделена история от Здраве

Татко е болен от ХБН
Много ми е мъчно и тежко. Татко е болен от ХБН, а е само на 45 години. Чувствам се много зле и се страхувам за него. В момента ходи на хемодиализа. Почти всеки ден е по 4 часа за му пречистват кръвта. Изходът е трансплантация. Сега дядо ще му дава и засега са добри резултатите. Ако някой има същия проблем и се е излекувал моля да ми пише. Благодаря Ви, че ме излушахте.
Тъжната, 15 г.

Коментари

1.   На мой познат сестра му дари бъбрек на баща си и всичко е наред, знам само, че доста време е прекарал човека в болница след операцията, но в крайна сметка е добре (и сестрата също) и е минало успешно всичко :) Горе главата, мисли положително, вярвай, че всичко ще е наред и то наистина ще е така :)

2.   Ох миличкита, не се притеснявай лека полека ще се оправи, щом има донор и са съвместими успокой се.

3.   Много лошо, че няма дарители. Много хора умират от катастрофи, но никой не се сеща да дари органи. Заравят в земята здрави бъбреци, които могат да спасят животи... Сега ги ядът червеите там. Защо? Прекрасни, перфектни органи, еволюирали толкова много години, за да достигнат това съвършенство сега гният под земята.

Имаше една лекция на TED за 3D принтер, който принтира човешки бъбреци клетка по клетка за 7 часа. Надявам се и вярвам, че тази технология ще се развие и всеки ще може да получи какъвто орган му е нужен в бъдещето.

Мразя как е устроено обществото ни. Милиарди се пръскат за военни разработки, а само нищожна сума отива за иновации в медицината и в науката като цяло. Представете си къде щяхме да сме сега, ако всички работеха за доброто на хората, вместо да мислят как да направят поредното оръжие за масово унищожение.

Миналата година един английски инженер имал проблеми с аортата. Когато чул смъртната си присъда от лекарите, решил, че няма да остави нещата така и сам си изобретил имплант, които впоследствие спаси и неговия живот и живота на още 19 пациента със същия проблем. Ето, че може. Винаги има начин.

Искам да ти пожелая успех и на теб, и на баща ти, но не вярвам в пожеланията. Празни приказки. Няма нужда и да се молиш на богове, защото не съществуват. Вие само трябва да намерите най-добрите лекари, които да направят трансплантацията. Ако ви трябват пари за операцията, свържете се с дарителски фондове и организирайте нещо с SMS-и и банкови сметки. Нищо друго не можете да направите.

4.   Здравей, прочетох какво си писала и искам да ти дам кураж и да ти кажа, че от притеснения само може да си навредиш.. Самата аз съм на ти с темата, защото хемодиализата е нещото, което в момента ме държи жива, затова ако искаш да си полезна на баща си, не се притеснявай, показвай любовта си и не прави грешката като другите хора да се държиш с него като с човек едва ли не безнадежден случай.. Тежко е да когато се изправиш пред един такъв проблем и от теб да не зависи нищо, но ти казвам, че няма непоправими неща, късмет с трансплантацията, за жалост в България тези неща не са уредени със закон и хората като нас в повечето случай прекарват живота си благодарение на един апарат.... Винаги човек трябва да има надежда, тя и обичта на близките ни ни дава много сили да устоим на премеждията ни... Успех и ще стискам палци да разберем, че всичко е минало благополучно!!!

5.   Благодаря Ви за пожеланията!!!