Споделена история от Здраве

Тегло
Здравейте! Може би за пръв път мъж пише подобна тема. Аз съм твърде лек. 99 % от оплакващите се искат да свалят, но при мен не е така. 1, 99 съм и тежа 61 кг. На 22 съм почти. Ям като вол. За ден и половина един хляб спокойно го омитам. Алкохол не пия и никога не съм пил, същото е и с цигарите - не пипам. Майка ми е доста дебела, баща ми беше 115 кг. преди години, сега е 85. Абсолютно пълен набор изследвания съм минал - физически, кръвни, кардиологични, урологични, белодробни - всичко е в нормата. Единственият ми "порок" е "злоупотребата" ми понякога с черен шоколад. Правил съм си експрименти - коремни преси, на 60-та - 65-та започвам да усещам стягането и изкарвам до към 100-105. Лицеви опори повече от 113 не мога. Набиране на лост - 18-20. Щанга съм вдигал само веднъж - 80 кг. , не ми хареса и реших да не го правя. Месо обичам само телешко и свинско, сол ям съвсем малко, колкото за вкус. С броколите съм "скаран", иначе като цяло ям и плодове, и зеленчуци, но предимно лятото, през останалото време най-много някоя ябълка или банан (който е най-малко плод от плодовете). Като стана от масата имам чувството не че съм поел храна, а че съм дал. Колкото повече опитам да ям, толкова по-гладен изкарвам до следващото хранене. Играя волейбол, баскетбол два пъти месечно, футбол играех като ученик. Фитнеси мразя, купил съм си топка и медицински ластик и ги използвам у дома. Има ли въобще някакъв начин за качване? Благодаря предварително на всички. Поздрави!

Коментари

1.   Пич, поднормено тегло си и то до степен, до която е опасно.
"Цял хляб" за ден и половина трябва да е шега, защото в един хляб има 2100 калории, което за теб прави 1400 калории, което е много ниско калорична диета, за мъж, който ще е 170 см и не може да тренира много, а ти блъскаш яко. И ако ядеш само хляб, ще имаш редица проблеми.

Отиди на лекар и се посъветвай, какво трябва да правиш, за да натрупаш бавно и постепенно някакво здравословно тегло. Не тръгвай на финтес, защото повечето инструктури, ще се опитат да ти пробутат една торба с хранителни добавки. Не казвам, че и лекарят няма да го направи, просто единият е батка, дето е чел в интернет какво е добре да се яде, а другият е учили и специализирал 10 години и знае какво прави.

2.   При теб най-вероятно трябват съвети от диетолог, но за да натрупаш мускулна маса ти трябват протеини, т.е. месо, мляко, яйца заедно с тренировките. Обаче си мисля, че при теб може да има и хормонален проблем, това е адски малко тегло за твоя ръст. Иди при еднокринолог и си направи изследвания, може да имаш проблем

3.   Няколко прости сметки:
1.99 метра / 61 кг, базов метаболизъм (ако водиш уседнал живот без упражнения) за запазване на теглото = 2100 калории на ден.

В един килограм подкожни мазнини се съдържат 7000 калории.

Най-елементарната сметка за килограмите, които трябва да си, за да не изглеждаш клечка - височина в сантиметри - 100 = килограми.

Най-здравословният и естествен начин да качваш мускулна маса е 0.5 кг / 1 кг на месец.

Останалото се разбира от четене в интернет, или както съветва 1 - лекар.

4.   До 3

Тази формула се проваля много жестоко за хора над 185-190 см.