Споделена история от Здраве

Моят живот с обсесивно-компулсивно разстройство
Здравейте!
Пиша тази статия за да помогна на хората които страдат от обсесивно-компулсивното разстройство (ОКР). Аз самият страдам от ОКР и мисля че вече съм във фаза в която вече го преодолявам.
Моето ОКР е свързано с мисли и тревожност относно сексуалността.
Един ден, седяйки си, се завъртяха едни мисли в главата ми че може да съм гей и т. н. Те се опитваха (и успяваха) да ме повалят. Стигал съм до там да гледам гей порно, да заглеждам момчета. То се опитваше по всякакъв начин да ме дразни.
Започнах да свиквам с него и чувството на тревожност, което се появяваше всеки ден и така се пристрастих към онанирането. Всеки ден се самозадоволявах (на обикновенно порно), и когато започнеше да идва ОКР-то и лошите мисли, започвах да онанирам. Това не водеше до нищо хубаво, защото започнах отначало през ден, после всеки ден, по два пъти на ден, по три...
Прочетох доста... Научих доста за ОКР-то и се оказа че страдам от такова. Най-важното е да осъзнаете че ТОВА НЕ СА ВАШИТЕ РЕАЛНИ МИСЛИ... До такава степен ОКР-то беше проникнало в мен, че даже сънувах сънища (еротични) с други мъже, които на яве аз не бих могъл да свърша. Осъзнах че това не съм аз и моите мисли.
В момента водя битка с това "нещо", и да ви кажа техниките с които успявам да го овладея и върна.
Някои психолози предлагат техниката "И какво от това? ", при мен тя не помогна, даже подпомогна ОКР-то.
Единствената техника които ми помогна в началото беше следната: когато усещах лоша мисъл си казвах на ум "Това е ОКР-то, това е проблем на мозъка, не мой", повтарях го всеки път когато усетех такава техника, и в интерес на истината то ме спаси. За да стигна до тази фаза в която вече съм сега ми помогна и следното - "Това дело (ОКР-то) е приключено и всичко по него като материали са изразходени, нямам право да говоря по него". Това ми помогна да го преборя до някъде, защото все още не съм го преборил.
Искам пак да ви кажа, ако страдате от това помнете трите неща:
- ВИЕ НЕ СТЕ МИСЛИТЕ СИ,
- ТОВА ДЕЛО Е ПРИКЛЮЧЕНО,
- ТОВА Е ОКР-то, ТО СЕ ОПИТВА ДА МЕ СРАЗИ ПО ВСЯКАКЪВ НАЧИН.

Надявам се да съм бил полезен.
Г. 25

Коментари

1.   Мисля, че това което описваш не е ОКР, а резултат на това, което гледаш. Всеки е гледал порно, но никога дори не съм си помислила да гледам гей порно.