Споделена история от Здраве

Нервните ми кризи ще ме довършат
Здравейте! моята история е доста дълга та на 2 на 3. Аз съм се превърнала в един отвратителен човек държа се грубо и обиждам приятеля ми който е и баща на детето ни при най-малката спънка. Правя го защото чувствам че или ме е предал или нещо друго. Майка ми беше добре до моите 14 години след това започна да се занимава с наркотици раздели се с мъжа си и тръгна надолу дойдох при баща ми той почина преди 2 години тоест 2 месеца преди да стана на 18. Бившите ми приятели не бяха стока за това и си позволяваха да ме удрят но се отървах. И срещнах това момче с което съм в момента той е много добър и мил с нас но когато направи нещо не както трябва има моменти в които избухва крещя викам и удрям каквото ми падне в тези изблици си казвам че той ме е предал и наранил но след скандала осъзнавам че е могло да се размине с няколко думи или просто да не се впрягам толкова но не мога всеки път го правя отново и отново знам че по един странен начин си го изкарвам на него това което други са ми причинили и също така се страхувам да не стана като майка ми а от друга страна ми се иска баща ми да е до мен но не става. Някой може ли да ми даде съвет как да се справя с тези нервни кризи. преди да съм си съсипала живота

Коментари

1.   Странно, че още той не те е напуснал. Но ако продължаваш така и да си риташ късмета, ще останеш сама с дете. Защо си изкарваш на него това, което са ти сторили майка ти и баща ти? Крещи на майка си. На всеки може да му се случи да остане без родители, тогава се взима в ръце и се бори с живота. Как може да отмъщаваш на мъжа си, че баща ти е починал? Това кой кога умира, го решава Бог или който там ни е създал. Отиди на църква и крещи на Бог. Държиш се несправедливо с мъжа ти, ти му отмъщаваш, че тай се държи добре с теб? Отиди на психолог, започни да спортуваш, ходи на йога... и приеми живота такъв, какъвто е и че няма виновни за това.

2.   Сама си стигнала до съответните изводи. Какво ни питаш всъщност- дали да продължаваш така или не ли? Давай само така, ще изгубиш и малкото, което ти е останало. Всяко търпение има граници.

3.   Трябва Ви психическа помощ и аз бях в това състояние, бяхме стигнали до развод, искано от моя страна , сега съм на успокойтелни и съм много по-спокойна и уравновесена. Пак се караме от време на време , но не стигаме до нервни изблици и нараняване било то с думи или физически извършвани от моя страна. Най- важното говорете и споделяйте постоянно каквото и да било то с партньора си .

4.   Ами станало е нещо много лошо и те е сринало. Ти си знаеш какво е. Оправи го. И аз, и доста хора около мен, бяхме по същия начин.

5.   Ами, ако не можеш да се справиш сама, посети добър психолог, който да ти помогне. Добрата новина е, че осъзнаваш лошото си поведение, остава само да работиш върху него и ретуширането му. Няма лошо след излишен скандал да отидеш и да се извиниш на мъжа си. Също не е зле да му споделиш как се чувстваш и в какви състояния изпадаш, вие все пак сте партньори, имате дете дори, трябва да сте си опора. Самото споделяне и разбиране пък от отсрещната страна биха ти се отразили добре.
Успех!

6.   Еми,ти самата разбираш,че си вредиш .Какваш,че си нервна ,но не си тъпа, нали ? Какво искаш ,той да си вземе дърмите ,а ти да останеш сама с детето ? Тогава съвсем ще ти се наместят чакрите.
И най-важното -ти не си майка на мъжа си,че да го възпитаваш .Той също има право на мнение ,както и ти .Започни да гледаш на него като на човек ,а не като на говедо .А и животинка да е ,не става така.

7.   Отговори ми на един въпрос - с бившите си приятели(които са те били и тормозили) позволяваше ли си да се държиш по този начин и да крещиш, блъскаш и чупиш?

8.   Нищо фатално, наистина.
Нормално е да се ядосваш, това не зависи от теб, но реакцията ти е нещо, което абсолютно можеш да контролираш. Опитай се да си даваш 10-15 минути преди да поговориш с приятеля ти за това, което те тревожи. Един вид, ядосваш се за нещо и излизаш на чист въздух да се разходиш, обмисляш го сама или дори го преспиваш и едва след това повдигаш въпроса. Десет минути за размисъл дават огромна разлика. Едно е да избухнеш на момента за дреболия, а съвсем друго да го обмислиш, да се успокоиш и след това да обсъдиш дреболията с когото трябва.
Понеже имаш и проблемно минало, бих те съветвала да поработиш над себе си. Проучи за психологическа литература, за медитация дори, за различни начини за справяне с тревожността и емоционалния товар. Можеш да започнеш да посещаваш психолог, ако смяташ, че имаш нужда да го обсъдиш с някого.

9.   Моите родители постоянно се биеха и си крещяха, но от страх не се разделиха и трябваше да ги търпя през цялото си детство. На 14 помолих майка ми, да го напуснем, за да изкарам пубертета на спокойствие, но не стана. Сега, 15 г. по-късно съм във връзка с невероятен мъж, но понякога изпитвам огромно желание да му крещя, блъскам и викам. Най-побъркващо е че той не ми отвръща и чака нервният ми пристъп да мине, а после се държи все едно не се е случило. Това състояние, правя си сметка , произлиза от родителският пример в детството. Мисля, че психолог може да поправи нещата, но трябва да се вложат много пари, време, а и не всички психолози са за конкретен човек, така че и трябва доза късмет. Абе, кофти работа...