Споделена история от Здраве

Проблем с храненето. Как да ги сваля тези няколко кг?
Здравейте, на 21 години съм. Висока съм 170 и тежа 59 кг. Нуждая се от съвет за здравословно сваляне, т.е бавно и плавно, защото съм както повечето жени - крайна. Или ям много, или нищо. Искам да сваля 3-4 кг за да съм в перфектна форма, но се унасям, спирам да ям, после следва йо-йо ефект. Калории е ясно, че ще се броят, аз друг метод не признавам, тъй като дори и да се храниш само с био зеленчуци и месо, ако приемаш повече отколкото изразходваш няма как да свалиш. Спортувам 2 пъти в седмицата и искам психически да приема че мога да се храня нормално , а не пак да ходя като платно по улиците с кръвно 90/60 или после като кача рязко да се напълня със стрии..

Коментари

1.   Фитнес инстукторка за друго не се сещам

2.   Ако намалиш сладките работи и закусваш късно можеш без проблем да свалиш 5-10кила. Трябва си и малко дисциплина понеже най-много се качва не от основните ядения ами от всякакви допълнителни неща като вафли, бонбони и шоколади. Успех!

3.   Проблемът ти на първо място е психологически. Преди да се допиташ до инструктор по храненето те съветвам да посетиш психолог и да му споделиш всичките си страхове и притеснения по отношение на външния вид. Ако психологът е добър професионалист ще помогне повече, отколкото предполагаш. След това всичко е въпрос на правилно изчислен енергоразход, силови тренировки и чисто хранене. :)

4.   Ако не сваляш на тия калории, които си в момента - приложи reverse diet. Ще ти обясня малко за нея. Ако си на ниски калории, примерно си на 1000-1200 и не свалям, всяка седмица започни да добавяш по 80-100 калории (главно да ти идват от въглехидрати и мазнини), качвай калориите до там, където не искаш повече. Да може да покачиш 1-2 кг, да ще ти отнеме повече време, но ако не сваляш и си на ниски калории - това ти е решение. Много важно е и да тренираш с тежести.

DarkHole.

5.   Смятай си калориите. Сметни си какво ти е идеалното тегло, колко калории ти трябват за да поддържаш такова. Може би ще трябва да имаш един постоянен дефицит от 300-400 калории на това което приемаш сега.
Относно спорта - 2 пъти седмично може да значи много неща. Може да значи - карам колело 30 Мин, може да значи и от сутрин до вечер съм нон-стоп пеша. Вярвай ми второто губи повече калории.
Със кардио се губи доста вода, хората които не правят често и нямат издържливост трудно ще изгубят повече от 400-500 калории на сесия, а често психологията на някои е- сега тичах един час, може да се наградя със сладолед (=т. е изяждат си калориите които са изгубили и малко са се пораздвижили )

6.   170/59кг, казваш че искаш да отслабнеш... прави си час за психолог, ти си бъдеща анорексичка!